Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nekünk miért van kevés időnk...

Nekünk miért van kevés időnk mindenre?Miért kell sietnünk mindennel?

Figyelt kérdés
40 éves vagyok és még se saját lakás,se barátnő,se feleség,se gyerek semmi nincsen.Egy kis olcsóbb lakásra tudnék csak hitelt felvenni.Ezért is baj hogy csak negyed annyit keresünk mint egy osztrák vagy német mert az idő ugyanúgy eljár felettünk is mint egy német vagy osztrák munkavállaló fölött.

2021. nov. 13. 17:13
A kérdező szavazást indított:
Kevés időnk van elérni a céljainkat
Van elég időnk elérni a céljainkat
Nem panaszkodhatunk hiszen mi hagyjuk hogy pár forintért dolgoztassanak
18 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ilyen fizetés mellett nem mernék gyereket vállalni.
2021. nov. 13. 17:15
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Akkor ne vállalj gyereket.
2021. nov. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%

A gyerekvállalást úgy sem te döntöd majd el.

Egyszer csak szólnak, hogy fizess...

...és akkor ennyi pénzed sem marad.

2021. nov. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Fura egy hozzáállás. Aki pénzt akar csinálni, az ugyanúgy megteheti MO-n mint Ausztriában vagy Németországban. Kétkezi munkával nem leszel gazdag, valószínűleg max jobban élhetsz mint az átlag. Az él jól/nagy lábon akinek mások dolgoznak. A különbség annyi, hogy külföldön a kétkezi munkával is jól élhetsz a magyar viszonylatokhoz képest, viszont az ott csak átlag. Nyilván többet keresnek, de többet is költenek, a húsok pl méregdrágák. Az ingatlanokról nem is beszélve. Ha házat akarsz venni pl Bécsben, 500.000euró (183.477.750ft) alatt lakhatót nem is találsz. A mindennapi élet talán könnyebb külföldön, de hosszútávon nagyon drága még az ittenieknek is. Nem véletlenül gyakoribb napról napra, hogy osztrákok MOra és Szlovákiára költöznek valami falucskába visszavonulni. Többet ilyet is ismerek. Ha nem jó a munka, tudsz váltani, vagy csináld okosabban és vállalkozz vagy fektess be.
2021. nov. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Mit csináltál 40 éves korodig?
2021. nov. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Senior Séf ***** válasza:
91%

"Kétkezi munkával nem leszel gazdag..."

No, ezt nem írom alá, kedves utolsó. Ma egy építőipari mester annyit kér, amennyit nem szégyell.

2021. nov. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Mindenki 24 órát kap. Kérdés, hogy azt mire költöd minden nap.


el kell hagyni a tv-t, fb insta görgetését, Le kell csökkenteni a napi 8-12 órás rabszolgamunkát 4-6 órás munkára és máris felszabadul egy csomó időd.

2021. nov. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

#4 "Kétkezi munkával nem leszel gazdag"


Ha filléres órabérért eladod magad, akkor nem is.

2021. nov. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Együtt érzek veled, bár én sokkal-sokkal fiatalabb vagyok (27). Sokat gondolkodom én is ezen a kérdésen. Diplomás vagyok, nettó 200.000 forintot keresek, egyedül élek Budapesten egy 30 négyzetméteres garzonban. Úgy érzem, hogy a gyerekvállalás akkora óriási luxus, hogy gondolni sem szabad rá. Szüleim szerint túlagyalom. (Nyilván ők sem azt tartják jónak, amikor valaki a gyerekszobájában alapít családot, de szerintük én már a másik véglet vagyok.) A környékemen lévő hasonló garzonokban átlagosan 4-5 fő él. Ha erre gondolok, mindig megbotránkozom, hogyan lehetnek az emberek ennyire önzők, hogy akkor is kell nekik gyerek, ha 30 négyzetméteren laknak. Én ki nem bírnám, hogy ebben a lyukban még másik 3 embert kerülgessek... Már így is klausztrofóbiás tüneteim vannak.


Szóval nem vagy egyedül, igaz nekem van 13 év előnyöm, de az hamar semmissé fog válni szerintem. :D

2021. nov. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Rossz hogy ilyen gyorsan elmúlik a fiatalság.Mintha tegnap lettem volna 25 éves,most meg már 40 vagyok.Nemsokára azt veszem észre hogy elmúltam 60
2021. nov. 13. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!