Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van az, hogy a párkapcso...

Miért van az, hogy a párkapcsolat jól megy, a barátság nem?

Figyelt kérdés

Alapvetően az a problémám, hogy én szeretek sokat tenni a kapcsolataimba. Én a kommunikációban hiszek, hogy az erősíti a kapcsolatokat, illetve a találkozások. Nyilván a találkozók főleg barátságok esetén nem túl gyakoriak, de azért pár hetente nekem igényem lenne egy adott baráttal találkozni. Illetve mellette pár naponta-heti 1-2x messengeren érdeklődni a másik felől. Sokáig én így csináltam, hogy azért rendszeresen írtam, kezdeményeztem találkozókat pár hetente, akár programot a barátnőkkel, de belefaradtam, hogy mindig én kezdeményezek, mindig én hozom fel a talikat, én érdeklődöm a másik felől. Értem, hogy mindenki elfoglalt, én is (40 óra munka, mellette szakdolgozat írás, heti 1-2 edzés és a magánélet), mégis van kapacitásom és IGÉNYEM a barátaimra.


Úgy érzem, hogy nem tudok normálisan baratsagokat fenntartani, valami mindig felresiklik. Egy idő után már én sem keresem őket és így elhal a dolog.. Ennyi.


De érdekes, mert közben a párkapcsolataim (2 volt, a másodikkal jelenleg is együtt vagyok) mindig elég dinamikusan működött. Azért a kommunikáció is rendben volt, ők is kezdeményeztek. Érzelmek téren is sikerült belőlük kihoznom a szerelmet, úgy megvolt az egyensúly. Nyilván egy párkapcsolat teljesen más és egy sokkal intenzívebb, szorosabb kötelék, nyilván nem ilyet várok a barátságoktól. De nekem mégis olyan rosszul esik, hogy valahogy zátonyra futnak a barátságok.. És már ugy érzem, hogy biztos velem van a hiba, én csinálok vmit rosszul.



2022. okt. 10. 23:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Fordítva próbáld meg csinálni a dolgot. Ne azzal akarj eljárni ide-oda, programokra, bulizni, aki már a barátod, vagy szeretnéd, ha az lenne.

Hanem olyanokkal barátokozz, akik eljárósak. Szeretnek kimozdulni, menni-i mindenfele, aktívan eltölteni a szabadidejüket. Eleve aki ilyen típus, annál próbálj meg bevágódni, őket próbáld meg megszeretni, megkedvelni, és te is megkedveltetni magad velük, és akkor biztos, hogy el fognak téged is hívni valahova, lehetsz az ő társaságuknak a tagja. Valamint az ilyen embereknek te is nyugodtan javasolhatsz programokat. Miközben pedig időt töltesz velük, beszélgettek is nyilván, ezáltal össze is barátkoztok.

2022. okt. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!