Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedül én gondolkodom így?

Egyedül én gondolkodom így?

Figyelt kérdés

Magányos vagyok, nincsenek barátaim. Nem találok.


Nem vagyok kiemelkedő semmilyen tekintetben, ezért úgy érzem, hogy kb. mindenki lenéz, és a szüleim is csalódottak (pedig ők sem kiemelkedőek, nem magasan képzettek és/vagy gazdagok, nem kimondottan sikeresek, kinézetre is tök átlagosak - nem tudom, mire fel várnák el).

Enyhén átlag alatti kinézetű 27 éves nő vagyok, lelkileg gyenge vagyok, és szellemileg sem vagyok a topon. Jövő januárban nagy nehezen végre sikerülni fog megszereznem az alapszakos diplomát (3 helyett 5,5 év alatt). Mesterképzésről, doktori fokozatról ezért az esetemben szó sem lehet (aki egy alapdiplomával megszenved, annak szerintem nem való, mert azzal is meg fog szenvedni, és mikor lesz pályakezdő?!). Én magam nem is vágyom ezekre, nem is látnám értelmét. Nem szeretnék laborvezető, kutató vagy egyetemi tanár lenni. Ahová el szeretnék helyezkedni, oda a BSc diploma is elég (laboratóriumi asszisztens). Legfeljebb még egy vagy kettő OKJ-s képzést végeznék hozzá, ha szükséges. Ez is még idő lenne, de ezek mindenképpen könnyebbek lennének és jobban illeszkednének a képességeimhez, mint egy mesterképzés és doktori iskola.

Nem tehetek róla, hogy nem születtem se szépnek, se okosnak.


Nekem nincsenek elvárásaim mások felé, csak az, hogy az illető ne legyen seggfej, ne nézzen le senkit (valóban nyomós ok nélkül - pl. egy erőszaktevő vagy gyilkos megérdemli), és esetleg segítsen is a bajban lévőkön.

Felőlem madárijesztő kinézetű és/vagy ápolatlan és/vagy kimondottan buta és/vagy takarító, árufeltöltő, stb. és/vagy nyolc általánost végzett is lehet a barátom. Én vagyok egyedül azzal, hogy emiatt nem vetek meg senkit?



2021. jún. 28. 16:17
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
75%

"Én vagyok egyedül azzal, hogy emiatt nem vetek meg senkit?"

Hát nem tudom, de akkor így hogy maradtál magányos? Hogyhogy nem találtál senkit?

2021. jún. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
67%
nézesd meg magad, lehet csak depressziós vagy.
2021. jún. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Nem találtam olyat, aki nyitott lett volna felém.
2021. jún. 28. 16:40
 4/41 A kérdező kommentje:
#2 Igen, diagnosztizáltak nálam II. típusú bipoláris zavart.
2021. jún. 28. 16:40
 5/41 anonim ***** válasza:
82%

Első vagyok.

Én ismerek olyat, aki nagyon jó ember, elképesztően intelligens, nagyon figyel a partnerére. Sok szempontból tökéletes, külsőre is helyes, izmos, magas. Ő sem talál senkit, pedig nyitott az emberekre, de senkivel nem tud kialakítani kapcsolatot. Pedig nyitott, beszédes, de mégsem megy. Tehát nem vagy ezzel egyedül, hogy nem találsz magadnak párt, pedig nagyon nyitott vagy rá. Az élet egyszerűen nem úgy hozza ezeket, pedig te jól csinálod, hogy ilyen elfogadó vagy.


Te csak enyhén átlag alatti vagy, valakinek simán tetszhetsz is. Van célod, hogy mivel akarsz foglalkozni, ami egy jó szakma. A bipolária... hát, én egyedi eset vagyok, nekem is vannak mentális zavaraim, de én is mindig olyan lányokkal voltam, akik bipolárisak, volt nárcisztikus is. Úgyh te nálad nem látom akadályát, hogy miért ne lehetne valakid, miért nem alakult úgy eddig, h legyen.

2021. jún. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
66%

Csak az okosoknak meg a szépeknek van barátja szerinted? 😅

Az a baj, hogy a tanulásról szól az életed. Hol és hogyan akarsz ismerkedni stb ha nem szól másról az életed, és most sincs semmi olyan cél előtted a leírásban ami esetleg élmény lenne stb

Csak a tanulás

Nyilván akinek másról sem szól az élete azzal nem nagyon akar barátkozni az ember

Biztos beszélgettél már az egyetemen is az évek alatt emberekkel. Akkor kellett volna kialakítani barátságot, vagy felajánlanod valakinek aki szimpi egy vizsga után pl hogy igyatok meg valamit.

Én sem vagyok okos, 17 évesen a sulit is ott hagytam, szép sem vagyok, 18 éves koromtól dolgoztam, de mindig igyekeztem nyitni az emberek felé, és pozitív kisugárzást mutatni, hogy az embereknek legyen kedve velem "lógni"

Keress valami hobbit, próbálj ki valami újat, van a Facebookon is barát kereső csoport. Én is kerestem már ott barátokat😁

28/N

2021. jún. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
97%

ii. bipolárisokra abszolút jellemző az a stílus amit leirtál, én azt javaslom járj kezelésre. ismerek olyan aki kigyógyult vagy jól karban tudták tartani és ki tudott törni a betegségéből.


II. Bipolárisokra jellemző a depressszió és a hypomániás viselkedés gyakorlatilag ezt rád öntötték ezt a kifejezést.

2021. jún. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Nem párkapcsolatot szeretnék, hanem barátkozni. A párkapcsolat már végképp irreális nekem.
2021. jún. 28. 17:06
 9/41 A kérdező kommentje:
#6 nagyon örülök annak, hogy neked összejöttek a dolgok. Barátként eső csoportban is csak gúnyolódtak rajtam, megaláztak a poszton alatt.
2021. jún. 28. 17:08
 10/41 A kérdező kommentje:
* barátkereső
2021. jún. 28. 17:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!