Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan rendszerezzem az életem?

Hogyan rendszerezzem az életem?

Figyelt kérdés

Na most nem tudom jó kategóriába teszem-e a kérdésem, mert összetett téma.


A lényeg, hogy szeretnék egy egészségesebb, kiegyensúlyozottabb életet élni. Gondolok itt az étkezésre, napirend kialakítására. Viszont valahogy nem akar menni a dolog, két komoly problémával állok most szemben.


Az egyik maga az étkezés, ezidáig csak a gyors szemét kajákat ettem, fagyasztott pizza, előkészített lasagne, tészták szósszal (pl bolognai), szinte semmi zöldség vagy gyümölcs, amiben lenne vitamin. Na most ehhez társítom azt, hogy fáradékony és szétszórt vagyok (nem tudom ez e az oka, de biztosan rátesz ez is egy lapáttal), gyümölcsöt próbáltam bevinni a mindennapokba, de kb képtelen vagyok bármit is megenni, boltban is mikor nézem őket, fintorogva otthagyom, mert nem esik jól egyik sem. Most annyit elértem, hogy kajálok joghurtokat zabpehellyel, meg teljes kiőrlésű kenyeret illetve tojást itthon, főtt kaját meg munkahelyemen adnak. Most egy hét alatt fogytam is 5 kilót (nem vagyok kövér, most 70,5 kg vagyok 173 cm magasság mellett).


A másik problémám, hogy napirendet sem nagyon tudom kialakítani ugyanazon fáradékonyságom és lustaságom miatt. A fáradékonyságom abban nyilvánul meg, hogy mindegy, hogy 5-6 órákat vagy 8-10 órákat alszom, iszonyatosan nehezen ébredek és fáradtnak érzem magam folyton, ebből jön a lustaság, hogy semmit nem esik jól csinálni. Itthon van két macskám, folyamatosan kellene takarítanom mellettük, de van hogy egy hétig nem nyúlok a lakashoz, aztan jön a depi, hogy tiszta retek meg szőr minden, ilyenkor megemberelem magam és kitakarítom a lakást.

Szeretek olvasni, kerékpározni, PC-n játszani, de ezekre is nagyon kevés időt tudok fordítani, mert hiába szeretem őket, mégsem tudok elég figyelmet szentelni rájuk (pl olvasáskor kb fél óra után már ásítozok, pedig érekel amit olvasok). Ezek mellett tanulom a KRESZ-t, de arra sem tudok sokszor időt szánni.. úgy érzem, túl sok a dolgom és túl kevés a szabadidőm. Próbálok napirendet írni minden napra, de van mikor azt is elfelejtem, ha még meg is írom, nem valami rugalmas. Viszont segít kiiktatni nagyon sok üres időt és majdnem mindenre jut időm, csak mindenre alig... Edzeni is szeretnék elkezdeni itthon, de úgy érzem azt már végképp nem tudom beiktatni..


Mindezt 3 műszak mellett kellene megoldanom úgy, hogy egyedül élek.. a kérdés konkrétan, hogy hogyan alakítsak ki 3 műszak mellett stabil étrendet és napirendet?


Köszönöm azoknak akik szánnak időt már eleve arra, hogy végigolvassák, illetve köszönöm előre is a válaszokat! 28/F



2022. júl. 3. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyümölcsnél sokat segíthet, ha csinálsz egy gyümölcsös tálat, felvágsz különböző gyümölcsöket és abból szemezgetsz. A többi kajánál meg az, ha megtanulsz főzni. Először egyszerűbb, egészségesebb kajákat dobj össze, pl. így most nyáron egy lecsót.

A szervezetnek kell a rendszeresség, minden nap ugyanakkor kellene kelni, feküdni, étkezni. A három műszak nem embernek való, szerintem kimoderálnák, ha leírnám, hogy mit csinálnék azzal, aki kitalálta. Gondolkoztál már munkahelyváltáson?

2022. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tudok főzni, de arra is sajnálom az időt. Azért csináltam mindig gyors kajákat. Meg azért próbálom úgy csinálni, hogy hétköznap főtt kaját bent eszek munkahelyen, itthon meg szendvicsek joghurtok meg gyümölcsök, csak utóbbit nem bírom megszokni, egyelőre az csak rám rohad :(


Ami a munkahelyet illeti valóban, 3 műszak mellett szinte semmit nem lehet csinálni, felborul teljesen a szervezet, mire egyik műszakot megszokom, jön a másik... Munkahelyváltáson még nem gondolkodom, mert most csinálom a jogsit és emiatt nem nagyon akarok ugrálni, de amint meglesz a jogsim, nézelődök. Bár azt hozzá kell tegyem még 3 műszakban sem keresek olyan kiemelkedően..

2022. júl. 3. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!