Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért érdemes életben maradi?

Miért érdemes életben maradi?

Figyelt kérdés

Nem azért, mert annyira meg akarnék halni, de sokszor nem igazán van életkedvem. A céljaim kilátástalannak tűnnek, nincsenek barátaim, a szüleimmel rossz kapcsolatban vagyok, anyagilag szarul állok... Sokszor semmihez sincs motivációm, és úgy érzem semmihez sincs tehetségem, semmiben sem vagyok jó.

Barátnőm még pl sosem volt, és nem is hiszem, hogy a közeljövőben lesz...nem nézek ki valami jól.

És igazából ezzel a reménytelenség érzéssel nem tudok mit kezdeni.

Tudnátok mondani... valamit?



2022. ápr. 29. 00:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

Hogy minden egyes életben maradt napoddal szembeköpd a teremtőt aki ezt a nyomorult életet csinálta.


De azért mellékesként ha tudsz fordulj szakemberhez.

2022. ápr. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Sok jó dolog van az életben, hidd el! Majd utol fognak érni a jó dolgok is, csak ki kell várni őket! :3
2022. ápr. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Várok én, várok. Nincs nagyon jobb dolgom xd
2022. ápr. 29. 00:21
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

Most ez igazából teljesen relatív. Én hiàba mondom, hogy pl a befogadott állataim, párom és meglévő céljaim miatt élek, ha ezek közül téged egyik sem mozgat meg.


Próbáld meg megfogalmazni, hogy neked milyen dolgok fontosak, aztán töprenngj rajta, hogy ezek megvannak e a te életedben. Ha igen, nincs gond. Max bővítsd a céljaid listáját, és élvezd learatott babérok gyümölcsét. Ha még nincsenek meg, akkor azt találd ki, tervezd és szervezd meg, hogyan fogod mindazt valóra váltani.


Illetve van egy idézet egy filmből (Charlie és a csokigyár): az édesség nem értelmes dolog, hanem jó dolog.

Én úgy képzelem ugyanez a helyzet az élettel is.

Nem muszáj mindig mindennek az értelmével foglalkozni. Ami jó benne, azt élvezd. Ami nem, az ellen tegyél/engedd el/ne foglalkozz vele. Ilyen egyszerű.

2022. ápr. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%

Nem feltétlen érdemes, meg hát mert az öngyilkosság sem olyan egyszerű.

Nekem is hasonlóképp szuper az életem mint neked. Se barátok se célok/tervek, mindig csak ahova sodor a szél.


"Ami jó benne, azt élvezd" - Ezzel csak az a baj, hogy minden ami jó ebben az életben az vagy káros vagy erkölcstelen :)

2022. ápr. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%

Tekereg a szél. Kanyarog a szél. Didereg az eperág, mit üzen a tél?

Fúj a szél fúj a szél de morog a szél. Apró ez a szoba mégis belefér.

Széles világba fut a szél magába nyakába a lába.

2022. ápr. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#5


Hát, igen, mondjuk én is szeretnék majd háziállatokat, de most kollégista vagyok, szóval ez off.

Eddig csak egy öcsém meg egy húgom volt, szóval most valami szelídebbel próbálkoznék, mondjuk egy királypitonnal,vagy valamilyen tarantulával xdd

A párod meg nagyon megmozgat :3 de tényleg, nagyon pöpec ><DD

For real tho... Nekem nem csoki az élet. Ha így lenne, akkor nem kérdeznék ilyeneket, hanem élvezném.

Elméletben, ideális esetben tényleg ilyen egyszerű lenne, ahogy leírtad, de sajnos az agyam megnehezíti a dolgokat... Lehet ez a megoldás, lehet meg kéne szabadulnom az agyamtól. Amúgy is buta vagyok

2022. ápr. 29. 00:56
 8/17 A kérdező kommentje:

#6 Ugye, ugye:DD


Minden ami jó az vagy illegális, vagy immorális, vagy hízlal xD


Az öngyilkosság az meg nem feltétlenül nehéz, ez a körülmények kérdése. Hogy mi igényel nagyobb bátorságot az illetőnek, meghalni, vagy életben maradni.

2022. ápr. 29. 00:59
 9/17 anonim ***** válasza:
7%

Igazából nem is értem X vagy Y ember minek strapápja magát. Tök egyértelmű, hogy ide nem tanácsért jönnek, csak hisztizni. Ha ennyi sz-ar az életed - megsúgom tündérke másnak is - akkor vagy változtass, vagy szenvedj, amennyit csak akarsz. B+, vagy segítesz magadon, vagy nem. Nem a másik ember dolga igazgatni a nyomorod. Vagy csak szeretnéd közhírré tenni, hogy brühühü, milyen szomi vagyok? Szánalmas. Másnak is vannak gondjai, traumái, meg még isten nyila tudja mi. Mégsem járnak fel nyígni ide. Vagy ha megteszik, legalább nem hurrogják le a segítő szándékot. Jah, az 5-ös voltam. De tudod mit? Ha lenne egy maréknyi eszed, felfognád a komment igazi jelentését. Persze ahhoz több felfogásra volna szükséged, mint amennyi egy marék molylepkének van.

Ilyen válaszokat érdemelsz, mint a 7-es meg a 9-es.

További jó nyüglődést. Remélem kapsz még belőle eleget. Illetve ajánlom figyelmedbe: aki hülye, haljon meg. Ezt tudod értelmezni?

2022. ápr. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#11 #5

Humorod az legalább van.


És mindenki meghal, akár hülye, akár nem.-WoW. (Meg mondtam, hogy buta vagyok, ezek nem szinonímák?)


Ha tényleg ennyire irritál, akkor minek szánsz rá időt, hogy kifejtsd 2x három bekezdésben?


Nem kifejezetten hisztizésnek írtam ki a kérdést, csak hogy hátha, hátha kapok valami hasznos tanácsot.


Troll kommentelők meg mindig vannak, nem érdemes foglalkozni velük.

2022. ápr. 29. 01:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!