Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A 40 éves férfiak, miért...

A 40 éves férfiak, miért válnak érdektelenné a nők körében?

Figyelt kérdés
Vagy általában mitől nem vonzóak? Vagy egyáltalán mitől lehet külsőleg vonzó egy 40 es férfi. Bevallom, én 41 vagyok, de saját magamon nem látom. Persze kaptam ilyen-olyan megjegyzést, hogy a sok fogyás után szottyadt lettem, de más meg azt állította, hogy ki sem nézek 41 nek. Aztán jött az, ha már eddig nem ismerkedtem, akkor most már kicsi az esélye, mivel a 40+os kategóriát hanyagolják még a 40 es nők is. De miért lehet ez?

2021. aug. 6. 16:30
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
69%
Van egy ilyen társadalmi lyuk, hogy 39 és 41 között mindenki tiltólistás. Aki 40 éves, az ki van zárva. Várj egy évet, és próbáld újra!
2021. aug. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy minden nő hanyagolja a 40+os férfiakat, sőt nagyon sok férfi erre a korra érik be, és vonzó lesz a nők számára. De talán megijednek, ha leírod pl egy hírdetésben hogy mennyi vagy, és inkább jobb személyesen ismerkedni, mert akkor nincs rádírva a 41-es szám. Most mondhatnám azt a közhelyet,vagy részben tévhitet, hogy ha sok pénzed van, akkor nem számít, hogy milyen idős vagy, akkor is találsz barátnőt, de nagyon sok nőt nem a pénz érdekli leginkább. Ugyan fontos nekik a külső, de főleg az első benyomáshoz, ha kedves vagy, vicces, határozott és megnyerő, intelligens, tanult, jól kommunikálsz, egy nagyon rendes, jószívű ember vagy, akkor már hátrébb szorul a kinézet, és a kor is.
2021. aug. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
93%

Őszinte legyek? Én is kutattam az okát, de mára rájöttem: fingom sincs miért van ez.


Én 15 év párkapcsolat után lettem pofáraejtve-otthagyva pont 41 évesen. Ma már 49 vagyok. Nem vagyok egy Adonisz szépség, de a legkritikusabb vélemények szerint sem vagyok vállalhatatlan. Azaz egy átlagos, vállalható pasi vagyok. A szakítás után volt egy szűk év, vagy inkább 9-10 hónap szünet, abszolút nem is akartam ismerkedni, mert értelmetlen lett volna, aztán belecsaptam a lecsóba. Namost a következő tapasztalatokat szedtem össze az elmúlt 8 évben:

Az első megismert nő laza, bulizós csaj volt, de totál nem tudott viselkedni, a szórakozóhelyek bejáratánál találta ki, hogy nincs nála pénz, stb, szándékoltan csak lehúzott, igazából kedves sem volt. Egy hét után elküldtem.

A következő hölgyemény egy drámakirálynő volt, aki a megismerkedés első fázisában mindent elfogadott velem kapcsolatban, amit felvázoltam, majd mihelyst "birtokon" belül volt, mindenért cirkuszolt, érzelmi zsarolt, facebookon törölt, visszajelölt, elég gyerekesen viselkedett. 4 hét után küldtem el.

Utána jöttek a kötekedők. Az egyik egy jól szituált 40 éves, de eleddig hosszú kapcsolatok nélküli életet élt hölgy volt. Gondoskodó, házias, saját házzal, új kocsival, jó munkahellyel. Ez csak azért releváns, mert nem életképtelen és nem lehúzó, nem anyagias, mivel mindene megvolt. Engem ennyire érdekel csak a nő anyagi körülménye, hogy ne életképtelen legyen.

Ő másban "domborított". Nem tudtam olyan testtartásban ülni az ebédlőasztalánál, ami megfelelt volna neki. Kritizálta, ha levesestányér fölé hajolok, belekötött abba, hogy a kanál szárát hol és hogyan fogom evés közben, folyton figyelte, hogy csoszogok-e, semmilyen sanszot nem hagyott ki, hogy meg ne alázzon, belém ne kössön. Vele 2 hónapot kínlódtam, de aztán elköszöntem.

Utána jött kötekedő II. Egy felszentelt buddhista papnő, saját kozmetikai szalon, spiri beállítottság, meditációs kurzusokat tart stb. Mondom, ez tökjó. Aztán az első tali korrekt volt. A másodiknál érte mentem autóval. A kapuban elejtette a telefonját, de csak a kocsiban jutott eszébe, 200 méterrel odébb. Mivel szűk volt az utca, így esélytelen lett volna megfordulni, visszatolattam. A teló meglett, de belekötött, hogy "te mindig ilyen lassan tolatsz?". Aztán abba is belekötött, hogy fel van hajtva a nadrágszáram, hogy strandoláskor beszólt, hogy "nincs szőr a ciciden..." és sorolhatnám. Ugyanaz volt, mint az előző, csak pepitában.

