Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » El lehet végezni az egyetemet...

El lehet végezni az egyetemet úgy, hogy nem beszélek kb senkivel? Nem tudok ismerkedni egyszerűen:/

Figyelt kérdés

A baj az, hogy kb 40en vannak ezen a szakon, tehát a legtöbb órán ennyien is vagyunk.


Ha több száz fős előadók lennének mindig talán könnyebb lenne mert csak nézőnek.:(

20F



2022. szept. 6. 12:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Persze, ellehet, volt olyan szemináriumom nekem is anno, ahol kb. 16-an voltunk és tudok olyanról akik nem igazán ismertek/beszélgettek senkivel.


Ha ezt szeretnéd akkor igen, de én ajánlom, hogy akár csak 1-2 mondatot válts a melletted ülőkkel, fel tudja dobni a napod :)


Akár csak annyit, hogy szerinte milyen a tárgy stb.


Viszont nem tudom milyen szakon vagy, de akkor lehet lesznek csoportmunkák ha kevesen vagytok, általában random beosztásban (nálam mindig úgy volt), ezért is lenne jó kicsit ismerkedni és a programokon részt venni, diákszervezetek stb.

2022. szept. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
El lehet, persze. De sok segítségtől megfosztod magad (vizsgatippek, jegyzetek stb).
2022. szept. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem utolsó sorban én egyetemen ismertem meg a két legjobb barátnőm, illetve a párom is, pedig nagyon introvertáltnak tartom/tartottam magam, de ők nagyon sokat segítettek és ennek köszönhetően rettentően sokat változtam, sokkal nyitottabb lettem.


Szóval sok sok lehetőségről lemaradhat az ember ha csak magával van.


1-es voltam.

2022. szept. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Háááát nagyon nehéz, az biztos, de biztosan meg lehet csinálni. Elég csak az óraütközésekre gondolni, ami sajnos elég gyakori. Olyankor rá vagy szorulva a többiekre, és muszáj puncsolni a jegyzetekért. Vagy arra a félévre elengeded az egyik tárgyat, és jövőre újra felveszed. De ugyanez érvényes a hiányzásokra is. Azt tudod még csinálni ilyen esetekben, hogy az oktatótól kérsz könyvajánlót, valószínűleg egy párat tud majd mondani, és azokból összeszedsz egy kettest.
2022. szept. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Elméletben persze. Gyakorlatban, nagyon-nagyon durván megnehezíted a saját helyzeted. Az információ az egyetemen már érték.
2022. szept. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Vannak emberek, akik képesek rá, de nagyon nehéz úgy. Nekem nem ment, ezért ott is hagytam az egyetemet, annyira szorongtam. Egyszerűen képtelen vagyok kommunikálni.
2022. szept. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
"nem tudok ismerkedni", nem kötelező ismerkedni, majd mások próbálkoznak, te meg kénytelen leszel válaszolni a kérdésekre (ha udvarias akarsz lenni). A szóbeli vizsgán úgyis beszélned kell majd.
2022. szept. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szaktól függ. Nekem pl. voltak nyelvszakon olyan kötelező óráim, ahol kötelezők voltak bizonyos csoportos projektek, nem tudom, más szakokon vannak-e ilyenek. Azt leszámítva el lehet végezni a szakot, de sokkal nehezebben, mint úgy, ha azért ismerkedsz valamennyit és legalább ilyen ismerősi viszonyban vagy pár emberrel. Akkor kaphatsz tanulási segédletet, puskákat, (vizsgamegoldást :D), megy a forródrót, ha valami fontos esemény van (nem maradsz le semmiről, ha véletlenül nem kapsz meg egy üzenetet a rendszerben), jegyzetet (ha nem tudtál bemenni, mert megbetegedtél pl)
2022. szept. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%
Nincs nagy haszna, értelme, mert akkor infókról lemaradsz, nem feltétlen kapod meg az anyagokat. A net csodára képes, azon keresztül lehet kommunikálni, de ma már kevés.
2022. szept. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, csak sokkal nehezebb és rosszabb élmény.
2022. szept. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!