Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Rossz ember vagyok amiért...

Rossz ember vagyok amiért gyűlölöm az embereket?

Figyelt kérdés
Sajnos ez van nincs mit szépíteni rajta. Szinte születésemtől kezdve alakult ez ki. Alig hogy óvodába kerültem sokszor bántottak a többiek csúfoltak kiközösítettek. Amikor iskolába kerültem a helyzet csak rosszabb lett. Ott már nem csak csúfoltak és kiközösítettek hanem fizikálisan is bántottak. Mindenki rám volt szállva. Még a felsősök is. Mindenki engem talált meg. Folyton a nevelők mellett kellett magányosan dekkolnom ha nem akartam hogy bántsanak. Sosem segítettek abban hogy ez véget érjen. A szüleimhez sem tudtam fordulni. Anyámat nem érdekelte hiába kértem segítséget. Apám pedig elutasítóan bánt velem. Hozzám se szólt soha. Rám sem nézett. Ha meg mertem szólalni rám ordított csúnya szavakkal illetve. Nem beszélgethettem otthon mert senki sem volt kíváncsi rám. Részegen nagyon agresszív volt. Napokig nem aludhattam otthon olyankor mert el kellett menekülni előle. Ha a nagyszüleimhez kerültem ott a nagyanyám csúfolt állandóan és kritizált meg mindenféle hülyegyerek voltam meg hogy más gyerek úgy elbeszélget én meg csak kussolok. Ha senki sem kíváncsi rám akkor hogy beszéljek és mit... Ő sem volt rám kíváncsi. Sosem próbált beszélgetni velem csak elvárta hogy pofázzak mint az általa normálisnak vélt gyerekek csinálják. Ez ment folyton. Felnőtt koromban is sok megaláztatás ért. Mindenki engem néz le és beszólogatnak. Odáig jutottam hogy utálom az embereket. Nem foglalkozom velük. Simán végignézném bárki halálát. Sokszor kívánom is. Hiába nem teszek semmi rosszat akkor is ellenszenves vagyok az embereknek és utálkoznak rám. Fogalmam sincs hogy mi ebből a kiút. Nagyon rossz vagyok emiatt hogy nem tudok másképp érezni az emberek iránt? Nőknek sem kellek mert mindnek unszimpatikus vagyok. Igazságos úgy utálni egy embert hogy az nem tett semmi rosszat a másik ellen? Pusztán a pofája miatt? És elítélendő vagyok ha emiatt én sem tudok csak ugyanígy érezni mindenki iránt?
2022. szept. 3. 18:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Vannak emberek, akiknek még a tiédnél is szarabb életük van, mégis kedvesek és normálisak másokkal. Nem tűnsz ostoba embernek a kérdésed alapján, sőt szerintem intelligens vagy, csak a könnyebb utat választod azzal, hogy gyűlölsz másokat. Azt tudom tanácsolni, hogy hozd ki a legjobbat a helyzetedből, ne másokhoz hasonlítgasd magad, hogy másoknak mennyire jó, neked meg mennyire szar stb. Az a legnagyobb baj, hogy saját magadat utálod a legjobban, próbáld meg szeretni magadat. Utána ráérsz foglalkozni másokkal is...
2022. szept. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező, nekem nőként ugyanilyen életem volt gyermekkoromban.


Két út volt előttem. Választanom kellett, hogy pár idióta miatt én is befordulok és vegigszenvedem az egész életemet, vagy pont az ellenkezőjét valósítom meg.


Az ellenkezőjét választottam. Lettek barátaim, családom, csodás munkatársaim.


Eljutottam oda, hogy szeretnek az emberek, és én is őket, illetve nem utálok már senkit.


Illetve a politikai elitet, mert miattuk randul görcsbe a gyomrom nap mint nap, amikor elmegyek a boltba, és látom hogy minden a duplájába kerül, és még nincs vége, az én bérem pedig nem emelkedik, és napról napra egyre kevesebbet ér.


Ilyenkor el szoktam keseredni és gyűlölöm azokat, akik ezt hozták ránk...

De önmagában nincs értelme magunkat büntetni mások hibája miatt.

2022. szept. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Darius- ***** válasza:
0%
Igen
2022. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
A mai világban nem.
2022. szept. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem elítélendő dolog.

Ha valakinek nagyon rossz élete van, természetes, hogy így reagál.

2022. szept. 4. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Az a baj,hogy amikor kiskorodban ezek a rossz dolgok történtek meg veled akkor rossz reakciót adtál és ez rögzült beléd.

Ezért akármikor hasonló helyzetbe kerülsz egyszerűen ugyanazt a reakciót adod ezzel újra belerángatod magad ebbe a helyzetbe.

Magadoj kellene picit dolgoznod szerintem és ezeket a rossz sémákat átírni.

2022. szept. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
Mármint úgy értem…az embereket körülötted nem tudod megváltoztatni de a reakciódat igen.
2022. szept. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
57%

Én is gyűlölöm az embereket.

Elönt az epe amikor az irodában vagyok.


31F

2022. szept. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8#. Te még akkor szerencsésebb helyzetben vagy. Én boltban dolgozom ahol a vásárlók 80%=a barnabőrű mocsok
2022. szept. 15. 05:52
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagy feltétlenül rossz ember. Az okát kell keresni és megoldani, majd nem fogod utálni az embereket. Nekem is voltak iyen időszakaim, néha 1-2 napra most is visszajönnek. Ennek a forrása általában az, hogy az ember önmagát utálja, és emiatt úgy érzi, hogy mindenki utálja, ezért mindenkit utál. Kérdés, hogy miért utálja önmagát?
2022. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!