Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Váltsak hobbit? Vagy mit...

Váltsak hobbit? Vagy mit tegyek, ha már nem érdekel az, amit csinálok?

Figyelt kérdés

Rengeteget szekáltak az iskolában, emiatt sosem voltam társas lény, mindig egymagam voltam. Rengeteget gépeztem, gyakorlatilag ezek tették ki a napjaimat. Aztán gondoltam egyet, hogy mégse gépezzek annyit, belefogtam egy új hobbiba. Műszaki jellegű, nem írom le hogy konkrétan mi az, de beleöltem az évek alatt legalább másfél millió forintot, alkatrészekbe, eszközökbe.. Viszont úgy érzem már, hogy ezt nem akarom csinálni, mivel nem érzem magamban a kellő műszaki érzéket. Huszadszor csinálom ugyanazokat a rutinnak mondható alap dolgokat, és még mindig bénázok, pedig évek óta ezt csinálom. Viszont az egésztől sem akarok megszabadulni, mert rengeteg időt és pénzt beleöltem, és hiába tudnék belőle nullával kiszállni (vagy az infláció miatt még talán plusszal is), nem akarok, mert a szívem és a fiatalkorom egy darabját dobnám latba ezzel, bár amikor ránézek, valamiféle keserűség fog el, ami a negatív tapasztalatoknak tudható be.

Szóval, lényegében új hobbi után kutatok, de nem tudom, mit csináljak, és azt sem tudom, hogy amit akarok most csinálni, az jó-e, nem tudom hogy a megfelelő irányból közelítem-e meg a dolgokat. Az biztos, hogy valami olyat keresek, amit egy személyként tudok űzni, és nem kell hozzá más emberek társasága. Ti mit tanácsoltok?


2022. aug. 14. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Egyéni sport
2022. aug. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, mélyponton vagy az eddig kedvelt tevékenységeddel kapcsolatban... Ismerem, nehéz elviselni... Szünetet kell tartani, ne gondolj most semmi véglegesre, és ne is hozz döntéseket, a mélypontról általában rossz döntések születnek.

Egy kicsit nyissál, keresgélj - egészen új témákról olvass, valami egyszer csak megérint - minden jobb mint a meddő gépezés. Sétálj a természetben, figyelj meg madarakat, fákat, növényeket - szabad egy kis füzetbe lerajzolni is, nem baj ha nem "jó", maga a tevékenység a jó, nem az eredmény.


És lehet hogy egy nagy kanyarral felfrissülve, megújulva visszatérsz a régihez is, ezt most nem lehet látni.

üdv, TS

2022. aug. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Rosszlovas ***** válasza:

Én sem vagyok egy nagy társasági ember.

Hobbiként elkezdtem biciklizni, és nagyon megszerettem. Heti 2-3 alkalommal megyek 50-100 km közötti távot. Egészséges is, mozgás, kinn vagy a természetben.

Emellett trópusi halakat tartok, ez is jó hobbi, komplikáltabb, mint a legtöbb ember gondolná, de így legalább soha nem lesz unalmas, mindig van hova fejlődni.

2022. aug. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"trópusi halakat tartok,komplikáltabb, mint a legtöbb ember gondolná"

Konrad Lorenz írja valahol, hogy azt hiszik, hogy könnyű, de nehezebb, mint oroszlánt:))

2022. aug. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell elhagyni végleg a mostani hobbidat, később visszatérhet az érdeklődésed. De persze, most csinálj mást, próbáld ki magad dolgokban, feszegesd a határaidat.
2022. aug. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!