Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Manapság egy elektronikai...

Manapság egy elektronikai szaküzletben nem elvárás, hogy az eladó minimálisan képben legyen arról, hogy mi is az áram?

Figyelt kérdés

Ma délután vettem egy hosszabítót egy szaküzletből, ahol kizárólag elektromos alkatrészeket, szerszámokat árulnak. Egy olyan egyszerű kérésem volt a kiscsajhoz, hogy kérek egy olyan legalább 5méteres hosszabítót, amit lehet 3kw-al terhelni. Rövid időn belül elő is kotorta, én pedig gyanútlanul kifizettem anélkül, hogy ellenőriztem volna. Már itthol láttam a csomagoláson, hogy 10 amperes.

Na most nehéz megszorozni, hogy 230V*10A az sehogysem lehet 3kw? Vagy azt hiszi, hogy magyarországon 300V a hálózati feszültség?



2021. dec. 9. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Nőktől nem nagyon szokták el várni, de azért jobb lenne ha a főnök legalább egy kis időt szánna az új embereire.

Vidd vissza holnap és cseréld ki,remélem a blokkot nem dobtad ki?

2021. dec. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Ez kicsit sakk matt helyzet, mert ugye bármilyen boltról vagy akár szaküzletről is legyen szó, ők eladót keresnek, tehát kereskedelmi végzettség szükséges. Nyilván egy villanyszerelő akinek van kereskedelmi végzettsége is, az olyan mint egy aranyhal egy ilyen szaküzletnek, de ez ugye nem jellemző.


Én például víz-gáz-fűtésszerelő vagyok, de hiába van anyagismeretem és hiába vágom a szakmai összefüggéseket, nem engem vennének fel, mert én nem vagyok eladó. Tehát nekik olyan ember kell akinek papírja van róla, hogy tud bánni az emberekkel, a pénzzel, a kasszával, stbstb.


Tudomásom szerint 1 specifikus eladói képzés van (a ruházati eladón kívül), az pedig a vas-műszaki eladó. Ezt például tudom, mert konkrétan volt ilyen képzés abban a középiskolában ahová jártam még 15 éve.


De egy bolt, legyen az szaküzlet vagy éppen csak egy Obi, kereskedelmi végzettségű embereket keresnek, nem az adott területet ismerő embert.

2021. dec. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Én dolgoztam szuvenírboltban. Árultunk ékszereket meg dísztárgyakat. Nem kellett szakértőnek ennem, de azért magát az árut kellett ismernem. Az volt az első, hogy körbevezettek és elmondták, hogy mi micsoda, aztán adta egy lapot, amin rajta volt, hogy melyik termékről mit kell tudni, ha kérdeznek.


De gondolj bele, bemész a kisállat kereskedésbe és megkérdezed az eladót, hogy mi az a pézsmateknős, 5 percig el tud beszélni róla. Ugyanúgy, eledelesnél, ha azt mondod, hogy a kutyának ez meg az van és olyan tápot keresel, ami erre jó, akkor rögtön rávágja, hogy mit ajánl.


Szerintem az elektronikai boltban is elvárás lenne, hogy ne csak azért legyen ott az eladó, hogy kifizesd neki azt, amit veszel, de a kérdéseidre is tudjon választ és az igényeidnek megfelelő árut keressen és adjon el neked.

2021. dec. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos a jelenség nem új.

Példa (70-es évek, Ofotért).

Kérek egy Forte NP15-ös kisfilmet.

Néz rám bután, majd benyögi, hogy Mi olyant nem tartunk.

Erre én: Akkie ilyant aggyon, ami ön mögött a polcon hegyekben áll.


Egy mindent us árusító boltban valahol érthető, hogy a termékeket csak felületesen ismerik.

Szaküzletben már elvánám.

És szoktam ilyennel us találkozni.

Ebven az évben vagy 6-8 alkalommal vettem szerelési anyagokat. Ha marhaságot sikerült mindanom, akkir us rögtön tudták, hogy mit vennél.

Szerintem, ha olyannak állnák elő, hogy olyan laoos uzét adjon, ami lukas, de nem kék és bele kell dugni a falba, mer új kávéfőző kaotál a Terustól, és nincs olyan buzgenytyű a micsidában, hogy konnektort szeretnél.

2021. dec. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy nálunk elektronikai boltban is bemegyek egy férfi meg én. Férfi sorra kerül. Mondja, mobiltöltőt kér. Mondják, nem tartanak.


Nekem is az kellett. Mondtam usb kábelt szeretnék kérni. Máris adtak.


Kicsit csodálkoztam, hogy a férfit ilyen gyorsan elküldték, ahelyett hogy megkérdezték volna hogy milyen telefonja van neki, elég e csak a kábel, a töltőhöz, etc.

2021. dec. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha képben vagy eleve a vékonyka kábel gyanús. 16A-s azért szemre is vastagabb kábel. Valamelyest drágább is lesz az átlagtól. Nyilván az eladóra is felróható lenne ez mit adott el, dehát jó esetben visszaviszed és cserélik, vagy levásárolhatod az árát.
2021. dec. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
GBM-ért, papíron heti 40, a gyakorlatban inkább 50-55 órára ilyen munkaerőt lehet kapni.
2021. dec. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Végül is vissza vitted?
2021. dec. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!