Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Az én életem 18 évesen ment tönkre kb. amikor otthagytam a középiskolát és elmentem egy gyárba dolgozni.

Egyszerűen iszonyú rossz tanuló voltam, az iskolatársaimmal sem igazán jöttem ki jól, sokszor megbuktam, meg egyszer szakot váltottam, és csak a 10. osztályig jutottam.


Jelenleg 33 éves vagyok, és még semmit sem értem el az életben. Nem volt sosem barátnőm sem még. Nincs jogosítványom sem, a sok kudarc után nem merem megpróbálni.


Ennyi idősen másnak már felesége van, diplomája, gyerekei, kocsija, és talán háza is...


Azóta csak dolgoztam, semmi mást nem csináltam gyakorlatilag.


Nem tudom, hogy az én életemnek még van -e egyáltalán értelmes folytatása. Szakmát nem akarok tanulni, az nem nekem való, a kézügyességem is borzalmas.

Legszívesebben az érettségit fejezném be, de az plusz két év, és egyetemre mennék. Más nem igazán érdekel.


Mindig az jut eszembe, hogy mennyire el vagyok maradva a korosztályomtól. Gyakorlatilag nem is ismerkedem és nem is beszélgetek senkivel sem, pont ezek miatt, mert senkinek érzem magamat mellettük.


Az én életemnek két értelmes folytatása van: vagy befejezem az érettségit és egyetemre megyek, vagy öngyilkos leszek, mert tovább nem tudok együttélni a jelenlegi helyzetemmel.


2022. márc. 14. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
26 éves vagyok és ebben a cipőben vagyok, mint te. Nálam még pszichiáter is megállapította, hogy el vagyok maradva a személyiségfejlődésben, de ez nem az én hibám, hanem a körülményeim tettek ilyenné. Gondolom, te is egy ilyen retek helyről származhatsz, ahol 100 km-es körzetben nincs semmi, csak gyár meg egyéb rabszolgamelók... :/ Lenne egy ötletem. Az én tervem az, hogy megpróbálok spórolni egy kis kezdőtőkét egy külföldi útra (alsó hangon fél milliót), aztán húzok kifelé. Odakint azért több lehetőség van előrébb lépni, és még tanfolyamok is vannak dögivel, amiket az állam finanszíroz. Egy régi ismerősöm így volt kint Németországban, utána egész jó pénzért, NORMÁLIS emberek között dolgozott, csak egyéb okokból hazajött. De Magyarországon tényleg nincs jövő, innen menekülj!
2022. márc. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Nem tudom mit írhatnék, csak azt, hogy ne becsüld magad ennyire alá.

Ugyebár mit látok? Egy megírt szöveget, és ne is haragudj, de más, néhány OKJ-vel rendelkező ismerősöm nem tud ennyire hibátlanul megírni egy kisebb szöveget sem, pedig csak 10 osztályt jártál ki.

Tudom, nem sok bíztatás ez, de nekem amúgy ez tűnt fel így elsőre.


Tanulni, egyetemre menni fun, próbáld ki, próbáld meg.

Ha megölöd magad, akkor az esélyeid száma 0, ha élsz, annyi mindent megtörténhet még ;)!

2022. márc. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
még minden össze jöhet, soha nem késő pozitívan kell látni a világot.
2022. márc. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#2: Az első vagyok. Nekem is feltűnt, hogy egész összeszedetten ír a kérdező, egészen biztosan nem hülye, csak alábecsüli magát. Persze a depresszió olyan dolog, ami leránt, nehéz a szépet meglátni. Magam is benne vagyok, tudom...
2022. márc. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Magyarországon is ingyenes két szakma megszerzése. Én is pöcegödörbe születtem, szegény, egyszerű emberek voltak a szüleim, semmivel nem támogattak. Felnőttként érettségiztem le, majd szereztem szakmát és végeztem el a technikumot, iskolarendszerben, estin, ingyen. Most angol nyelvizsgára készülök és már 49 éves vagyok. Feladni nem szabad soha és mindig a lehetőséget kell keresni, nem a kifogást.

Kitartás!

2022. márc. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem voltál jó tanuló nem érdemes a diplomát célként kitűzni. Túlságosan is másokhoz hasonlítgatod magad, szerényebb életszínvonallal is élhetsz boldogan. A diploma nem garantálja a stresszmentes életet sőt...
2022. márc. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen, nem a legjobb helyre születtem, de ez van...


#6

Más nem érdekel. Rengeteg időt eltöltöttem azzal, hogy utána olvastam minden szaknak, ami a magyarországi egyetemeken tanulható, és arra jutottam hogy más nem igazán érdekel, csak az a szak.

2022. márc. 14. 12:13
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb hiba, hogy másokhoz méred magad.
2022. márc. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Meglepően hasonló helyzetben vagyok mint te, pedig csak 24 vagyok. Bár nekem van érettségim és okj vizsgám is, mégis csak egy gyárba vettek fel. Nem feltétlen a szakmával van gond, részemről a gyakorlatiasság nem megy annyira, avagy egyedül végezni azt amit tanultam, mert számomra elég nehéz és kellett a tanári segítőkéz. Szóval nem tudtam elhelyezkedni az úgymond szakirányomban. ÉS az érettségivel is ez a helyzet, most az, hogy van és, hogy egy JÓ eredményed van amivel be is tudsz jutni egyetemre (aztán tartod a 3as átlagot, hogy ne bukj ki) nem egyszerű, ne egy papír jelentse minden megváltást. Aztán az még egy laza 4 év. Ahol tanulsz és mellette nem nagyon lehet dolgozni, mármint lehet de ott kell lenni az órákon és ha tanulsz mellette (főállásban pl. ha levelezőn csinálnád) az az idő csak elveszi azt amit tanulásra fordíthatnál. Ez iszonyú bonyolult és semmilyen garancia nincs arra, hogy ha a kezedben lesz egy papír, más lesz, vagy attól "boldog" leszel. Lehet másképpen is. Akár tanulhatnál nyelvet, kimenni külföldre, több pénz még ha a munka ugyan az, de sok más lehetőség is van ott, ott is lehet tanulni, képzések, tanfolyamok, nem tart vissza semmi. Talán én ezt tenném és magam is gondolkozok rajta.
2022. márc. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
25 vagyok.Van érettségim,van nyelvtudásom 2 nyelv.Van jogosítványom,kocsim is,mégse tudok egy normális munkát találni ahol nem 120-150 ezret fizetnek havonta.Ki megyek én is,már fontolgatom 1-2 éve és vissza se jövök ide.
2022. márc. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!