Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Létezik olyan ember, aki...

Létezik olyan ember, aki személyiségből kifolyólag alkalmatlan párkapcsolatra, illetve komolyabb barátságra?

Figyelt kérdés

Huszonéves srác vagyok, de még soha nem volt párkapcsolatom, de még komolynak mondható baráti kapcsolatom sem. Két kezemen meg tudnám számolni, hogy hány emberre tartok rendszeres kapcsolatot, de azokat nem igazán nevezném barátnak.


Nem szeretek kimozdulni, teljesen jól megvagyok itthon, ugyanakkor picit feszélyez a tudat, hogy más már házasodik, vagy éppen jön a gyerek, én pedig itt vagyok egyedül.



2021. aug. 30. 21:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Létezik
2021. aug. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Itt vagyok az élő példa :( 33/f
2021. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy nem ismerkedési tanácsokat várok, illetve nem is önsajnáltatásra keresek opciót, hanem véleményeket ezzel kapcsolatban.
2021. aug. 30. 21:41
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Igen, létezik.
2021. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%

Ha nem mozdulsz ki, nem ismerkedsz, nem próbálkozol, akkor nyilván nem is lesznek mélyebb kapcsolataid. Érthető szerintem mi a gond: hogy lenne bármi, ha elbújsz?


Ettől még nem leszel alkalmatlan kapcsolatokra, csak nyitni kéne mások felé, változtatni a remete életen.


Magára a kérdésre válaszolva pedig természetesen van ilyen ember, nem is egy. Lehet sokkal rosszabbakra is gondolni mint amit várnál, például egy féreg személy mellett nem megmaradni, aki manipulál és kihasznál másokat.

2021. aug. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Jelen🙋🏼‍♂️
2021. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%

Létezik, de az inkább a nárcisztikus/pszichopata. Mondjuk nekik rendszerint van párkapcsolatuk, amiben egyik fél sem boldog. Ők sem tudnak azok lenni, a párjuknak meg valósággal megkeresítik az életét.


A leírtak alapján te nem vagy alkalmatlan a kapcsolatra, viszont nagyon kevés ember van, aki ennyire nem szeret kimozdulni. Én pl. az introvertáltak közé sorolom magam, és mások is annak tartanak, ettől függetlenül havonta 5-6x szükségem van kiruccanásra, kiszakadásra a mindennapokból.

2021. aug. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%

Ez rendellenesség. A személyiségvonás pedig egy egészséges dolog minden esetben.


Az ilyesmit személyiségzavarnak vagy kötődési problémának hívják, az illető kezelésre szorul.

2021. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Jelentkezem^^
2021. aug. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
Én is ilyen vagyok. Kapcsolatom még sosem volt, ami régen nagyon zavart, de most már nem vágyom rá. Barátokra meg úgy érzem, nincs szükségem, de ez már gyerekkorom óta így van, imádom az egyedüllétet. Elég visszahúzódó, csendes voltam mindig is. Én nem érzem betegesnek, maximum nem szokványos dolog, ettől még nem kóros. 25/L
2021. aug. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!