Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehet átvészelni az...

Hogyan lehet átvészelni az olyan időszakokat, mikor minden összeomlik, és az ember magába roskad?

Figyelt kérdés
Röviden tömören szakított velem a férfi, akivel le szerettem volna élni az életemet, utána jöttek az anyagi gondok (ezt gondolom senkinek nem kell magyarázni, miért), aztán a legjobb barátnőm is elvesztettem, és úgy érzem a végső töréspont az volt, mikor a gépem is tönkrement. Az volt szinte az egyetlen dolog, amivel még ki tudtam kapcsolódni, és most várhatok fizetésig hogy el tudjam vinni a szervízbe, és egyáltalán valami remény legyen rá, hogy megjavuljon. Már csak muszájból vonszolom el magam a munkába, de az is egyre nehezebben megy, a családtagjaimmal sincs energiám tartani a kapcsolatot. Legszívesebben egész nap csak aludnék és sírnék. Egy roncsnak érzem magam, nem tudom már, hogy mivel motiváljam magam, és hogy van-e értelme egyáltalán.

2022. nov. 22. 20:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Sajnálom tényleg. Úgy látom ez az év nem csak nekem katasztrófa...

Annyit tudok mondani hogy sajnos ezek a dolgok megtörténnek és semmit sem tehetünk ellene. Most minden összejött...de fokozatosan próbálj meg helyre állni. El kell fogadni hogy minden változik és van úgy hogy minden ellenünk szól hogy 1 perc alatt eltűnhet minden amit szerettünk! Hogy mit tehetünk? Csak annyit hogy elfogadjuk a dolgokat úgy ahogy történik és bízunk benne hogy minden rendbe jön. Ezután is lennie kell valaminek nem? Nem adhatjuk fel sosem. Tovább kell lépned és bízni hogy találsz mást aki majd szeret. Hogy dolgozol és majd idővel tudsz egy másik gépet venni. Most nagyon nehéz minden és kaotikus az egész világ. Én már csak "őrült új világ" nak nevezem a mai életet amelyben élünk... kitartás!

2022. nov. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kitartás neked is!
2022. nov. 22. 20:53
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Amit leírok, azt az emberek 90%-a nem képes felfogni, de azért te hátha.


Hogyan tudod átvészelni? Meditációval!

Úgy, hogy meg kell értened, nem vagy azonos:

- sem a gondolataiddal,

- sem az érzelmeiddel,

- sem a testi érzeteiddel.


Ha ezt tényleg megérted, akkor nem fogsz hozzájuk ragaszkodni, mert olyannak látod majd a fentieket, amilyen.

Tőled különálló dolognak. Így felszabadulsz.

2022. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Én úgy szoktam ezeken túllépni, hogy kihívásként tekintek a rossz dolgokra, amit le kell küzdeni és amiből tanulok. Elhagyott valaki? Nem baj, majd lesz jobb! Elromlott valami? Jobbat kell szerezni! Kb így..
2022. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Fogadok azt hitted együtt fogtok majd megöregedni. Hogy vasárnaponként körül ülitek az asztalt és megebédeltek...ez nem igy működik kérdező. Többé már nem.
2022. nov. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Engedd meg magadnak, hogy szomorú légy. Ebben az esetben sajnos elfogadható. Ahogy ez sikerül lassan változni fognak a dolgok. Ez a gyász időszak. Természetes folyamat. Kitartás
2022. nov. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%
Megkérdezhetem körülbelül hány évesen ért ez a tragédia?
2022. nov. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Életem legxarabb éve eddig! (2022)
2022. nov. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
én nekem amikor nem csak összeomlott a jövőképem, de az éveken át elnyomott dolgok mind a felszínre jöttek, úgy vészeltem át hogy publikban normális arcot vágtam, otthon meg sírtam mint egy kezdő bzi a szaunában... De még mindig jobb volt "kisírni" a bánatot, mint elfojtani és keménynek látszani a semmi miatt magammal szemben. A drogon meg alkoholon kívül nem sok mindent tudnék elképzelni ami ténylegesen meg is szüntetné a dolgot, még ha csak annyi időre is amíg tart a cucc. Ezt végig kell szenvedni...
2022. nov. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha gondolod, én inkább privátban írnám le, hogyan vészelek át bizonyos nehézségeket. (Az a módszer sem mindig garancia, de nagyon jó is tud lenni!)


Akár kisebb vagy nagyobb közösségben is lehet gyakorolni... és talán még ÉLETHÍVATÁSODDÁ(!) is válhat.


Megértelek, hogy számítógép(?) internethálózat kapcsolat(?) függő lettél. Én is ugyanígy szoktam lenni.


Október 22. és november 16. között szinte teljesen elment az internethálózatom. Szörnyen számkivetettnek éreztem magam a Sors Kegyeltjei közül.


Nekem sem volt túl boldog évem, de eddig a legeslegjobb, amióta édesanyám elhunyt. (2020. és 2021. az elzártság éve volt a koronavírus miatt.)


Ha még 35 éves kor alatt vagy, EGYÁLTALÁN(!) nincs veszve semmi. Még sok minden jó irányba fordulhat. Akár később is.


Ne add fel a reményt, soha!!!

2022. nov. 26. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!