Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magányos embert ki látogatja...

Magányos embert ki látogatja meg a kórházban?Ki visz be neki tiszta ruhát,pizsamát,evőeszközt?Ki viszi haza ha kiengedik?

Figyelt kérdés
Szoktam ezen gondolkodni ha valamiért kórházba kéne mennem és be kéne feküdnöm legalább 2 hétre ki látogatna meg?Ki hozna nekem evőeszközt,poharat,pizsamát,wc papírt?Ha mondjuk az utcán lennék rosszul és onnan vinnének be a kórházba.30/F

2022. jan. 21. 10:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincsenek rokonaid, párod, barátaid, kollégáid, akik szeretnek és törődnek veled, akkor senki.

A szükséges dolgokat megkapnád a kórháztól, míg ha az utcán lennél rosszul, egy normális járókelő kihívná hozzád a mentőket.

2022. jan. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Ezeket a dolgokat, amiket felsoroltál, ha senki sem tud hozni, akkor az osztály általában tud biztosítani. Haza meg a betegszállító vinne.
2022. jan. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Megoldják, nyugi
2022. jan. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem visz haza betegszállító.

Anyám kórházban volt nyáron, vizsgálatokra kellett mennie időre, másik kórházba. Pizsamában, étlen-szomjan várta órákig a folyosón a betegszállítót, nem jöttek érte.

Napokig ez ment.

Kivettem szabadságot, hogy taxival elvigyem a város túlfelébe, pizsamában köntösben.

Vissza se vitték, és haza is taxival kellett mennünk.

2022. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
4-es attól még, hogy ott ez történt, nem ez az általános.
2022. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Senki, és nincs megoldva bárhogy sugallja valaki...


És nem a Covid óta nincs megoldva, hanem már vagy 10 éve mindent megszüntettek. Vinned kell magadnak a pizsamát, a felszereléseket, de még a Wc papírt is, gyógyszereidet, mert még a gyógyszereidet sem tudják biztosítani.

2022. jan. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
14 éve dolgozom ápolóként. Mindig tudtunk műanyag evőeszközt, kórházi pizsamát és wc papírt adni annak, akihez nem járt senki, és betegszállítót rendelni is tudunk. De örülök, hogy olyanok osztják az észt, akik maximum látogatóként jártak kórházban.
2022. jan. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

7


Azért ez erősen kórház függő.

2022. jan. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés: max. a helyi családsegítő által segítséget kér a kórházi szocmunkás. Vagy esetleg megszervezi az otthoni betegápolás lehetőségét, idősebbeknél a Házi segítségnyújtás lehetőségét. Ha esetleg van hozzátartozó, de az Iszapszentmotorospuszta-alsón lakik, értesítik róla, ha a beteg megadja az elérhetőségét, és beleegyezik.
2022. jan. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

#7 Elég sok kórházban jártam, sehol egyik helyen sincsen megoldva szinte. Volt ahol én vittem a különböző mintákat a laborba. Mondom én mint beteg hozzátartozó.

Betegszállító akkor viszi ha van kapacitásuk és pont.

Ha nincs akkor vagy nem lesz vizsgálat vagy megoldja ahogy akarja.

Nem egy darab evőeszköz a lényeg.


Könnyebb lenne felsorolni mi volt a kórházban mint amit nekem kellett bevinni a hozzátartozóimnak. Onnan kezdve hogy WC papír egyikben sincs sehol.

Pizsama sehol nincs. kézmosóba szappan vagy fertőtlenítő havonta van cserélve kb egy hétig ha tart ugye, már ahol cserélik ugye. Gumikesztyű is ki van porciózva a személyzetnek. Elképesztő állapotok vannak.

Már jó sok éve...


Leves leve a tápszer meg ilyenek. Pelenka napi darabra van. Kaja az moslék.

Magatehetetlen betegnek nem biztosítanak sehol rendes matracot, kap egy szivacsot azt csá. 1 hét múlva felfekvésekkel meg majd lesz valami valahogy... Vagy majd belehal. Minek lett beteg?

Nem nem a személyzet hibája, de hogy csöndben vannak az igen.


EÜ ben dolgozik a családom fele. Egy részük már a hanyatló nyugaton, mert nem bírták gyomorral.

2022. jan. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!