Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A magányos emberek miért nem...

A magányos emberek miért nem tudnak segíteni egymás problémáján?

Figyelt kérdés
Van még valaki rajtam kívül, aki konkrétan beleőrül a fent említett ténybe?

#keserűMAGÁNY
2022. ápr. 4. 18:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
mert ahhoz tenni kellene aktívan, kimozdulni a komfortzónából.. ismerkedni, felvállalni azt hogy kis is.. ne ez nem megy sokaknak.
2022. ápr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%
"felvállalni azt hogy kis is.." Tessék?
2022. ápr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

Azért, mert ha depressziós vagy, akkor pontosan az a rész sérül benned (átmenetileg...), amivel kapcsolódni tudsz az emberekhez. Nem érdekel senki és semmi, minden uncsi, minden rossz, minden fáj. Ha bárki bármit mond, a plafonon vagy, mert azt érzed, hogy ez is azt bizonyítja, hogy te nem vagy jó, nem vagy okos, nem vagy szép.


Ha szociális fóbiás vagy, akkor adott, hogy miért nem tudsz kapcsolódni másokhoz.


Ha agorafóbiás vagy, akkor is.


Ha csak simán szorongsz és nem állandóan, akkor még van esélyed.

2022. ápr. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Ki beszélt itt depresszióról, szocfóbiáról, sőt bármilyen betegségről?

Szimpla magányt említettem a kérdésemben, azt a fajtáját, amikor az élet minden területén sikeres valaki, de nincsenek barátai és párkapcsolata sem.

2022. ápr. 4. 19:00
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

4

Ja, bocsánat, akkor te teljesen jól vagy pszichésen?

2022. ápr. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Mert nem mindegy, ki miért magányos, ennek nem csak egy, hanem rengeteg oka lehet. Attól, hogy találkozna mással, aki szintén magányos, még nem túl valószínü, hogy ezzel segítenének egymásnak vagy egymáson, ahhoz azért több közös dologra is szükség lenne!
2022. ápr. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Köszi a lepontozást. Tényleg nem tudom, hogy mit jelent a kis is... Esetleg megírjátok?


2-es voltam

2022. ápr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én már beleőrültem és félek változtatni.
2022. ápr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy valaki magányos, nem úgy kell rá gondolni, mint valakire, akinek barátok híján ideje van mások gondjait megoldani.


Illetve nem minden probléma egyenlő. Nem mindegy az, hogy milyen gonddal állsz elő, milyen gyakorisággal, hiszen van egy határ mindenkinél, ami felett nem tud és nem akar segíteni.


És az se mindegy, hogy milyen a stílusod, illetve mi a konzekvenciája a sehítségnek.


Én segítettem a mások lelki gondjaiban, szakítás, halál, hasonlók.


Ott, ahol pszichiátriai segítség kellett, én hamar kiszálltam, mert mint laikusnak, nekem ijesztő a tény, hogy akármivel súlyos kárt okozhatok.


Azis zavaró volt, amikor folyamatosan ugyanazok a beszélgetések mentek le közöttünk, mert a barátnőm nem akart változást, csak panaszkodni akart, én meg adtam neki a kért tanácsokat.



Fogjtogató mikor segítenél, de támadásnak veszik a segítő

2022. ápr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szándékodat, kiforgatják a szavaidat.


És már volt, hogy egy lánynak inkább odaadtam az öngyújtómat ajándékba, minthogy elkísérjem a buszmegállóig, mert annyi energiámat elszívta, hogy, ha tehettem, kerültem.

2022. ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!