Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Akik nagyon zarkozottak...

Akik nagyon zarkozottak voltak anno es sikertelen volt a gyerekkoruk, felnott korukra valtozott ez?

Figyelt kérdés
Parkapcsolatra, emberi kontaktokra gondolok. Akinek nem sikerult, hogy dolgozta fel? Felnottkent, hogy latjatok, miert banthattak titetek gyerekkent es mivel bantottak?

2019. márc. 8. 22:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sikerült változni, de még lenne hová.
2019. márc. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Miss Endzsi ***** válasza:
48%
Teljes mértékben sikerült megváltoznom, de ezt akarni is kellett.
2019. márc. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Csak mégrosszabb lett.

A középiskolában még voltak barátaim,egyetemen már nem sikerült újakat szereznem,a régiek meg elmentek.Egyedül vagyok azóta is,magányosan.

2019. márc. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%

Igen, 18 éves koromra megváltozott, csak egy apró külső impulzus, elehetőség kellett. Nem az alkoholra gondolok, hanem térbeli lehetőségekre, tehát volt hova menni ismerkedni a kisvárosban, mert klubot nyitottak.


Miért bántottak gyerekként ami miatt zárkózott voltam? Traumák sora, pl szexuális zaklatás, de mivel a gyermek ezen emlékeket RÉSZBEN tudat alá fojtja, nem tudom, hogy gyakoribb, súlyosabb volt-e annál, mint amennyire emlékszem ebből. Más szóval amikre emlékszem, az tuti megtörtént, csak nem tudom, gyakrabban és súlyosabban zajlott-e vajon az emlékeimhez képest. Bár így is épp elég volt...


Továbbá amiket végig tudatosan megéltem, tinédzserkori elnyomatás, általános jellegű zaklatás ellenem, elsősorban családon belül.


Hogy miért bántottak családon belül? Mert szüleim IQ-ja és EQ-ja átlag alatti. Bár nem teljesen reális mérce az EQ, IQ, de a saját józan paraszti eszemmel felállított érzelmi és érzelmi intelligencia átlaga alá esett a szüleimé. Ennél fogva a valódi problémamegoldásuk igen gyatra volt, és rajtam verték le. Nem beszélve, hogy baba koromtól fogva irigyek voltak a családban az életkoromhoz mért érzelmi és értelmi intelligenciámra. Ezt utólag értettem meg, és a kérdésed is erről szólt, hogy most, felnőttként mire jöttem rá. (Bár erre már kamasz koromban is ráeszméltem, hogy egyfelől mindezek okán történhetett.)

2019. márc. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
Nála fordítva van. 20 éves koromig rengeteg haverom volt és bulikban vettem részt. Viszont felnőtt koromra egy sincs, se párkapcsolat. Valamit nagyon elszúrhattam, és a legborzasztóbb, hogy fogalmam sincs hol ismerkedjek. Szóval nem kell ehhez gyerekkori trauma, bully, akármi.
2019. márc. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonymousreview60 ***** válasza:
83%
Nem voltam kimondottan zárkózott vagy sikertelen, de változtam. Nagyon sokára kimondtam, hogy változtatni akarok, és elkezdtem tenni érte.
2019. márc. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%

Olyan sok valtozas nalam nincs (még) annyi csak, hogy most már nem vagyok olyan naiv, hogy siman kihasznaljanak.. ha lo nincs jo a szamar is.. szoval ezt mar nem hagyom!

Megmondom a velemenyemet most mar batrabban. Baratok, haverok nincsenek, mert akik voltak is azokrol csak en hittem azt, hogy jofejek meg ilyenek, kozben aztan rajottem, hogy csak akkor voltam jo ha mas nem volt meg amikor olyan tanacs kellett amit en tudhattam az ismerosei korebol, meg amikor ingyen cipo kellett, mert penze nem volt ra, elotte meg levoltam szarva mikor erdeklodtem felole hogy van ilyenek.. most mar barmelyik ram ir barmivel kapcsolatban egyszeruen csak nem irok vissza.

2019. márc. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
18%
Nekem nagyon nem változott.
2019. márc. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2019. márc. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem én sokat változtam. Többször váltottam sulit, és mindegyikbe folyamatosan bántottak, én voltam a gyenge srác. Volt amikor már megakartam magamat ölni mert úgygondoltam hogy nemtudom feldolgozni.

Elkezdetem Thai-boxolni és gyúrni és ez önbizalmat adott nekem hogy beszélgetést tudjak kezdeményezni emberekkel. Meg talán az is segítet hogy nagy céljaim lettek amik a komfortzóna és a múltam elhagyására ösztönöztek. Szerintem tőled függ hogy megtudod e változtatni belül magadat.

Ajánlom Szabó péter motivációs videóit,fent vannak ingyenesen a youtubeon. Nekem sokat segítettek.

Ne add fel, sok szerencsét kívánok, biztos sikerűlni fog. 🙂

2019. márc. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!