Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Elvesztettem önmagam. Mit tegyek?

Elvesztettem önmagam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megszakítottam néhány közeli mérgező kapcsolatot, amit már évekkel ezelőtt meg kellett volna tenni. Olyan mintha az elmúlt 10 évben csak mások boldogságával törődtem volna, miközben én teljesen kiüresedtem, és hagytam, hogy elvesszenek az éveim. Egy ideje nem érdekel semmi, nem tud semmi örömet okozni. Nem szeretem magam, depresszióval küzdök és terápiára járok.


Kezdtétek már hasonlóan a nulláról felépíteni az életeteket? Mit lehetne tenni?

27/N



2021. jan. 11. 03:19
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Attól függetlenül, hogy úgy érzed: jelenleg semmi sem tud örömet okozni, biztosan vannak olyan dolgok, amelyek foglalkoztattak, vagy foglalkoztatnak, amelyek érdekelnek, lekötnek. Lehet ez bármi hobbi, amit egyedül, vagy csoportosan lehet végezni, ilyen érdeklődések mentén ismerkedhetsz, kereshetsz pl. neten fórumokat, közösségi oldalon csoportokat. _A közös érdeklődés jó alap lehet új emberek megismeréséhez.
2021. jan. 11. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hmmm, nehéz ügy. Kéne valami, ami kikapcsol vagy újdonság. Valami, ami feltölt. Van valami régi vágyad?
2021. jan. 11. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Pont ugyanigy voltam, mint te. Nullarol kezdtem ujra az eletem egy kapcsolatmegszakitas miatt. Nagyon leertekeltem akkor magam, a munkam is keves lelkesedessel vegeztem, es azon is gondolkoztam, hogy otthagyom a munkahelyem, hogy tenyleg nullarol kezdjek mindent. Halovany onmagam voltam.

En is jartam terapiara (es azota is), es ez nagyon sokat segitett. Valamint azt, hogy uj celokat tuztem ki magam ele. Amit elvett tolem a megszakitott kapcsolat, azt igyekeztem masokkal hasonloan, de azert maskepp felepiteni. Es sikerult! Ez nagyon sok lenduletet adott nekem. A pszichologus pedig mindvegig mellettem volt, es elmondhattam neki, hogy nagyon felek attol, hogy nem leszek ra kepes.

Mindemellett jartam edzeni, a tarsasag is mindig feltoltott. Erdekes, hogy az edzest nem befolyasoltak a tortentek: ugyanolyan kemenyen csinaltam, mint az edzo :)

Remelem, a peldam tud segiteni, es megtalalod benne azt, ami elorebb visz.

Sok sikert!

2021. jan. 11. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

A depresszió miatt érzed ezeket. Csinálj olyan dolgokat amik örömet okoznak pl olvasás, vígjátékok, séta, kisállatok, vagy amit szeretsz.

Miután az összes hamis barátot, kihasználós ismerőst leépítettem, teljesen egyedül maradtam. Ráadásul több súlyos betegségből lábadozok, szóval nem nulláról, hanem mínuszból kezdem újra. De az ember erős, veled is minden rendben lesz ne aggódj.

2021. jan. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szintén, engem a munka lendít át mindenen.
2021. jan. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

pl. itt egy olyan kérdés, amiben hasznos dolgok lehetnek, ha van esetleg egy kis időd olvasni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1006..

2021. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Önmagad nem veszíthetted el! A kapcsolatok, emberi kötődések, barátságok - csupán szerepek. Valaki vagy otthon, valaki pl a munkahelyen, és van egy neved is, stb. Ezek azonban csak különféle szerepjátékok az élet színpadán. Az emlékek amire vissza tudsz emlékezni, az szintén nem lehetsz - hiszen az már elmúlt.

Inkább az a baj hogy a sok felesleges gondolkodás miatt elfelejtetted azt hogy mi vagy.. Hogy honnan jöttél? Egyszerűen ne minősítsd azt az életet amin már túl vagy. Ne hagyd hogy a múlt árnyai befolyásoljanak. Igazi önmagad csakis egy belső úton találhatod meg. Akkor ha félre tudod tenni a magadról alkotott képed ;)

2021. jan. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
Lepsénynél még megvoltál?
2021. jan. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

En is atmentem ezen, a terapia segit hidd el es minel tobbet foglalkozz onismerettel onalloan is. Menj vissza a multba, boldog korszakaidbol vegyen elo emlekeket, konyveket, zeneket, filmeket. Ez lehet gyerekkor is! Es regi meg nem valositott vagyakra, tervekre terj vissza.

Menni fog, nyugi 🙂🙂

Ha gondolod, írj nyugodtan privit is. (N)

2021. márc. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Régi a kérdés, de a 7-es válaszolóval egyet tudok érteni teljes mértékben. Nem tudom ki vagy 7es, de szerintem nagyon megértenénk egymást. Ment a zöld pipa. Az élet egy színház, és minden élethelyzet egy színdarab, ahol a lehetőségeinkhez mérten jól kell szerepelni.
2023. ápr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!