Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lehetséges az, hogy a dr0g...

Lehetséges az, hogy a dr0g jobbá tegye egy ember életét?

Figyelt kérdés
Egy súlyosan introvertált, nulla szociális és kommunikációs készségekkel rendelkező ember, aki teljesen elzárta magát a külvilágtól és képtelen ezen változtatni. Az erőltetett beszélgetni próbálás és a pszichológus nem oldják a gátlásait, csak erősítik benne, hogy ő még ilyen egyszerű dolgokra is képtelen, mint barátkozni az emberekkel, ami másoknak a világ legtermészetesebb dolga. A figyelemelterelés sem működik már, egyre jobban zavarja a helyzet, ezért semmi nem tud örömet okozni neki. Ha olyan szerrel kezdene élni, ami oldottabbá, beszédesebbé, humorosabbá, könnyedebbé tenné, akkor lassan visszatalálhatna a társadalomba, amiből elmenekült. Van olyan dolog, ami ebben segítséget nyújtana?

2022. ápr. 29. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Nem.


Akarmit mondanak a szippantos-janik meg a Gombaert Einstein-ek a "tanulmanyaikkal", meg a wc-kefevel egybeolvadassal mint spiritualis es eletmegvalto elmeny, akkor sem.


Sot, rontani fogja a helyzetedet. Fuggeni fogsz tole, penz fog elmenni. Es nem, nem te fogod ezeket egy ido utan megfizetni, mert nem lesz allasod, nem lesz penzed hanem szepen huzod le a kornyezetedet, barataidat, parkapcsoaltaidat, csaladtagjaidat. Kerni fogsz innen onnan csak hogy beszivjal.


Aztan mesz a hid ala, koldulni fogsz mar nem a kokainert, hanem csak azert az egy doboz sorert. Majd igy elsz ugy 30 - 40 evet es szepen meghalsz.


De ehelyett mehetnel pszichologushoz, pszichiaterhez akik segitenek ezt megelozni, es az utadat az ellenkezojere forditani jo iranyba.


De higyjel amit akarsz. Ugyis megvalaszoltad mar a kerdesedre a valaszt egyebkent, szoval barmit irunk ami nem azt a velemenyt szolgalja akkor komolyan sem veszed vagy szimplan eldobod.


Hajra.

2022. ápr. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon introvertált meg depressziós személyiség vagyok, de azért drogot sose használnék. Szerintem csak rosszabb lesz tőle az életed.
2022. ápr. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Rövid távon igen, ami hosszú távon még rosszabbá teszi a helyzetedet. Klasszikus példa a "csak buliban iszok, hogy oldottabb legyek" típusú gátlásos emberek, akik miután rájönnek, hogy a pia segít, a bulik előtt is inni kezdenek, majd utána is, és egy nap arra ébrednek, hogy alkoholisták.

Egy pár évig segítettek a nyugtatók, aztán hozzászoktam, egyre több kellett, és majdnem belehaltam a leszokásba.

Ami igazán segít, az egy jó terápia, önismeret, és kitartó gyakorlás. + El kell fogadni, hogy nem mindenki partyarc típus, kellenek csendes művészek is. Abszolút jóindulatúan mondom, hogy lehetsz te egy kiváló kamionsofőr, vagy megtalálhatod a boldogságodat erdészként. Mindenki képes fejlődni ha odateszi magát. De nem kell (és nem is lehet) rocksztár szintig, meg nincs is zükség 500 barátra. Jó irány lehet, ha magadhoz hasonló emberek között keresed a barátaid, társad.

2022. ápr. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3


ugyanez történt velem.

2022. ápr. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég kétélű dolog tud lenni. Az a baj ha adott problémára elkezdesz használni anyagokat, akkor az egyenes út lehet a ráfüggésre. Szóval ha pl oldottsághoz használsz alkoholt vagy extasyt és megtapasztalnád hogy rövidtávon milyen jól működik, akkor utána ilyen helyzetben sokkal jobban ragaszkodnál a szerhasználhathoz. Viszont ezek az anyagok megbolygatják az agykémiát és testi lelki függőség kiváltására is hajlamosak, szóval szerintem zsákutca. Ráadásul egészségtelenek is, főleg hosszú távon.

Viszont pl azért is említettem a kétélűséget, mert vannak anyagok, a hallucinogének, ahol 1-1 trip teljesen más megvilágításba helyezheti a problémád gyökerét, rájöhetsz dolgokra, dolgozhatsz rajta, és utána tisztán józanon is változtathatsz az újonnan kapott önismereteddel. Persze ez megint olyan dolog ami drog nélkül is elérhető, csak hosszabb idő, és több munka, lévén önismeret és egyfajta önterápia.

Egyébként személyes tanácsom hogy drogokat és főleg gyógyszereket inkább hanyagold ilyen állapotban, valószínű többet ártanának hosszútávon mint használnának. Inkább az önismeretet és pszichológiai témák, könyvek olvasgatását ajánlom, és ezen a vonalon próbálni meg javítani a helyzeteden. Esetleg ha nagyon muszáj használnod mégis valamit, akkor a gyógyteák közt találhatsz még enyhébb hatásúakat, amik szintén oldják a feszültséget. Ezek nagyrészt még egészségesek is, a drogokkal és gyógyszerekkel ellentétben.

2022. ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elvileg a fű segíthet, de ilyen állapotban viszonylag kiszámíthatatlan, akár rosszabb is lehet.

Mennyi pszichológust és pszichiátert jártál meg ? Mert sajnos sokszor kísérletezni kell, ugyan ez igaz a gyógyszerekre is.


Vérkép (ha férfi vagy tesztoszteron szint mérés) pajzsmirigy vizsgálat nem árthat.



Mondom én ezt ugyanolyan helyzetben mint te, szóval okosabb én se vagyok csak találgatok...

2022. máj. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!