Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is döntött úgy, hogy haza...

Más is döntött úgy, hogy haza költözik vidékre home office alatt?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, 20 éves voltam, amikor elköltöztem otthonról Pestre az egyetem miatt, a 8 év alatt egy évet külföldön töltöttem, az egyetem után pedig dolgozni is Pesten kezdem el, már hozzászoktam az önálló, nagyvárosi élethez, ebben is érzem jól magam.


A covid kezdete óta home officeban dolgozom, amivel egyidejűleg lett egy párkapcsolatom, ami a múlt hónapban véget ért.. Az elmúlt két évben az egyik barátnőmmel közösen béreltem egy lakást, azonban a volt páromon kívül nem volt nagyon más okom Pesten lenni..


Az év elején az albérletünk megszűnt, nem sokra rá a párommal szakítottunk, így nem láttam értelmét annak, hogy a jelenlegi albérlet árak mellett egyedül kivegyek egy lakást és onnan dolgozzak, vagy vadidegenekkel költözzek össze.. (szeretnék majd a közel jövőben egy lakást venni Pesten, így spórolás szempontjából is jobbnak láttam haza költözni..)


Egy hónap telt el a költözés óta, de máris teljesen depressziós vagyok.. Részben még a szakítás miatt is (habár ebből a szempontból jobb, hogy a családom körbe vesz), másrészt pedig úgy érzem, hogy ott vagyok, ahol indultam és nem tudom, hogy meddig fog tartani.. Barátaim nincsenek igazán a városban, a családomon kívül más emberekkel nem igen találkozok, megcsinálom a munkám, eltelik a nap és csak egyre rosszabbul érzem magam..


A jelenlegi terv, hogy megvárom az évvégét, és ha nem lesz túl nagy változás az ingatlanpiacon megpróbálok lakást venni Pesten, ha az ingatlanárak túlságosan elszállnak visszatérek a szobabérléshez (hozzá teszem, hogy a 8 év alatt végig szobán vagy lakáson osztoztam másokkal, amiből közel a 30-hoz már elegem van), de ha a járványhelyzet úgy alakul és még mindig nem lehet visszamenni az irodába, akkor az is csak tolódik.. Görcsberándul a gyomrom, ha arra gondolok, hogy több mint egy évig még ugyan ez a helyzet álljon fenn (annak ellenére is, hogy szeretem a szülővárosom és a családom se rossz társaság)


Van/volt valaki hasonló helyzetben az elmúlt időszakban?


2022. ápr. 19. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Már minek? 2 éve kellett volna.
2022. ápr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mi a melód, de Budapesten kívül nincs élet???
2022. ápr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
En Pesten lakom 10 éve,de viszont én meg nagyon vágyom haza vidékre! Pesten több program van,de vidék emberségesebb,sőt ott van a család,nekem Pesten nincs senkim a páromon kívül,van sajat lakásom már,de nehéz kialakítani értelmes érdek nélküli kapcsolatokat! Van hogy eltűnnek a haverok a barátok... Mindenki éli az életét...
2022. ápr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Némiképp hasonló helyzetben vagyok/voltam. Volt egy albérletem. Jött a covid, a főbérlő pont eladta a helyet, és úgy volt, keresek másikat, de a covid miatt nem tettem. Így ugyanott vagyok, ahol voltam ebből a szempontból. Most kivehetnék lakást, csak ugye a fél fizetésem menne rá és kérdéses, érdemes-e. A bútorok egy része, amiket az albérletbe szereztem, csak útban van most... Szóval szép kis helyzet lett.
2022. ápr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!