Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mièrt nincs nyugtom?

Mièrt nincs nyugtom?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok az elmúlt kèt napba. Ès folyamatosan jönnek az emberek hogy roszkedvű vagy? Haragszol rám? Fáradt vagy? Meg hasolóak... De ez engem nem èrtekel, sokkal jobban fusztrálnak ezek a kèrdèsek... Csak egy kis csendet szeretnèk magam körül, ahol csak a legfontosabb dolgokkal szólnak hozzám, tárgyilagosan... Semmi több. Ès ha igent mondanèk bármilyrn kèrdèsre jönnènek azok a kèrdèsek, hogy mi a baj? Tudok segíteni? Mièrt vagy roszkedvű egyèbb.... De nem tudnak segíteni.... Tudom mi a bajom, azt meg kell oldanom, azt èn magam tudom megoldani, ès csak a felesègem tud ebben segíteni, ès neki van egyedül köze hozzá.... Ès hiába mondom nekik, 5 perc múlva jön a másik ember, 1 óra múlva meg ugyan az az ember, akinek már elmondtam ezt....
2022. okt. 26. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Füllentsd azt, hogy fáj a fogad, vagy gyomorrontásod van!
2022. okt. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Én megmondanám, hogy gondom van, és nincs köze hozzá (nyilván udvariasan megfogalmazva) a sokadik embernek is, aki odajön. De ha nagyon idegesít, akkor csak ne válaszolj semmit, oda se nézz, ha kérdeznek.e
2022. okt. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Megtnaulnék viselkedni.

Attól még, hogy valakinek rossz kedve van, rossz napjai vannak (ami amúgy nem egynelő azzal, hogy "depresszió svagoyk 2 napja":D Ne dobálózzunk már így egy betegség nevével), attól még nem kell ország-világnak tudnia.

Azért jönnek oda, hogy mivan, mert nagoyn látványosan szenvedsz. Ha nem tennéd, észre se vennék.

2022. okt. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hozzávetőlegesen a felük enyhe depresszióban, negyedük középsúlyos, negyedük súlyos depresszióban szenved.


Kísérőjelenségei lehet az állandó szomorúság, az érdeklődés csökkenése, a reményvesztettség érzése. Jellemző a hangulati és érzelmi élet zavara, a gondolkodás lassulása és az aktivitás csökkenése is. A hangulati élet zavarait testi tünetek jelentkezése is kíséri. Ezek a tünetek átmenetileg fordulnak elő mindenkinél. Az állapot akkortól lesz kóros és akkortól tekinthető betegségnek, ha a panaszok több, mint 2 hétig tartósan fennállnak.


A depresszív tüneteket elhelyezhetjük egy súlyossági skálán is. Enyhébb stádiumban tartós rossz közérzet, fáradtság, kedvetlenség, irritált állapot jellemző. Ilyenkor a munkáját, kötelezettségeit még eltudja látni, csak sokkal nagyobb erőfeszítéssel. Nem képes feltöltődni, nem tudja örömét lelni kapcsolataiban, mely miatt bűntudata van. Mély depresszió esetén már a munkavégzés nem megy, a beteg inaktív. A skála másik végén a súlyos téveseszmékkel, hallucinácókkal is járó pszichotikus depresszív állapot áll. A depresszív betegség jellemzője, hogy az illető segítség nélkül nem képes rajta változtatni. Éppen ez különbözteti meg attól az állapottól, mikor pihenéssel, életmódváltással, vagy a problémákhoz való más hozzáállással képesek vagyunk kilábalni a mélypontról.


Depressziós betegnek hiába mondják, hogy szedd össze magadat, pihenjél, kapcsolódj ki a hétvégén. Hiába szerveznek neki jó programokat vagy veszik körül olyan emberek akik szeretik, mégsem oldódik a szorongás, a tehetetlenség, az erőtlenség. Ezért társul gyakran még bűntudat vagy düh a depresszió mellé. Magát vádolja, mert nem képes rendbe jönni, és dühös a környezetére, mert az nem érti meg az állapotát.


Köszönöm Doktor úr hogy 5 sorbol megállapította, hogy az elmúlt 1 èvben nem pszichológushoz kellett volna járni, hanem etika tanàrhoz...

2022. okt. 26. 13:05
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Akkor nem 2 napja vagy depressziós, jószág...
2022. okt. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 2 napban rosszabb tanárnő/tanárbácsi... Amúgy te ilyen nyelvtan előkèszítővel megàldott pszichológus vagy, aki èrt az etikához?
2022. okt. 26. 13:35
 7/9 anonim ***** válasza:

nyelvtan? Etika? Ezeket honnan szülted?


Amúgy a válaszom tartalma (ami nem a 2 napra vonatkozik) átért? Mert amúgy az lenne a lényeg, arra meg nem reaágltál.

2022. okt. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mellesleg bem szenvedek, csak beszèlgetek velük, külön asztalhoz egyedül ülök, rövid válaszokat adok, ès látszik rajtam hogy "nincs jó kedvem".
2022. okt. 26. 14:19
 9/9 anonim ***** válasza:
"látszik rajtam, hogy nincs jó kedvem" - ezt mondom. Ha ezt megoldod, megoldódik a kérdésben feltett problémád.
2022. okt. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!