Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehet megbirkózni...

Hogyan lehet megbirkózni azzal, ha valaki 25+ és soha nem volt partnere, még csak nem is csókolózott?

Figyelt kérdés

Mikor a dopamin-receptorai, az érzékszervei, a külseje, a korabeli lányok külseje, stb, (lényegében MINDEN) a lehető legjobb volt, akkor nem tudta igazán élvezni az életet.


Ezzel a tudattal kell leélnie az egész életét.


Van egy nagy torta, amiből mindenki lakmározik, és mire ő odaférkőzik, már nem marad semmi, csak néhány morzsa.


És ezzel semmit nem tud kezdeni. Ha később bejön neki az élet, és 40 éves korára jómódú, sikeres ember lesz, az sem segít semmin.


Addigra önmaga árnyéka. Az esze kevésbé fog, ami jól esik, az már kevésbé esik jól (a dopamin receptorok eltompulnak), lényegében egész lénye elhalványul.


Az, hogy a fiának meglehet, ami neki hiányzott (jómódú szülők gyermekei ritkán kerülnek a szociális hierarchia aljára és válnak 20+ éves szüzekké), valamiféle vigaszt nyújthat az ilyen férfinak, de ettől még ott fog tátongani egy lyuk a fiatalkora helyén


, és ez a szerencsésebb lehetőség, mert az esetek többségében az ilyen férfi sorsa később sem fordul jóra. Nem véletlen, hiszen olyan emberekkel kell versenyeznie az élet minden területén (állás/pár), akik sokkal motiváltabbak és energikusabbak (a szexből és a szocializálódásból rengeteg dopamin származik, a motivációért pedig ez a felelős).


Kicsit elkalandoztam, viszont az alapkérdés világos.


Hogy lehet ezt elfogadni?


Én még csak 23 vagyok, de már most néha úgy legszívesebben főbe lőném magam.


Normi tanács "járj el gyúrni", meg bluepilled bull**** "a nők szeretik az idősebb pasikat" (igen, a két évvel idősebbeket), "annyi 30 éves van, aki jól néz ki" (és mindegyikre jut száz, akit bottal nem piszkálna meg egy átlagos fiatal nő) nem kell, köszi!


2016. nov. 14. 23:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ugy, h magaba nez es valtoztat pár dolgon. A legrondabb ferfi is lehet vonzo, nem ezzel van a gond. Nekem pl idegesitoen sok vagy. Talan ha kevesebbet analizalnal ... ezzel egy csajt se veszel le a labarol.
2016. nov. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól nézel ki, mindegy, hány éves vagy. Én nőként vagyok így, ez neccesebb, mert a férfiak mindig fiatalabb nőket keresnek. Így nekem pl. már soha nem lesz 20-on éves barátom. Neked lehet még amit akarsz. 23 évesen még el sem kezdted az életed.
2016. nov. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én is szeretek sokat gondolkodni, de én legalább optimista vagyok és az önbizalmammal sem szokott gond lenni :D


23 évesen nekem se volt senkim (jó, csók már volt, nagy kaland), 1 év múlva lett, azóta is együtt vagyunk. OK, hogy én nő vagyok, de most 40, ő fiatalabb és tetszem neki (rejtély, miért) :D Én is agyalhatnék azon, hogy lecserél egy fiatalabbra vagy szebbre, de miért cselekednék ilyen hülyeségeket, azt nem tudom.


Igenis egy 40 éves fickó lazán hódíthat. Csak ne gondoljon ennyit a dopaminra, önbizalmat anélkül is lehet szerezni, hogy nagy szociális élete lenne.


Mintha neked az igen fiatal nők kellenének... Talán ne legyél ennyire beszűkítő.


A gyúrás pedig nem rossz tanács. Ha nőd nem lesz (mert ahhoz önmagában kevés), akkor is jót tehet a közérzetednek...

2016. nov. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ezen már én is rengeteget gondolkodtam, de nincsenek jó kilátások. Még ha el is ér az ilyen ember egy átlagos családot olyan 35 éves korára, lehet még az sem segít, mert nem tudja túltenni magát azon a lyukon, ami a fiatalságán volt. Szerintem kicsiben ez tapasztalható azoknál, akik nem élték ki annyira magukat fiatalon, és berezelnek a családalapítás előtt, de ez sokkal durvább. Esetleg ha egy Dan Bilzerian-i végletes életmóddal később bepótolja a dolgot, segíthet. Vagy mondjuk 23 évesen még nincs kicsúszva teljesen, olyan 25-26 éves korig még fiatalság van, ebben a pár évben (nagyon) gyorsított tempóban még lehet menteni. Én is pont ugyanígy vagyok, pont 23 évesen.
2016. nov. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én bár lány vagyok, de olyan a helyzetem nagyjából mint neked. Letagadhatom, de engem is bánt, hogy már nem leszek fiatalabb, és nem éltem meg azt, amit rajtam kívül mindenki. Mégis úgy vagyok vele, ha már nem remekelek a párkapcsolatokban, akkor csinálok mást, de nem hagyom h emiatt megkeseredjek.
2016. nov. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

És mi a helyzet a másik véglettel, erre nem gondoltatok?


Milyen élete lesz azoknak, akik 25 éves korukra teljesen kiélték magukat, évente volt 3-4 partnerük, buli-buli hátán?


