Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem érdeklek senkit?

Miért nem érdeklek senkit?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok.

Viszonylag jó körülmények között élek, minimális szociális élettel.


A középiskolát befejeztem 18évesen.


Addig ugye megvolt az, hogy minden nap be kell járni, vannak kapcsolatok az emberekkel.

Éretlen voltam még, és nem is vágytam arra hogy valakikkel új barátságot alakítsak ki, elvoltam pár fiúval, végig beszélgettük az órákat, suli után is írogattunk egymásnak. Suli közben mindig volt valami történés, nem unatkoztam.


2évben (10.ben ki hogy mondja), megpróbált pár osztálytársam kiközösíteni. Ekkor el is ment a kesvem az emberektől, csak utolsó évben nyíltam kicsit meg, addig visszahúzódtam, hogy ne konfortálódjak senkivel.


Szó szerint az utolsó hónapban jöttem rá hogy kéne nyitni az emberek felé, hisz mi lesz ha elkopnak az osztálytársi kapcsolatok.


Nem sikerült semmi komolyat kialakítanom, azóta 3 fiúval beszélek még, néha, havi1x összefutok velük.


Illetve az álltalános iskolából rgy lány haver, akivel havi 1x találkozok.


Barátnőm nem is volt eddig, de ez nem is bánt.


Valahogy nem is érzem azt hogy megértenének a barátaim. Nekik sincs sok barátjuk, de nekik ez így megfelel. Pedig nem túl szoros baráságaik vannak.


Jelenleg dolgozok, jól fizető állásom van, amit semmi pénzért nem cserélnék le, hasonló munkáért nem adnak ennyit, de cserébe 0 kapcsolatom van az emberekkel, ha van, az is 50-70évesekkel.


Szeretek nagyon olvasni. Szeretek vásárolni, ruhákat. Érdekel nagyon a divat, de szeretek sétálni, beszélgetni és ilyesmiket.


Ezek számomra nagyon fontosak, de a barátaim még a kötelező olvasmányokat se olvasták el, nemhogy egy könyvről el tudjak velük beszélgetni.


Nem szeretnek vásárolni se, nincs stílusuk, mindig csak avval vannak el hogy mennyit kidobok a göncökre.



Próbáltam már ismerkedni itt is, 2emberrel eljutottunk instáig, de valahogy 2-3 nap után már nem is írtak vissza


Pedig abszolut kedves, empatikus, megértő vagyok. Sokat kérdetek, nem az vagyok hogy szia-mizu és ennyi a társalgás, barátkeresés


A kinézetemet illetően magas vagyok, vékony alkatú. Az álagos szintet szerintem megütöm.


Egyszerűen nem is tudom hol kezdjek el ismerkedni. A városom két nemzetiségű, a másik nyelvet nem igazán beszélem. Itt a városban szinte semmilyen legetőség nincs. Max foci/ kézilabda ilyesmi, de a sportokat gyűlölöm.


Tényleg sokmindent szeretek a sportoláson kívül és a nagy party/bulikon kívül.



Ha bárki esetleg szeretni beszélni velem az nyugodtan írjon. De csak akkor ha komolyan gondolja, és a gyorsabb beszélgetés érdekében áttérhetünk instára.



Az észrevételeiteket, kérdéseket várom.

Írhattam volna még sokat, de akkor már el se olvasták volba sokan...😅


2021. okt. 25. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Engedd el a nem érdeklek senkit mentalitást ha emberek között akarsz lenni keress egy csoportos hobbit
2021. okt. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Írj össze programokat, hobbikat amik érdekelnek, környékbeli művelődési házakban lévő programoktól kezdve menj minden rendezvényre.

Az nem igaz, hogy "nem érdekelsz senkit", valószínűleg keveset mutatsz magadból élőben és ezért nem közelednek feléd.

A múltba ne tekints vissza: a középsulis osztálytársak, akik "látszólag jóban voltak egymással, négy évig bandáztak stb", hidd el hogy érettségi után a legtöbben nem foglalkoztak a másikkal...

2021. okt. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1es


Hidd el próbálkoztam, de le is írom.



Utánna néztem milyen lehetőségek vannak, kérdezősködtem, bújtam az újságokat.


Egyedül a foci/röp és kosárlabda és a bírkózást hagytam ki 😅


Egyik se érdekelt annyira a további hobbik közül, de mindre elmentem.

Volt egy festő szakkör, ahol 40-50 éves korosztály volt jelen. Nem os egyszer mentem, nehogy csak véletlen dolog legyen. 5-6x is elmentem, de nem voltak fiatalok.


Akkor voltam természetvédelmi csoportban, ahol szintén nem voltak fiatalok. Voltak állatános iskolások, egy korombeli pár, aki esélyt se adott a társalgásnak, pedig próbálkoztam többször is, illetve idősebbek voktak.


Jártam ilyen mise utáni órákra is, ahol a helyi temploban segítkeztünk. Itt volt 3-4 korombeli, de olyan szinten más emberek voltak mint én hogy itt se sikerült barátkozni.


Voltam nyelvtanfolyamom, ahová meg csak olyanok mentek akik jól beszélték a nyelvet és engem pedig hülyére vettek.

2021. okt. 25. 14:58
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat gondolkozok hogy hogyan tudnék ismerkedni.


Elképesztő dolgokat is csináltam már, amit nem is mertem senkinek elmesélni.


Multkor elkeseredettségemben kitaláltam hogy összeírok egy kérdőívet és megállítok korombelieket egy plázában, hogy végigkérdezzem és közben megpróbáljak haverkodni.


5en meg is adták az instájukat.


