Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Személyes emberi kapcsolatok...

Személyes emberi kapcsolatok (barátok) nélkül is meg lehet találni a lelki békét? 23/F

Figyelt kérdés

Elértem már nagyobb dolgokat az életben, az átlagnál jóval többnek érzem magam méis ott van bennem valami perfekcionizmus. Ott kezdődik hogy alacsonyabb vagyok, 170 centi és már ebből is fakad egyfajta elégedetlenség, nem tudom csak úgy elengedni.


Pánikrohamaim is vannak még sajnos. Please help.



2018. szept. 24. 12:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Mitől érzed magad jóval többnek az átlagnál?
2018. szept. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ja igen sejtettem hogy ez fog mindenkinek szemet szúrni. Nem vagyok nárcisztikus, elég kritikus vagyok magammal szemben. Nem cigizek, nem piálok, elitebb gimnáziumba jártam ahol végig kitűnő voltam, emelt kémia és emelt biológia érettségi. Ezek nem személységbeli értékek de pl. átlagnál sokkal jobb autó. Az embernek idáig jófejnek tartottak csak nehezen nyílok meg mások előtt. Nem tartom fontosnak a pénzt, másodrendű. Olyan srác vagyok akinek nem volt egyéjszakása sem mert szerelem nélkül nem feküdtem össze senkivel, inkább 5 évig magányos voltam. Vannak hobbijaim, erdeklodesi korok. Nem szoktam leinni magamat sem csak ritkán. Tömören ennyi.

Nem tartom magamat felsőbbrendűnek de meg tudom állapítani hogy nem vagyok átlagos. Kinézetre sem mert szép, átlagon felüli barátnőm voltak csak. Nem vagyok beképzelt, nem szoktam/szeretek igazán senkinek semmivel felvágni.

2018. szept. 24. 12:53
 3/20 A kérdező kommentje:
Átlagnál jóval kisportoltabb is vagyok, irigykedő szemekkel néznek rám pl. a strandon mert foglalkozom a testemmel, alig eszem szemét kaját és konditerembe járok.
2018. szept. 24. 13:00
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Jézus ereje... attól érzed magad "az átlagnál jóval többnek", hogy köépiskolában jól tanultál, meg aztán leérettségiztél, és most edzel meg van egy jó kocsid? Mit szóljon az, aki esetleg elvégzett egy egyetemet, netán 2 autója van?

Amíg ezek alapján ítéled meg magad, addig igen mesze vagy még a lelki békétől.

2018. szept. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Kfc, ha otthon vagyok mindig ott eszek (napi 3x nem egyszemelyes kosarat).

Putris drogelosztokozpontnak hivnam az iskolat ahova jartam.

Dohanyzom, iszom rendesen foleg buliba, neha becsusznak drogok.

Naponta futok, edzek (1kilometer jatszoterig es vissza)

Nincs kocsim, melegitoben jarkalok, de ha kell a zakoban eleg rutinosan nezem meg az oram.

Te engem leneznel egy hetkoznapon, szakadt jordanben, melegitoben.

Viszont

2018. szept. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Viszont targyalason, ebedkor, barmikor meglatnal oltonyben es kepes lennel beszelgetni, rajonnel, hogy igazabol a gondolkodasoddal van baj, azzal, hogy tobbre tartod magad az atlagnal, nem hogy barkinel..

Nem veletlen nincsenek emberi kapcsolataid.

Ui.: melegitoben is megmosom a pocsom pisiles utan. ;)

2018. szept. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Orvosi egyetemre jártam egy darabig de nem biztos hogy ez az utam. Ha ez átlagos dolog akkor én gondoltam rosszul. És senkit nem nézek le, emberileg nem gondolok kevesebbnek mint én. Ugyanolyan ember vagyok én is. Senkire nem teszek megjegyzést. Csupán magammal szemben vagyok meglehetősen kritikus ennyi.
2018. szept. 24. 13:45
 8/20 he84 ***** válasza:
16%
A 170 cm-es magasság nem alacsony férfinál se, hanem átlagos. Nem kéne emiatt depizned, fogadd el magad, az alacsony 150 cm-nél kezdődik! Aki meg 180 cm, vagy ennél magasabb, az már magas. Hidd el, hogy nem a magasságod mutatja meg az értékeidet, hanem hogy mit tudsz és a hozzáállásod. Ha negatívan állsz emiatt hozzá dolgokhoz, az meglátszik a kisugárzásodon is és ront a helyzeten.
2018. szept. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Amiket leírtál, azok inkább arra mutatnak, hogy igenis felvágós vagy és beképzelt, ezért nincsenek barátaid. A 170 centi is jó lenne, ha szerénységgel és kevésséggel párosulna.
2018. szept. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzed, hogy legalább annyit elértél az életben, hogy az átlagnál jobban tanultál, jobban nézel ki és vannak erkölcseid, erre büszke vagy és máris a torkodnak esnek. :D Szerintem aki ettől megsértődik és nagyképűnek tart, annak önértékelési gondjai vannak. Mindenkinek joga van büszkének lenni arra, amit elért. Én például nem nézek jól ki, de ettől még nem érzem magam szarul attól, hogy más kisportolt és ezt büszkén hirdeti anélkül, hogy engem lerondázna. Árt vele nekem, hogy ő értékeli magát? Nem. Hát akkor? Biztos vagyok benne, hogy te sem azért mondtad, hogy másokat bánts. Egyszerűen nem érted, miért nincsenek barátaid, mikor elvileg nincs semmi okuk rá az embereknek, hogy ne akarjanak veled barátkozni. Ennyi alapján nehéz eldönteni, hogy mi is a valódi ok.

De a kérdésedre válaszolva, szerintem meg lehet találni egyedül is a lelki békét. Főleg, ha introvertált vagy. Nekem vannak nagyon régóta tartó, szoros baráti kapcsolataim, amikről nem mondanék most már le, mert kincs ebben a világban egy igazi barát. De ha nem ismertem volna meg őket, akkor lehet, hogy egyedül is meglennék. Lennének kutyáim, macskáim. Számomra ők is ugyanolyan társak, mint az emberek.

Mellesleg a 170 cm nem olyan alacsony. A lányok nagyrésze még így is alacsonyabb. Kár ezen aggódni! A napokban írt itt egy kérdésre egy srác 165 cm magassággal és tökéletesen elégedett volt az életével. Jól teszi. :)

2018. szept. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!