Aztán totál kiábrándulva ezt is elhajtottam (immár kicsit ingerültebben) és nem csajoztam, nem nőztem, nem ismerkedtem. Mígnem egy 18 éves diáklány kezdett velem flörtölni. Ez is fura volt, mert ekkorra 46 voltam. Aztán "állj vagy lő a mamám", anyukája szakított velem és elvette a lány telefonját, totál elvágva a kontakt lehetőségét velem.

Jó ez picit nekem is furi sztori volt.

Az említetteken kívül se szeri se száma az "egy tali után eltűnök, mint szürke szamár a ködben" típusú sztoriknak, mindig a nők részéről.

Sok olyan sztori volt, hogy aki nekem kellene, annak én nem kellek, aki nem jön be nekem, na annak kellenék. Jó, én tudok tisztán és kulturáltan kommunikálni, egész jó és maradó haverságok, barátságok születtek ezekből, ahol a nő nekem nem tetszett, én neki igen, de mondtam, hogy "egyikünk sem tehet róla, hogy az a fránya kémia nem indult be" és érdekes, ezen senki nem sértődött meg. Ellenben a tőlem lelépő nők egyike sem mondta meg pacekba, hogy mi a szitu.

Szóval kedves sorstárs barátom, én 2,5 éve totál elengedtem az ismerkedést, Tinderen meg a Facebook társkeresőn néha fenn vagyok egy-egy hónapot, néha van is "kapás" de már én nem szánom rá az energiát, hogy taliig vigyem. Nagyon megcsömörlöttem ettől.

De legalább van pénzem, szabadon böfögök, fingok, :D :D (na jó, ez poén csak) ha leteszem a lakásban a zoknimat, nem köt belém senki, épp most vettem két autót is. Oda és akkor megyek amikor és ahová akarok, haverokkal sokat utazunk (utaztunk a pandámia előtt), bulizok, drága hobbijaimat kiélem stb. Ez van báttya.

2021. aug. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Értem, akkor helló egyedüllét forever!
2021. aug. 6. 17:17
 5/35 anonim ***** válasza:
47%
Ne általánosíts. ☝ mindig a 40 körüliek között keresgéltem. A férjem is 40-es. Én még nem vagyok 30. Ezt csak azért írtam le hogy nem mindenkinél ugyanazok a kritériumok...
2021. aug. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha valaki nem írja a pólójára nagy karakterekkel, hogy mennyi idős, és valamelyest vonzóan néz ki, ugyanúgy van esélye a nőknél, mint 20 vagy 30 évesen. Én 44 vagyok, de valahogy a jó genetikámnak köszönhetően mindenki 10-15 évvel fiatalabbnak hisz, és a magasságom is imponálni szokott. Ha egy férfin azt érzik a nők, hogy már inkább a kapuzárási pánik hevében veti magát rájuk, mintsem a nő személyéért, azonnal menekülőre fogják. Gyakran épp a férfiak "írják magukra" a 40+ -os korukat a viselkedésükkel, a punciért nyüszítő kutyák mindent eltűrő alázatosságával. Aki 30 évesen viselkedik, annak megfelelően tekint magára, arra mások is úgy fognak tekinteni.
2021. aug. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Ezt a kitűnő észjárást díjjazom 😀 Aki szép, okos az előnyben van. Imádom ezt a világot! 😀
2021. aug. 6. 18:35
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a világ ilyen kegyetlen. A gravitáció is mindig lefelé hat, akkor is, ha az ember fáradt, és nem működik a lift a 10 emeletes házban. A párkapcsolatok esetében is ugyanúgy munkál a kereslet és kínálat egyensúlyi helyzetre való törekvése, mint a piacgazdaságban vagy az élővilág minden területén. Mindenki a legjobbat akarja, ami elérhető számára. Ha egy nő megkap egy szebbet, kívánatosabban, fiatalabbat, azt fogja előnyben részesíteni, ha amúgy más tekintetben is elégedett vele. Ezt diktálják az ösztönei. Te is így vagy ezzel. Hiába van sok kedves, okos, 47 éves nő, ha van módod választani, inkább egy 28 éveset választasz. Valljuk be...


Mindenkinek azt kell kidomborítania, ami adatott neki. Aki nem született jó külalakkal, az részben kiválthatja ezt a hiányosságát pénzzel, sziporkázó humorral, kedvességgel, ésszel, nagylelkűséggel, kreativitással, vagy más erényekkel.


6 -os voltam.

2021. aug. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Ó, én inkább akkor meghalok 😀
2021. aug. 6. 18:54
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
35- és 50 éves korom között volt a legtöbb barátnőm, szexkapcsolatom, szeretői státuszom, pedig nem igazán vagyok túl csapodár.
2021. aug. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!