Ebből 3 igazolt vissza. Mindháromra ráírtam, 1 válaszolt


Vele beszélgettünk 4-5 napig, aztán hirtelen gondolt egyet és nem írt többet, hiába írtam neki.

2021. okt. 25. 15:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom: azt próbáltad -e, hogy közösségi oldalon is keresel érdeklődésednek megfelelő csoportokat és belépsz, ott nagyobb eséllyel a orosztályod van és ismerkedni is tudsz velük.

Jó uton vagy, ne add fel. Aki nem próbálkozik, azt a magány meg a négy fal várja. Az életben semmire nincs garancia, de ha próbálkozol, akkor az esélyt megadod magadnak, hogy történhet valami. A négy fal közt, játékkal és gépezve viszont sajnos semmi.

2021. okt. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Milyen csoportokra gondolsz?


Valami kisebb kéne.

Ahol több százan vannak, ott nehéz találni valakit, ott csak hülyülni, poénkodni akarnak, nem barátkozni.


Kisebb csoportokban eddig csak depresszáns emberekkel találkoztam, akik csak sajnáltatják magukat.



Én is lehetnék depresszáns, de megtanultam kezelni. Soha nem fenyegettem senkit pl öngyilkosággal, vagy nem is sajnáltatom senkinek magam. Nem akarom levezetni másokon a bánatomat, nem is iszok alkoholt. Na nagyon ki vagyok, akkor nyugtató. De ez szerencsére ritkán van.

2021. okt. 25. 15:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs közösségioldallal kapcsolatos tapasztalatom, mert nem szeretem őket, ezért nem tudom, de bármilyen csoort jó lehet, ami érdeklődésednek megfelelő: példa: "érdekel a kerékpárszerelés: keresek kerékpárszereléssel kapcsolatos csoportokat".

Tánciskola is elég jó lehet, most így a járvány miatt nem tudom elindult -e mindegyik vagy mi a helyzet, de beiratkozhatsz kezdő csoportba és lehetőség nyílik ismerkedésre.

2021. okt. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A leirtak alapjan, en erre tudok kovetkeztetni hogy tul ramenos vagy (ami nem baj, ha ugy tekintek erre az egeszre, hogy most ez a helyzeted es szeretnel rajta valtoztatni es probalkozo, erofesziteseket is teszel azert hogy uj embereket ismerhess meg), de ha megprobalsz egy masik szemszogbol tekinteni erre a helyzetre akkor kicsit ijeszto is lehet, meg is magyarazom, hogyan ertem. Szoval megallitottal egy kamu kerdoivvel embereket a plazaban (nyilvan, gondolom, ok ezt nem tudtak hogy kamu volt) es ezeknek a random embereknek belecsoppentel az eletebe a nagy semmibol. Te probalkoztal bedobni temakat, kerdeseket, reagalni arra amit mondanak mert bant teged az, hogy nincs annyi baratod, tehat egyfajta muszaj es megfelelesi kenyszer van rajtad. A masik ember meg nyilvan nyitott valamennyire de ha folyton valaszolgatnia kell egy random utcan talalt embernek (aki te vagy) akkor az kicsit sok es ijeszto. Egy barat nem ugy lesz, hogy osszetalalkozok valakivel es bumm mi mostantol orokre baratok vagyunk. Egy baratsaghoz ido kell es ket ember kell. Megvannak a fazisai, ismeros, haver, cimbora, barat. Nyilvan mindenki sajat maganak definialja a barat fogalmat, de bennem furcsa erzeket keltene ha valakit ugymond nem tudok levakarni mert minden aldott nap ram ir...ez olyan erzest kelt bennem, hogy oke mostmar akkor eletem vegeig vajon irni kell neki? Csak szepen fokozatos, nagyon kicsi lepesekkel es sok idovel lehet kialakitani egy igazi valamire valo baratsagot es nem szabad siettetni, surgetni. Azt is javaslom, hogy ulj le magaddal egy kicsit beszelgetni es nezd meg miert valt fontossa neked ez a tema? Aggodsz emiatt? Es miert aggodsz? Milyen mogottes erzesek vannak meg emogott, hogy aggodalmat valt ki. Ez a magaddal valo beszelgetes meg nem egy otperces folyamat, meg kell magadat teljesen ertsd. Legyel turelmesebb magaddal es szeresd magad! Szeretemet kuldom
2021. okt. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Jelenleg dolgozok, jól fizető állásom van, amit semmi pénzért nem cserélnék le, hasonló munkáért nem adnak ennyit, de cserébe 0 kapcsolatom van az emberekkel, ha van, az is 50-70évesekkel."


Csak nem MLM-es egészségügyi cuccokat árulsz nyuggereknek? Haha.. viccelek :P


Viccet félretéve, olyanokkal tudnál könnyen barátkozni akik hasonló érdeklődési körrel rendelkeznek, mint te. Említetted, hogy szeretsz olvasni, járd a könyvtárakat, oda csak olyanok járnak akik könyvmolyok, téma jönne magától és könnyebben menne az ismerkedés is.


Amúgy ne aggódj miatta, sok ember nem tartja a kapcsolatot és/vagy nem volt puszipajtás a középiskolai osztálytársaival. Megsúgom, én se. Nekem is csak pár ember volt az osztályból akikkel jóban voltam, velük mai napig neten tartom a kapcsolatot. De mivel én időközben Pesti lettem ők meg vidékiek azok is ki fognak kopni idővel.


De amúgy ahogy írják is, találj valami hobbit amit lehet több emberrel végezni, aztán jönnek majd az emberi kapcsolatok maguktól. Én is megszállott gamer vagyok aztán aki keres az talál alapon minden játékban tudnék találni társakat akikkel el lehet lenni.

2021. nov. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!