Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan viseled a magányt és...

Hogyan viseled a magányt és az egyedüllétet?

Figyelt kérdés

Hogyan teszed túl magad azon,hogy sem barátnőid/barátaid,sem párod nincs.

Se szoros testvéri kapcsolat.

A nehéz időket pl hogyan éled meg?

Igazi barátnoim sosem voltak,és most sincsenek.

Teljesen egymagam vagyok.

Senki nincs,akire én támaszkodhatnek,viszont ha másnak szüksége van bármire,én ott vagyok..

Az ember meg tudja szeretni,hogy ennyire maganyos?

Nincs hova mennem,nincs kivel mennem..

A munkaruhat váltom a pizsamával

Barátkozni nem tudok,sosem tudtam.

Párom már több,mint 3 éve nincs.

Ez mennyire van hatással az ember lelkére hosszú távon?


2022. nov. 16. 18:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Fiu vagy lany vagy? Ha lany vagy konnyebb part talalni :)

Kicsit csipd ki magad rendszeresebben

A kisugarzasod amugy sokmindent mutat, ha valaki szerint jo a kisugarzasod hamarabb megtetszel neki!


Szüleidre nem számithatsz?

Barátaim nekem sincsenek, de nem is hianyoznak

A sok kibeszeles atveres.. nem hianyzik..


Szoros testveri kapcsolat csak az ocsemmel van

Remelem a jovoben is megmarad, en mindig is tenni fogok erte!

10 eves most

En 23l

2022. nov. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván hosszú távon olyan ez mint a futóhomok, egyre mélyebbre süllyedsz benne.


Amúgy a lényeg szerintem az, hogy ne a magányt lássa az ember, csak simán építsen fel egy élvezhető életet egyedül is.


Persze, ettől még sokszor lesz az ember magányos és maga alatt, de nem mindegy, hogy az időd 90%-át hasznosan töltöd és a maradék 10% ami kesergés, vagy az időd 100%-a csak és kizárólag a kesergésről szól.

2022. nov. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
A nincs hova menni nincs kivel menni dolgokkal meg úgy vagyok, hogy a dolgok 90%-a egyedül is pontosan ugyanúgy szórakoztató, élvezhető.
2022. nov. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
2 új barátot szereztem a sopronit és a dragon keserűt - így már jó buli eghyedül is :D
2022. nov. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Lány vagyok :)22

Sosem csipem ki magam,nem az én világom.

Fontos a külső persze,de ha valakit megfog a kisugárzásom,akkor az legyen olyan,ami tényleg én vagyok

Sajnos én a dolgokat nem tudom egyedül élvezni

Volt egy jó barátnőm,de vele megromlott a kapcsolat.

Sosem leszünk már jóban.

Mivel mást nem engedtem közel magamhoz,így azóta teljesen egyedül vagyok

2022. nov. 16. 18:55
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
"Barátkozni nem tudok,sosem tudtam." Na így valóban magányos szenvedésre ítéled magad. Ezt senki nem oldja meg helyetted, neked kell. A barátkozás nem tudomány, egyszerűen szóba kell állni emberekkel, beszélni hozzájuk, meghallgatni őket, kérdéseket feltenni, programokra hívni, a közösség által szervezett programokba becsatlakozni. A munkaruha és a pizsama között el kell járni ide-oda. A kutyatartás megkönnyíti a barátkozást és oldja a magányt. Azt hiszed, nem vagy érdekes mások számára, ezt a tévhitet pszichológus segít eloszlatni.
2022. nov. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja jó akkor nem ajánlom mégsem az alkoholizálást. A te eseted még menthető. Nézz szét a környezetedben és próbálj nyitni - barátokat szerezni...

Még nem vagy tartósan benne. És hidd el nem is jó egyedül maradni hosszú időkig...

2022. nov. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Fontos a külső persze,de ha valakit megfog a kisugárzásom,akkor az legyen olyan,ami tényleg én vagyok"


Attól, hogy igyekszel jobban kinézni, még ugyanúgy te leszel te. Plusz ugye jobban nézel ki, jobb visszajelzéseket kapsz ezzel a kisugárzásod is pozitívabb lesz.


