Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lehet valakinek jó élete...

Lehet valakinek jó élete barátok és kapcsolat nélkül?

Figyelt kérdés

Kapcsolatot igazából egyáltalán nem szeretnék, amikor volt is valakim inkább nyűgnek éreztem mint jónak.


Mondjuk abban se vagyok biztos, hogy barátokat akarok, sokszor úgy vagyok vele, hogy minek, pár év múlva úgyis eltávolodnánk mint a korábbi barátokkal is mindig, de igazából ha akarnék, se nagyon tudnék szerezni. Zárkózott vagyok,mindig is az voltam, nem találok gyakorlatilag senkivel se közös témát, felszínesen jól kijövök néhány emberrel a munkahelyemen,de ez oda korlátozódik, külön programokra vagy nem akarnak jönni vagy nem érnek rá. A hobbijaim meg olyan dolgok amiket egyedül csinálok, nem akarok csak azért emberek közé menni, főleg nem nagy csoportokba, hogy hátha ott megismerek valakit.


Végülis elvagyok így most már pár éve,ritkán érzem magam magányosnak, de az utóbbi időben sokat gondolok arra, hogy vajon ez tud így maradni egész életemben vagy egyszer nagyon vissza fog ütni?



2021. okt. 17. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Eddig elvoltál így akkor később is el lehetsz így. Aztán vagy vissza üt vagy nem. Nem árt ha vannak barátok, de a rossz barátoktól az is jobb ha nincsenek.
2021. okt. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Nekem eddig nem sikerült egyedül boldognak lenni. Csak szenvedek a magánytól! De nem tudok mit tenni. 32f
2021. okt. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Ez személyfüggő, a leírásod alapján te elvagy barátok/párkapcsolat nélkül. Így nyilván lehet jó életed, hiszen ezeket nem hiányolod. Jó az élet attól lesz, ha azt csinálod, amire vágysz, ha mindened megvan, amire vágytál, és ezek szerint neked nem barátok vagy párkapcsolat kell a boldogsághoz.
2021. okt. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nyűgnek csak akkor érzi az ember, ha nem illenek össze. Amúgy nem lehet, hogy aromantikus vagy?


Ezek alapján nem voltál még igazán szerelmes. Szerintem nem üt vissza, hiszen tudatosan döntöttél emellett az életforma mellett, maximum később érezni fogod, hogy társra vágysz, és akkor majd keresel is társat. Nincs ebben semmi. Barátokat is akkor érdemes keresni, ha úgy érzi az ember, és akkor nem választ be tévesen.


2-es először az embernek kell egyedül is boldognak lennie, ahhoz, hogy egy kapcsolatban is boldog tudjon lenni.


De légy büszke magadra, hogy nem vagy kapcsolat függő.

2021. okt. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy 3-asnak igaza van. 4-es vagyok.
2021. okt. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hallottam róla, de nem igazán tudom miben nyilvánul meg, hogy valaki aromantikus, szóval nem tudom, hogy az vagyok-e, de az lehet, hogy nem voltam még igazán szerelmes.
2021. okt. 17. 21:08
 7/11 anonim ***** válasza:
Ahogy #3 írja. Én is ilyen vagyok
2021. okt. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kora ötvenes férfiként én is ezt érzem.

Voltak az életemben kapcsolatok,barátok, mind vége lett, sajnos ki kell mondani, hogy a másik fél önzése miatt.

Nehéz ismerkedni, nehéz barátkozni, főleg azért, mert a többség elbújik a net mögé.

2021. okt. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Én 21 éves vagyok és a középsulis éveim alatt tűntek el a barátok az életemből. Azóta szenvedek magányosan.
2021. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, dettó nálam is, annyi különbséggel hogy én 23 vagyok és nem mondanám, hogy szenvedek tőle, ahogy a kérdésben írtam néha van 1-2 magányos napom, de ennyi. Mondjuk nem emlékszem, lehet, hogy eleinte nehezebb volt és csak hozzászoktam mostanra.
2021. okt. 18. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!