Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehet felnőttkorban...

Hogyan lehet felnőttkorban olyan társaságot, élményeket szerezni, mint kamaszként (kellett volna)?

Figyelt kérdés

Személyiségzavar miatt egyszerűen nem tudtam önmagam lenni és nem vettem részt közösségi dolgokban, nem éltem meg a leválást a szüleimről, nem váltam érzelmileg független emberré és nem voltak igazán őszinte emberi kapcsolataim. Párkapcsolataim sem. Tényleg olyan, mintha a 16-29 éves kor közötti időt hibernálva töltöttem volna.


Időzavarban vagyok. A korombeliek vagy építik a karrierjüket, vagy már családjuk van, de mindenképp "valakik" és vannak társaságaik, végigjárták azokat a lépcsőket, amiket én nem. Nagyon nehéznek érzem ezt a helyzetet, mert egy pszichológusnak sem tudom egyszerűen elmagyarázni, hogy az NEM opció számomra, hogy "tovább kell lépni, el kell engedni ezeket", mert nincs honnan továbblépnem! Megmaradtak azok az énrészeim tizen- és huszonéves koromban, amikor bátrabbnak kellett volna lennem, és most nem találom a helyem. Nem tudok így élni. Annyira szeretném, ha lenne egy csapat, akikben bízhatok, akikkel közösen csinálhatnék dolgokat, bulizhatnék, utazhatnék, zenélhetnék, akármi. Akikkel közös az értékrend és közös a cél. Mit csináljak, hogy ezt megkapjam?


2021. nov. 12. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Kamaszként nem volt társaságom, felnőttként lett. Én egy idő után a saját álmaimat követtem, és nem érdekelt, van-e hozzá társaságom, elkezdtem utazni, ha érdekelt egy program, elmentem, aztán ezek hozták a hasonló érdeklődésű társaságot is. Kamaszként sokkal kötöttebbek voltak a lehetőségeim, akiket akkor ismertem, őket más dolgok érdekeltek, mint engem.
2021. nov. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

Na erre én is kíváncsi lennék, ahogy arra a pofonra is amit kapni fogok az élettől ha kiderül a "nem élt" életem egy csaj előtt.

Amire gondolhatnak vagy böriben volt a delikvens éveket, vagy családi probléma miatt nem vált lehetővé a külön költözés(nálam ez az ok) vagy csak szimplán teszetosza, ugyanis nem mindenki kívánkozik albérletbe, mindenki egyből sajátot akarna.

2021. nov. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Már sehogy. Ha az embert leginkább definiáló korszak zátonyra futott, ürességgel telt, az behozhatatlan hátrány.


Szerintem egyedül megrohadni is jobb, mint "túllépni, elengedni", és rögtön alapítani -ha esetleg sikerül valami csoda folytán- egy elcseszett családot, aminek úgyis záros határidőn belül annyi, részben pont az elmaradt élmények miatti jellemhibákból adódóan.

2021. nov. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs erre szabály, hogy "mit kellett volna átélned". Amit átéltél, az van, amit megtanultál belőle, az a tiéd.


Már az is jelzi, hogy normális, gondolkodó ember vagy, hogy felteszed ezeket a kérdéseket. Intelligensnek is tűnsz az írásod alapján. Ez két olyan érték, aminek nagyon sokan híján vannak, építs ezekre.


Írtad, hogy zenélnél: gondolom, hogy tudsz. Alapíts zenekart, írj dalokat. Alkoss, fejezd ki magad, dolgozd fel a bánatod (ha nem zenében, akkor másban).

2021. nov. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem behozhatatlan, mert az ember mindig tud változni.

Talán közhelynek hangzik de nagyon sokat gondolkodj érdeklődési területeiden, amelyek tényleg érdekelnek, ezeket írd össze, tematikus fórumokat-csoportokat keress és indulj el, járj emberek közé, társaságba.

Közös érdeklődés jó alap lehet.

Nem tudom milyen személyiségzavar okoz problémát, de fontos, hogy ha bármilyen sérelem vagy rossz érzés ér, ne zárkózz be és ne add fel amit elkezdtél.

2021. nov. 18. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ki ezt a kérdést, sőt írtam is ki már hasonlót, erre csak "közhelyeket lehet mondani" és ez tényleg igaz.


Nekem depresszióm/szociális fóbiám volt/van, még nem járok orvoshoz, de fejlesztegetem magam, néha haladok néha nem, változó.


Amit mások is írnak, hobbik, társaság, ne zárkózz be!


Esetleg kellene valami "nagy" dolog ami elindítja ezt a folyamatot, ha szüleidnél laksz, akkor költözz el...én pl azt tervezem hogy nyáron szétbulizom magam, fesztiválokra járok stb, sose csináltam ilyet de vágyom rá.


26/F

2021. nov. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen beszélgetnék veled, vagy hasonlóakkal akik ebben a helyzetben vannak. Nekem is kimaradtak az átlagos kamasz évek. Nem alakítottam kapcsolatokat, szeretném ezt pótolni, amennyire lehetséges. Én is nagyon szorongó, gátlásos típus voltam, most érzem azt, hogy kezdek feloldódni. Viszont ahhoz, hogy ki tudjak teljesedni, gyakorolni tudjam a kapcsolatteremtést szükségem van emberekre. Arra gondoltam, hogy talán azokkal, akik hasonló helyzetben vannak jobban megértjük egymást. Csak nehéz találni ehhez partnert, aki erre nyitott lenne. 21/L
2021. dec. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!