Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem értenek meg és...

Miért nem értenek meg és miért hurrognak le folyton?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon rosszul alakult az életem. Már gyerekkoromtól kezdve tragikus és traumatikus dolgok sora ért. Lelki fizikai szexuális bántalmazás. Otthon iskolában mindenhol... Nagyon rossz családi körülmények. Minden ami velem történt egy feldolgozhatatlan csomag számomra. Egy olyan teher ami egyre jobban összenyom. Évekig jártam a pszichológusokat de nem lett eredménye. Kiirthatatlan ez belőlem. Amikor mondom hogy mennyit kell szenvednem sokszor lehurrognak és megkapom a sablon szöveget hogy másoknak sokkal rosszabb mint nekem. Mi lehet rosszabb annál amikor lelkileg fizikailag bántanak meg abuzál egy beteg rokon miközben minden közösségből ki vagy rekesztve? Ezek gyerekkori dolgok de ma is iszom a levét. A családommal teljesen megszakadt minden kapcsolat és egyedül vagyok. Magányosan. Se barátnő se gyerek se semmi. Nagyon egyedül érzem magam és mellé a teher amit kaptam összeadódik és pokollá teszi a mindennapokat. Miért nem tudják megérteni hogy mekkora teher és fájdalom ez? Mi lehet annál is rosszabb ha tönkretesznek és nincs hozzátartozód és teljes magányban kell élned? Akik leszidnak mindnek családja jó élete van. Nem tudják elképzelni sem hogy milyen így élni
2022. okt. 29. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Azért hurrognak le, mert senki nem szereti a panaszkodást hallgatni. Megterhelő, nyomasztó, és fárasztó azt hallgatni, hogy valaki szenved. Empatikus lények vagyunk, ezért megvisel minket, pláne, ha nem tudunk segíteni (a múltat nem lehet megváltoztatni).
2022. okt. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Az, hogy te nem tudod feldolgozni, mi történt veled, nem mások hibája. A kérdésed is tömör önsajnálat. Fejleszthetted volna magad, lehetnél egy erős személyiség, aki képes feldolgozni az élete történéseit és folytatni az életét. Helyette csak a siránkozás van, hogy jajj, neked milyen rossz és így meg úgy. Elhisszük. De nem az a megoldás, amit csinálsz. Saját magadat tiprod vissza a sárba, ami nyilván mások számára is visszataszító és így senkit nem fog érdekelni a folytonos önsajnálat, ha magadért nem vagy képes tenni.
2022. okt. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Oké. Eddig segítettem, mert én aztán átéltem dolgokat. De rajtad tényleg nem lehet.

1-es voltam.

2022. okt. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kire haragszol tulajdonképpen?
2022. okt. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Én is ilyen legkörből jöttem, de nem.panaszkodom, mert ez ellenszenvet vált ki az emberekből, plusz aki nem elte át, úgysem érti.
2022. okt. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Másokak is van rossz az életében, csak megteremtik a jót is, ami ellensúlyozza.
2022. okt. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk ha mindenkit zsigerből leköcsögözöl csak mert nem ápolgatja a kis lelked, akkor nem csoda, hogy utálnak mint a szart.
2022. okt. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!