Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Pszichológushoz vagy life...

Pszichológushoz vagy life coach-hoz lenne érdemesebb menni? Esetleg más alternatíva?

Figyelt kérdés
Következő a helyzet. 22 éves srác vagyok, felsőoktatásban tanulok. Régebben, egészen 20 éves koromig csak tengtem-lengtem az életben. Alkohol, cigaretta, iskola teljes ignorálása, lehúzós suttyó "barátok", napról napra élés stb. 20 évesen lángolt fel bennem egy tűz, hogy gyökeres változásokat akarok az életemben. Így tettem utólag egy emelt érettségit, és felvételt nyertem egy budapesti egyetemre. Nagyon jó tanuló vagyok, és az egyetem mellett is rengeteget tanulok, messze menő terveim vannak. DE: habár a karrier terén sikerült bíztató változásokat elérni, a szociális életem még rosszabb mint volt. Megszabadultam a toxikus köreimtől, és arra jöttem rá hogy rajtuk kívül senkim sincs. Ami pedig még rosszabb: lányok terén teljes a sikertelenségem. Túlságosan félek beszélgetni, mert úgy érzem furának tartanak amiért nincsenek rendes barátaim. Külsőmet tekinte átlagos az alkatom, régebben edzettem de ma már nincs időm (és nagyon kedvem sem) hozzá. Az arcom is átlagos, nem vagyok Brad Pitt de Ephialtes sem a 300-ból. Intelligensnek tartom magam, igényes vagyok a megjelenésemre. Nem olyan régen letöröltem az instagram fiókomat, mert valahányszor megláttam az ottani lányokat (hogy milyen szépek, és hogy sosem kaphatom meg őket) leírhatatlan düh fogott el. Igen, tudom hogy az instagram egyik legfontosabb szerepe a fiatalok önbizalmának rombolása, de nálam ez annál erősebb volt. Tiktok-ra fel sem merek menni. Mert mindig nagyon felidegesít, hogy másoknak vannak rendes barátaik, csajoznak, élvezik a társasági életet, én meg itthon tanulok 0-24. Valahányszor csak lehet, igyekszem tanulással elvonni a figyelmem erről, de egyre nehezebb. Szexuális együttlétem 3 éve nem volt. És nem jövök rá miért. Nem jövök rá ezen a téren miért nem tudok egyről a kettőre juttni. Próbálkoztam, de valahányszor kezd egy barátság kialakulni, úgy érzem egyoldalú a dolog. Mert ők még mindig a tengés állapotában vannak. Imádok én is bulizni, de olyan barátokat akarok akikkel másról is lehet beszélni, és nem kell pia hogy oldott legyen a hangulat. Ami pedig a legfontosabb: csajozni akarok. De nem tudom hogy. Mert tudom hogy ha csak úgy odamegyek az nem fog működni. Furának fognak tartani. Nem tudom magam elengedni, gyűlölöm hogy nem sikerül. De nem tudom ezt meddig fogom így tovább bírni. Mi tetszik egy tipikus 20 éves csajnak meg egy srácban? Soha nem voltam az a srác, akinek a prof képét 20 csaj beszivezi, és azok akiknek igen nem értem mitől tudnak többet. Sokszor alja suttyó alakok is.Ők miért igen és én miért nem? Mi kell ahhoz, hogy találjak egy olyan baráti közeget, akik tartanak valamerre, akikért odavannak a csajok, és karizmatikusak, és hogyan lehetnék én is ilyen? Sok önfejlesztő könyvet olvasok, de néha nem bírom ki, és felnézek egy két volt osztálytársam (lányok) instájára, és amikor meglátom a szép arcukat/testüket, jön a düh, szorongás. Ki van olyan aki megérti ezt, és tudja a választ? Pszichológus? Life coach? Vagy valami más? Nagyon nehéz ezt tovább csinálnom, sürgős változásra van szükségem újra.

2022. okt. 4. 00:19
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

Én egy ilyen személyt nem engednék főiskolára.


Legyen sok pénzed, de egyetem nélkül.

2022. okt. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Ehhez mindenképpen pszichológus kell, a life coach kevés lenne. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a kapcsolati státuszod szerves részét képezi az önértékelésednek. Ennek nem kellene így lennie.
2022. okt. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus: az alap 5 év egyetem + több évnyi továbbképzések, módszerspecifikus képzések, hogy tudjon is dolgozni

Life coach: a legtöbb "képzés" nem vár el előzetes képesítést, és egy hétvégétől eltart max. fél évig az időtartamuk (a fél évet úgy értve, hogy nem minden nap van óra, hanem mondjuk hétvégente)


Te melyikre bíznád rá magad ezzel a problémával, amit fent leírtál? :)


Ne értse félre senki, hogyha mondjuk valaki mondjuk segítő szakemberként elvégez egy coachképzést IS, azzal semmi probléma nincs, de ha valakinek annyi a "végzettsége", hogy ő coach, az elgondolkodtató azért.

2022. okt. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy így érzed magad, pedig a leírtak alapján egy rendes, szerethető srácnak tűnsz.

Én tanácsadó szakpszichológust mondanék, aki tudna neked segíteni.

És még annyit mondanék, hogy az instan és a tiktokon szinte minden fake. Mégha valaki ki is rak 10 képet ahogy a barátaival van valahol, belül érezheti magát ugyanolyan üresnek és magányosnak. Sosem tudhatod, belül mit érez egy-egy ember. Nagyon kevés igaz barátság van. Ha az egyetemen nem találtad meg a körös, esetleg elmehetsz valahova dolgozni vagy önkénteskedni. Így lesz esélyed több emberrel megismerkedni.

A párkapcsolat téma mindig nehéz, és ugyanúgy itt sem látsz bele, hogy az az adott fiú vagy lány mennyire boldog a kapcsolatában, vagy csak kényszer, mert retteg az egyedülléttől.

A tanulással meg csak így tovább, gratulálok a sikereidhez, ha van lehetőséged menj erasmusra, az is segít abban, hogy jobban merj nyitni emberek felé.

2022. okt. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, bár az elsőt nem tudom hova tenni.
2022. okt. 4. 10:54
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

Ezt a 3-asnak válaszolom, hogy igen, vannak 1 hetes coach képzések, viszont olyan is van, ahol akkreditált és nemzetközileg elismert módszereket tanulnak több éven keresztül. Vannak esetek amikor érdemes (valóban képzett) coachhoz menni, pl ha szétesel időben és kell egy rendszer az életedben, és egyéb életvezetési tanács kérésére. Mindig el kell olvasni, hogy akkreditált képzést vegzett-e az adott coach.

Neked kérdező, a tanácsadó szakpszichológus lenne a jó. Ők foglalkoznak azokkal, akiknek van egy probléma az életükben, amivel elakadtak, de más területen jól funkcionalnak (mint te a karrieredben). Szóval nala nem leszel évekig terápiában, kb 10 alkalom szokott lenni.

Ha valami mélyebb dolog húzódik mögötte, pl. Valaki nagyon szorong, fél a kötődéstől stb. És ez az egész életminőségére kihatással van, akkor klinikai szakpszichológus tud segíteni. Ott a probléma mélységétől függ, mennyi ideig jár az ember.

2022. okt. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!