Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Barátságtalan lennék, mert...

Barátságtalan lennék, mert nem szeretem, ha idegenek tanácsokkal látnak el?

Figyelt kérdés
Egyik facebookos csoportban írtam magánéleti problémákról. Valaki rámírt messengeren, hosszú tanácsokat írt arról, hogy így meg úgy kéne viselkednem ahhoz, hogy legyen valakim. Elhiszem, hogy segítő szándékú volt, de mégis zavart, mert okoskodónak is éreztem. Nem szeretem mikor egy teljesen vadidegen jófejkedő tanácsokkal lát el. Tanácsokat csak barátaimtól fogadok el.
2021. szept. 8. 04:54
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Megértelek, de akkor minek írtál a magánéletedről? Én is utálom az okos tanácsokat, de nem is írom le nyilvánosan, ha valami gondom van.
2021. szept. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Barátságtalan? - attól függ, milyen módon hozod tudomására, hogy nem érdekel tanácsa.

.

Más kérdés az, hogy miért panaszkodsz olyannak, akitől nem várod el, sőt visszautasítod tanácsát problémád megoldására?

Ha csak barátaidtól fogadsz el tanácsot, akkor csak barátaidnak panaszkodj, ha másnak is panaszkodsz, akkor barátnak tekinted, tehát jogos a tanácsadás részéről.

.

Panaszkodtál a csoportnak, kaptál tanácsot panaszod megoldására, nem tehetsz mást, mint szépen megköszönöd, hogy egyáltalán foglakozik vele, elolvasta.

.

Mekkora csoportnak panaszkodtál? A csoport minden tagja személyes ismerősöd, vagy olyan netes "ismerősök", akikkel idegenként elmennétek egymás mellett az utcán, élőben találkozva?

.

Röviden:

panaszkodtál, valaki végighallgatott, szerinte jó megoldást kínált a panaszodra, nem tehetsz mást, mint megköszönöd.

2021. szept. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A, vagy haragosan elküldöd a francba, vag;

B, megmondod neki normáálisan, hogy köszönöm az észrevételt, elgondolkodom rajta.

2021. szept. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy barátságtalan ha normálisan megköszönöd a tanácsot aztán ennyi
2021. szept. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet csak válaszolt, mint mi itt. Akkor tényleg zavaró.
2021. szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha nem akartál tanácsokat idegenektől, akkor miért írtál a problémáidról idegeneknek?
2021. szept. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!