Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy tudok ezzel megbírkózni?

Hogy tudok ezzel megbírkózni?

Figyelt kérdés

Kis koromban csúfoltak oviban,majd suliban. Elég nehezen tudtam feldolgozni, nem voltak barátaim,nem tudtam hogy ismerkedjek,közeledjek mások felé,otthon ugyan az volt a helyzet nem kaptam meg azt a szeretetet amit minden gyermek megkap a szülőktöl. Folyamatos lelki és néha testi bántalmazások,sérelmek miatt, egy idő után nem tudtam,hogy hogyan is bízzak meg bárkiben. Felhúztam magamköré egy falat, senkinek nem beszéltem a problémáimról,érzelmeimről, mindig erősnek és érzelem mentesnek mutattam,mert azt hittem így könyebb lesz. Persze azóta felnőttem de még mindig ugyan ezekkel a dolgokkal küzdök, annyi változás van, hogy néhány emberbem kezdtem bízni de azt sem teljesen. Mai napig nem tudok megnyílni senkinek, nem tudom kimutatni az érzelmemet, különcnek érzem magam és szeretnék ezen változtatni de nemtudom hogy érdemes-e és hogy hogy is tegyem. Ezért írtam ezt le és szeretnék anonim tanácsot kérni tőletek. (A pszichológus mint tanács vagy ötlet nem segít próbáltam)


Előre is köszönöm!



2022. szept. 30. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Érdemes hát! Mármint változtatni.

Dee a pszichológusnál jobb tanácsot nemigazán lehet adni. Mit tesz az, hogy "próbáltad"? Mert azt amit leírtál, azt alsóhangon 2-3 éves terápia tudná megdolgozni.

2022. szept. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%

Pontosan mivel csúfoltak?


Csak te tudsz változtatni, senki más!

2022. szept. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy nem magadat bünteted mások bűnei miatt!!


Borzasztó, hogy amíg a kis pcsök szórakozásnak veszik a másik ember terrorizálását, addig ezzel egész életre lelki nyomorékká teszik őt büntetlenül! :(


Igazán tehetnének már az iskolai bántalmazás ellen!!


Hány gyereknek kell még meghalnia ?!

2022. okt. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
"A pszichológus nem segít, próbáltam." Meddig próbáltad? Mit csinál, ha nem segít? Ahogy a fogfájáson a fogorvos segít, úgy a megemésztetlen múltbeli traumákon és jelenbeli bezárkózáson a pszichológus. Arra van kiképezve. Te viszont nem vagy rá kiképezve, nem tudod egyedül. Ha tudnád, már megtetted volna.
2022. okt. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is nagyon magányos vagyok, picit hasonló helyzetben vagyok talán, mint te... csak gondoltam leírom, hogy nem vagy ezzel egyedül!

32N

2022. okt. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!