Teljesen ki vannak égve fizikailag, mert érzelmekről, nagyjából a 4. párváltás után kár is beszélni...


Velük mi lesz? Alkoholizmus?

2016. nov. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nehéz lehet.

Egy rokonom ugyanígy volt. Tipikus informatikus sztereotípiáknak megfelelő fiú. Nagyon kövér, igénytelen, zsíros hajú, korpás, szuvas fogú, büdös, lukas zoknis pasit képzeljetek el, természetesen nulla önbizalommal.

Ez többnyire a szüleinek köszönhető egyébként, akik nem adták meg neki a támogató alapközeget. Erre jött rá a későbbiekben az iskola, ami csak erősítette a negatív hatásokat. Teljesen antiszociális, visszahúzódó, önbizalomhiányos, unalmas alakká formálta az élet.

Idővel egyre szomorúbb és depressziósabb lett, hiányzott neki egy társ.


Aztán egyszer csak szerelmes lett egy lányba. Fogyott vagy száz kilót kemény diétával és edzéssel. És a lányt "lenyúlta" az egyetlen és legjobb barátja (aki szintén olyan mint a történetem főhőse, csak éppen jobb külsővel áldotta meg a genetika). Nem igazán happy end, ugye?


Nos, kedves olvasók, vajon mi történt ezután? Mélypont.

Aztán lassan elkezdett normalizálódni a helyzet, visszahízott jópár kilót, majd a munkahelyén elkezdett udvarolni egy lánynak. Aki persze kijelentette, hogy csak barátság jöhet szóba, ne kaparjon. Ezt a lerázást, már jól ismerte a főhősünk, de azért próbálkozott, mivel veszteni valója nem volt.


Aztán valami csoda történhetett, mert mégis összejöttek. Azóta sem lett igényesebb, sőt még hízott is. A lány sem egy szupermodell, de pont hozzá való.

Azóta összeköltöztek és évente többször járnak utazgatni távoli országokba, mivel mindketten elég jól keresnek.


Azért írtam le a történetét, hogy lássátok létezik ilyen is. Nyilván meg lehet halni egyedül is, de azért logikusabbnak tűnik, ha az ember próbálkozik, ha már úgysincs veszteni valója.

2016. nov. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hat igen, de azzal a hozzaallassal nemmegy, h a kerdezo elwve megelolegez naganak meg ket evet ebbol caltozas nelkul. Aztan meg csodalkozik, h milyen sz.r neki
2016. nov. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

1 Most nem is az a cél.


2 Tévedés. Sokkal kevesebb huszonéves pasi utasítana vissza egy ápolt külsejű harmincas nőt, mint huszonéves lány egy ápolt külsejű harmincas pasit.


3 Örülök, hogy neked összejött, de egy férfinak esélytelen, lásd a kettesnek írt válaszom.


4 Teljesen egyet értek.


5 Ismerős. Én is próbálom másra terelnie a figyelmemet, de a biológiával, az évezredes berögződésekkel nehéz szembe menni. A helyedben megpróbálkoznék az online társkereséssel. Nőként (még ha nem is vagy egy szupermodel) bőven van esélyed normális pasit találni.


6 Hogy mi lesz az önbizalomtól duzzadó, jó szociális készségekkel és széles baráti körrel rendelkező, szexuális/párkapcsolati téren tapasztalt emberekkel?

Segítek egy kicsit. Nem ők fognak utcát seperni.


7 Érdekes történet.


8 Csak realista vagyok. 17-től haladva egyre kisebb az esélye, hogy valakinek összejöjjön egy nő, ha addig nem jött. 22 felett minimális.

2016. nov. 15. 12:50
 10/14 anonim válasza:

Dopamin nem csak a szexből és szocializációból származik, hanem például a mozgásból, éneklésből, napsütésből, B6 vitaminból és cinkből. Akár itt is lehet kezdeni, ezek egyikéhez sem kellenek emberek.


Néha a motiváció onnan jön, hogy elhatározod, hogy NA akkor most csakazértis kezdek valamit magammal. Valami miatt kevés az önbizalmad (értem én a kevés dopamint), de mitől nőne?


Elmondok egy titkot: az értelmes nőknek nem ugyanaz kell, mint a kislányoknak. Nem menőzni akarnak a haverjaik előtt, hanem a biztonságot, megbízhatóságot, megértést keresik a partnerükben. A biztonságba az anyagi biztonság is beletartozik (nem kell milliomosnak lenned, de állj meg a saját lábadon). Az sem árt, ha nem vágsz mindig fancsali képet és nem állsz mindenhez cinikusan. A külsővel kapcsolatban meg annyi, hogy legyél ápolt, tiszta.


Ennyi kell a nőknek. Meg az, hogy tisztában legyél a saját erősségeiddel és gyengéiddel, és az igényeidet is ahhoz igazítsd.


Nekem az égvilágért nem kellene egy nagyon szociális, bulizós valaki, nem bírnék vele lépést tartani. És több ismerősöm van, akiknél a nő az idősebb. Egy másik ismerősömnek 24 évesen volt az első szexuális kapcsolata. Bőven van időd!


Üdv.,

Egy 28 éves, boldog házasságban élő, diplomás nő

2016. nov. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!