Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mai napig nem tudom túltenni...

Mai napig nem tudom túltenni magam az iskolai szekálásokon. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, 4 éve érettségiztem. Sajnos általánosban, és gimnáziumban is szekáltak, kb mindig. Sose voltak barátaim, mindig rossz kedvel mentem be és úgy is jöttem haza. A tanárok is rajtam élték ki a feszültségüket, és az osztálytársaim is. 4 éve már, hogy nem járok közéjük, mégis a mai napig vannak ilyen bevillanások, amikor valaki próbál szégyeníteni, valamelyik tanár beszólása, valamelyik volt osztálytársam cselekedete, ilyenek. Ráadásul az iskolai dolgok hozták azt magukkal, hogy nem tanultam tovább (ezt most tervezem, bár még nem tudom, hogyan, mert már a gondolatától is gyomorgörcsöm van), illetve azóta sincsenek barátaim, senki nem keres, nem tudok szociális kapcsolatokat kialakítani.

Nem ismerőseim már Facebookon sem, nem tartom velük a kapcsolatot, viszont minden nap beugrik 1-1 kis dolog, ami miatt rossz kedvem lesz. Hallottam róluk, azóta a legtöbbjük sikeres, vagy jól keres, vagy jó munkahelye van, vagy saját vállalkozása. Ők tudtak tenni érte, bennem meg nincs meg a motiváció, nem tudok ebből a negatív létből kilábalni. Elmúlnak ezek valaha, vagy örökké velem maradnak a tudatomban?

24F


2022. júl. 30. 15:47
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy heti egyszer legalább olyat álmodok, hogy vagy valamelyik osztálytársam van benne és épp ellenem van, vagy érettségi szituációban vagyok, és ver a víz mikor felkelek.
2022. júl. 30. 15:48
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

“ nem tudok szociális kapcsolatokat kialakítani.”


Kulcsmondat. Akkor sem tudtál, s ez lehetett az oka is, hogy piszkáltak, s a végén mindent sértésnek fogtál fel, őket ez irritálta. Ez ördögi kör.

2022. júl. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Ne hasonlítgasd magad hozzájuk, nekik nem kellett azzal megküzdeniük, amivel neked. Haladj a saját tempódban, csináld azt, amiben jó vagy, tanulj önismeretet, önérvényesítést és találd meg az utadat.
2022. júl. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Terápia. Másképp nem megy. Keress egy szimpatikus segítőt.
2022. júl. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Az jó, hogy felismered a hibáidat, de tenned kell ellene!

Járj pszichológushoz, fejlődj, alkoss egy egészséges énképet,szórakozz, barátkozz, keress magad mellé barátnőt...ilyesmi!

2022. júl. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Azért nem tudok szociális kapcsolatokat kialakítani, mert mindenkiben a rosszat látom. Mivel ilyen közegbe jártam, így nem tudok megbízni senkiben, távolságtartó, határozatlan ember vagyok. Biztos vagyok benne, hogy ha nem ilyen közegbe jártam volna, akkor nem lenne zéró szociális életem.
2022. júl. 30. 16:03
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

5. vagyok, Én is úgy voltam mint te, és nem értettem soha miért kell kipécézni és ellenségképet kreálni belőlem, mikor nem voltam soha az aki kezdi a konfliktust!(de soha nem is hagytam magam, ha beszóltak!)

Még néha most is azon jár az eszem, hogy mit fogok tenni, ha találkozok egy ilyen "ellenségemmel" ha nem csak köszönni akar!

2022. júl. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
#2: ezt a szülőknek észre kellett volna v enniük, és pszichológushoz vinni őt... De minimum, hogy az osztályfőnök átvitte volna az iskolapszichológushoz...
2022. júl. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
5) A pszichológus számomra anyagi okok miatt nem megoldható. Volt már erről korábban kérdésem, de sajnos erre nincs megfelelő opció, anno párszor voltam iskolapszichológusnál (dyscalculiám van), de ha most kéne mennem, akkor 18-20e ft egy óra, és sajnos nem engedhetem azt meg magamnak.
2022. júl. 30. 16:24
 10/18 anonim ***** válasza:

5. vagyok

Akkor, azt mondanám a problémáid alapján keress videókat a you-tubeon Csernus Imrétől, Almási Kittitől! Vannak egész jó videók amik segítenek bizonyos problémákon!

2022. júl. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!