Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is eljutott már a kiégés...

Más is eljutott már a kiégés ilyen magas fokára?

Figyelt kérdés

Nem vagyok meleg de a nők egy ideje nem hoznak lázba. Egyszerűen feladtam, csalódtam bennük az életben és a saját koromban, korosztályom zömében.

26 vagyok és nem találom a helyem bármit csinálok olyan idegennek érzem magam.

Volt hogy szorongtam de már azon is túl vagyok. Rájöttem mennyi a sok buta ember és ez sem segített túl sokat.

Valahogy a lelki térben olyan messzire jutottam mint talán kevesek, gondolom én. Igazából már nem fontos nekem semmi. Leginkább egy meleg teának és egy jó könyvnek tudok örülni.

Próbálok közösséget keresni de nem találok. A vallás érdekel csak sok ott az olyan ember akitől irtózom, vagy túlszentségeskedik az egészet. De ezek is annyira földi dolgok. - azért mondom ezt mert voltak spirituális élményeim, hangulataim. És azóta egy siralomvölgynek érzem ezt a létezést.

Ráadásul a lánynál aki tetszene elvágtam magam. Korábbi nem tudatos viselkedésemmel. Talán ekkor kezdődött ez az egész.



2021. aug. 24. 04:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kiégés (bármilyen divatos cimke is, a mostani állapotodnak semmi köze hozzá). Amit leírsz magadról, az Moreno és Maslach kiégés-definíciójának megfelel ugyan, de az okaid -véleményem szerint- nem a klasszikus kiégési okok.


Amin te épp átmész, annak felismerése, hogy nem tudod a céljaidat megvalósítani. Ennek többb oka is lehet egyszerre. Te melyeket látod relevánsnak?

2021. aug. 24. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Az egyes a wikipédia cikkére hivatkozik, jól látom?


Ott áll az alábbi:


"A kiégés okai


Kialakulásában szerepet játszhat az elismerés hiánya, mely vonatkozik az anyagi jellegű juttatásokra, az alacsony jövedelemre, illetve az erkölcsi elismerés elmaradására. A túlságosan hosszú munkaidő, az extra igénybevétel melletti nagy felelősség is kockázati tényező. Veszélyeztetettebbek az egyedül dolgozók, akiknek nincs lehetőségük szakmai tapasztalatcserére, és nem kapnak visszajelzést tevékenységükről. Az elégtelen intézményi támogatás, a vezetőség segítő-motiváló jelenlétének hiánya, a karrierépítési lehetőségek korlátozottsága, az adminisztratív terhek nagy aránya az effektív munkához képest szintén probléma forrása lehet. A kiégési szindróma kialakulásában szerepet játszik a személyiség. Védő faktor a nyitottság, és ha úgy érzi, kontrollálni tudja a helyzetet. A pszichoanalitikusok a beteget tették felelőssé: helfer szindróma. A valódi okozója a munkahelyi stressz (túlzásba vitt munka, kontroll hiánya, kevés jutalom, közösség összeomlása, nem egyenlő feladatvégzés)."


Neked mi az elméleted az öndiagnózisod okairól, Kérdező? Konkrétan nem úgy tűnik, mint aki a fenti állapoton megy át. Inkább úgy, hogy ráuntál a saját sikertelenségedre. Miért nem váloztatsz a módszereiden?

2021. aug. 24. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Mostanában értem ezt el. F39
2021. aug. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Munka karrier - sikertelenség

nők - sikertelenség

hobbym leköt de ennyi, egyedül vagyok, barátaim nincsenek, voltam pszichiátrián nagy trauma ez nekem. És tudom hogy van tovább mint ez az anyagí sík. Ennyi. A sikertelenség, a flegma emberek, az egész kor mely immunis a kultúrára roncsolja a lelket.

2021. aug. 24. 09:34
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Majd jonnek a talibok teso,semmi gond!
2021. aug. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

A sikertelenség oka az, hogy a sikert nem megfelelő módszerrel akarsz dolgokat elérni. A célhoz nem vezető módszered ismételgetése helyett (akár karrierről, akáér a párkapcsolat kialkításáról van szó) miért nem tanulod meg valamelyik célravezetőt?

Nincsenek barátaid, azt írod. Miért nem fejleszted a szoc. skilljeidet?

"flegma emberek," -miért nem lépsz tovább a flegmákonm? Vannek értelmesek is.

"az egész kor mely immunis a kultúrára roncsolja a lelket." Ismertesd meg velük a kultúrát! A lelki roncsolódás helyett pedig a lelki rezilienciát ajánlom.

---

Nézd, én nem akarom elvenni a kedvenc játékodat, az önsajnálatot. De legalább annyi büszkeség legyen benned, hogy nem hárítod el madagdtól a sikertelen életért a felelősséget. Semmi gond azzal, ha valaki szeret dagonyázni az önsajnálatban, meg élvezi a posványt, ahelyett, hogy tanulna új megodásokat.

2021. aug. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
78%
Én ugyanigy vagyok 19 évesen, semmi se vonz, barátnőm nem volt de nincs is motiváciom hogy legyen. Suli se megy jol. Igazából csak vegetálok.
2021. aug. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
6-os amit írsz az egy pontig igaz, részben.
2021. aug. 24. 11:33
 9/14 anonim ***** válasza:
24%
Minden szó igaz addig, ameddig a felelősségedet nem kezdem firtatni, ugye?
2021. aug. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó. Félreérted. A felelősség addig terjed például hogy rá jössz valamilyen szinten predesztinál a környezeted, a szüleid stb.
2021. aug. 24. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!