Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan nyílnak meg a munkahely...

Hogyan nyílnak meg a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Van egy gyerekkori barátom akivel régebben mindennap találkoztunk, beszélgettünk. Ahol ő dolgozik, egy kis családias étterem, ahova kellett még egy ember, így lettem én aki szintén ott dolgozik. Az első néhány néhány napom élveztem bent dolgozni, de aztán rá eszméltem, hogy igazából nagyon szorongok, nem tudok kommunikálni bent senkivel, egyszerűen nem jön semmi gondolat a fejembe, ami témát indíthatna. Néha-néha amikor beszélgetnek hozzáfűzök valamit.

A barátom akit említettem ő pedig mindenkivel nagyon jó kapcsolatot ápol mindenkivel együtt nevet, lányokkal is nagyon jól kijön.

És ez nekem nagyon fáj, olyan gyomorgörcsöm van amikor bent van, eláraszt a féltékenység, a harag amiért én ilyen vagyok. A lányok önmaguktól megölelik nap végén engem meg nem. Nem érzem magam csunyának, régebben edzettem, de ez az eset ami már 2 hónapja tart, már nem folytatom. Nem a külső számít, erre rájöttem. Nincs önbizalmam, ezek után, nemtudom én mitől vagyok egyedi, akivel lehetne beszélgetni, érdekes az emberek számára.

Régen úgy éreztem megtaláltam önmagamat, de azzal az önmagammal semmit se fogok elérni az életben. Nagyon szívesen segítek bent bárkinek, de ennyi, erre vagyok jó. Sose volt még barátnőm, de még női barátokat se tudok szerezni. Biztos a kisugárzásom is közre játszik. Pedig nagyon jó lenne mosolyogni, lányokkal beszélgetni megölelni egymást , programokat csinálni.

Ecseteltük a barátommal, hogy lehet gyerekkori trauma miatt nemtudok nőkkel beszélgetni.

Ugyanis van egy lány testvérem (idősebb) és kis koromban mindig vert, nagyon sokszor sírtam. Félek a lányok vissza utasításától, hogy egy pl: autókázni elhívni egyik kollega lányt, hogy nemleges választ ad. És nem fogok rájönni miért. Lemerem fogadni a barátomnak barmikor igent mondana. Meg akarok változni, és nem tudom hogy egy psziholigus képes lenne rá, teljes egészébe egy új önmagamat fel állítani. Mert ez az állapot borzasztó és nagyon fáj.



2022. okt. 17. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne a kettesben történő autókázással indíts, kezdésnek tegyél apróbb gesztusokat a kolléganők felé inkább. Pl. ha kávéznak és szoktatok a munkahelyen magatoknak főzni, ajánld fel, hogy feldobsz egy adagot. Jön a szaloncukor szezon lassan, egyszer jelenj meg egy zacskónyival, és kínáld körbe őket. Udvariasan kezdeményezhetsz beszélgetést velük, kinek mi a hobbija, van-e gyereke, ilyesmi, olyan témákat kell felhozni ami valójában őket érdekli, csak ne tűnj tolakodónak. Ha általában véve jó modorú vagy, pl. kinyitod nekik az ajtót, segítőkész vagy, átveszed amit cipelnek, normális hangnemben társalogsz, ápolt a külsőd, szerényen viselkedsz, az egy idő után tudat alatt szimpatikussá tesz téged akkor is, ha nem vagy egy Brad Pitt.
2022. okt. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, erre jó a pszichológus: segít újraépíteni önmagad azáltal, hogy leválaszt a gyerekkori blokkokról.
2022. okt. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!