Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magányosnak érzem magam,...

Magányosnak érzem magam, hogyan tudnék változtatni a hozzáállásomon?

Figyelt kérdés

Nos nehéz elkezdeni :)

Rég óta velem van ez a bizonyos magány érzet. Talán középiskola óta. Hiába próbálok közeledni bárki felé, mindig olyan érzetem van, hogy nem vagyok szimpatikus az adott illetőnek miközben mindig jó arcot mutatok, normális vagyok, ha kell tudok bohóckodni is. Mégis mintha el üldözném az embereket.

Ezzel ellentétben a többiek még is engem hibáztatnak hogy nem nyitok mások felé. Nem egyszer merúlt fel bennem az is hogy esetleg akiket a barátaimnak nevezek netalántán csak azért vannak velem hogy legyen kin nevetni... Bizonyára szerepet játszhat ezekben az érzésekben a külsőmmel való elégedetlenségem. Nem vagyok kövér sem pufi, viszont az arcommal teljes mértékben elégedetlen vagyok. Ézáltal sok esetben nem érzem magam nyugodtnak ha bizonyos személyek néznek. Nem szeretek emiatt utcára járni. Vásárolni is nagyritkán. Szórakozni pedig egyátalán nem. Olyan érzet támad, hogy engem néznek az emberek és magukban röhögnek. :D (nem zakkantam meg azért). Többen is mondták hogy semmi baj a külsőmmejól öltözködöm,helyes vagyok, pozitív a kisugárzásom. De ezzel kapcsolatban is csak azt érzem, hogy csak barátságbol mondják. Bízom benne azon kívül hogy menjek társaságba vagy pszichológzshoz valakiben felmerül egy-két jó ötlet is.

Köszi elöre is!



2021. dec. 24. 02:42
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Ugyan így vagyok én is!


Aztmongyák, antiszociális vagyok.

2021. dec. 24. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs onbizalmad, szorongsz, nem tudsz felszabadult lenni. Igy nemcsoda h nehezen haverkodsz.. valszeg igy nemsokat teszel erdemben a hangulatert. Vagy valtoztatsz ezen vagy hasonlokkal haverkodsz online jatekokba meg gyiken a depisekkel 🤷‍♂️ Talalj vmit amibe jo vagy es sikerelmenyt okoz
2021. dec. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy idősödsz, úgy levedled ezt a komplexusodat. Én is ilyen voltam, aztán ma már sz. om le ki mit gondol rólam.
2021. dec. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól írja a 3-as válaszoló: idősebb korodban már alig fogsz emlékeztetni a régebbi önmagadra (huszonévesen még én is eléggé kerestem a helyemet az életben.)


Harmincas éveimben kezdtem jobban feloldódni mások társaságában (céltudatosabb lenni) és a negyvenes éveimre egy "késői kibontakozás" szerű korszak vette kezdetét.


Mostanában érzem azt, hogy kifejezetten VONZOM az embereket magam köré. Egyre jobban és egyre többször. (Önbizalom és önbecsülés kisugárzásai a külvilág felé a kulcsszavak.)

2021. dec. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!