Na meg ha már kisugárzás...


Valahol az tud a legnagyobb baj lenni, ha valaki "unalmas" idézőjelesen. Le leszek pontozva, de pont ezért mondtam, hogy olyan ez mint a futóhomok, egyre mélyebbre lehet süllyedni.


Teszem azt van hobbid, eljársz egyedül, akkor akarva-akaratlanul lesznek élményeid. Ha találkozol valakivel, akkor lesz miből meríteni, hiszen ott az élmény. Ha kiderül, hogy közös az érdeklődés, akkor már el lehet indulni egy irányba.


Ellenben ha semmi élményed nincsen akkor hamar át tud fordulni a beszélgetés a Mizu? Semmi. Mit csináltál ma? Semmit. Kategóriába. Pont azért mert csak a munkaruha-pizsama között mozogsz.


Ráadásul sokszor elkezdenek a saját gondolataikba beleőrülni az ilyen emberek. Voltak ilyen ismerőseim, semmi normális dologról nem lehetett velük beszélni, mert ők folyamatosan csak a mély filozófiájukat nyomták mert ők megtalálták a szobájukban ülve a világ értelmét, engem meg leszóltak, hogy engem meg csak a saját ki életem meg az unalmas hétköznapi dolgok érdekelnek és milyen szar ember vagyok már.


Csak hát ugye, amíg arra nem veszi valaki a fáradtságot, hogy a másik "hétköznapi" dolgait meghallgassa, addig kár terhelni bárkit a "mély" filozófiai agymenéssel.

2022. nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanezek vannak. Van 3 haverom, de velük csak írásban kommunikálok, és a mélyebb dolgokat nem érintjük, vagy legalábbis nagyon ritkán találkozunk élőben. Nemigen szeretem a személyes interakciókat. Rajtuk is legtöbbször azt látom, hogy ha valami segítség kell, azonnal én jövök képbe, ha meg én kérek valamit, akkor megy a halogatás, hogy most épp miért nem jó. Már hozzászoktam.

Reggel bemegyek dolgozni, este hazaesek, a maradék pár órát elcseszem valamivel, aztán reggel kezdődik előlről. Ezzel még nincs is baj, mert van mit csinálni, a melóban elvagyok a többiekkel. A hétvégéket utálom, főleg így télen. Motorépítős hobbim van, a műhelyemben pedig nincs fűtés, így azt ilyenkor nem lehet csinálni, legalábbis elég korlátozottan, nyilván az egészségemet szem előtt tartva. Nyáron ebből hálistennek nincs probléma.

Egyébként, én már megszerettem az egyedüllétet. Csönd van, vagy az a zaj amit én keltek a szerszámokkal, esetleg a zene a háttérben. Nem kíváncsiskodik senki, nem kell foglalkozni senkivel hogy épp miért van itt, nem kell más problémáit hallgatni, vagy azt hallgatni, hogy épp hisztizik valaki hogy miért nem írtam vissza 10 percen belül, miközben épp nyektetek nyakig dzsuvásan valamit a műhelyben. Antiszociális személyiség vagyok, de anno nagyon akartam ezen változtatni, próbáltam barátkozni, új embereket megismerni, kilépni a komfortzónámból, igazából mindegyik szarik rám ha én nem keresem őket. Én ebből nem kérek, nem is keresem a társaságukat. Nem is akarok már ezen változtatni, nekem így kényelmes.

25f

2022. nov. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem jól.

Elmegyek edzeni,hazamegyek.

Kész.

Néha keresek valami pár napos maszek munkát,hogy tudjam finanszírozni magamnak a dolgokat amiket havonta fixen megveszek.

Ennyi.

Gyűlölöm az embereket,jogosan.

Nem érdekel.

Leélem a fiatal részét az életnek,aztán véget vetek a dolognak.

2022. nov. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!