Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Pszichológus tud segíteni...

Pszichológus tud segíteni rajtam? Önbizalom hiányos, kishitű vagyok. Ez miatt nem boldogulok hogy legyen párom! F

Figyelt kérdés
2022. dec. 1. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Csinálj valamit, ami önbizalmat ad. Érj el valamilyen teljesítményt.
2022. dec. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Andrew Tate
2022. dec. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Leginkább te tudnál segíteni saját magadon.
2022. dec. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3 as Eddig nem sikerült :(
2022. dec. 1. 12:14
 5/9 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem fogja neked megmondani hogy hogyan legyen önbizalmad. Nem ez a dolga. Ő maximum azt tudja felderíteni hogy ez az önbizalomhiány milyen okokból alakult ki. Ha az ok megvan, akkor azt lehet kezelni. De ettől még nem fog hirtelen egy csapásra megnőni az önbizalmad.
2022. dec. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit értünk a "segít rajtad" alatt. A pszichológus úgy tud segíteni, mint az edző az úszónak: utat mutat, segít, tanít, de az edzést neked kell végigúszni.


Ennek megfelelően a válaszom egyszerre igen és nem, szóval mondjuk inkább úgy, hogy ha elkötelezett vagy, a pszichológus hatalmas előrelépéshez tud hozzásegíteni.

2022. dec. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

A pszichológus időpazarlás.

Kérdező,kérj normális segítséget! :)

A depresszió egy illúzió.

Ha nem akarsz jót magadnak,hallgass erre a sok házi patika meg Csernus/Kitti szökevényekre.

2022. dec. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

En is az alacsony onbecsulesu emberek koze tartozom.

Nemregiben felajanlottak nekem egy magasabb poziciot. Egyreszt jol esett, masreszt ott volt bennem a kisordog, hogy azert kertek fel, mert nem volt mas. (Altalaban haritom a dicsereteket is.) A pszichologusnak mondtam ezt, beleertve azt is, hogy nem talaltak mast. Mentem volna tovabb a temaban, o leallitott: alljunk meg, es vegyuk mar sorra a lehetosegeket, kik johettek volna szamitasba. Egyesevel vegigmentunk minden lehetseges jelolton. Nekem ez kellett, hogy elhiggyem: nem veletlenul tortent igy. Azota is tobbszor nyulok ehhez a “technikahoz”.

Szoval igen, tud segiteni szerintem. Az ilyen szembesitesek szerintem raebresztik az embert, hogy sok mindent feltetelez, es kozben nem is ugy van :) A tobbiek is jol irtak: ehhez kell az, hogy befogado legyel, nyitottan allj hozza a pszichologushoz, es ne ugy, hogy biztosan nem tud segiteni.

2022. dec. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, a pszichológus tud segíteni, de a folyamat lassú és neked is komoly szereped van benne, hogy mennyire eredményes a terápia. Az önbizalom hiány nem olyan mint egy lábtörés, hogy akkor is be tudják gipszelni, ha nem akarod és magától is össze fog forrni, neked csak várnod kell rá, hogy az orvos munkája eredménnyel járjon.

Azt is fontos tudni, hogy a pszichológus is ember és a terápia eléggé hasonlít a tanári, sport edzői munkára. Ezért aztán az is nagyon fontos, hogy épp milyen emberi tulajdonságokkal rendelkező pszichológust sikerül kifognod. Akármennyire jó szakember valaki, előfordul, hogy egyik ember stílusa, megközelítése, bármi egyéb jobban vagy épp kevésbé jön be és ez a közös munkát is befolyásolhatja. Ugyanúgy, ahogy kollégákkal, vagy iskolatársakkal sem minddel jössz ki, a pszichológussal is kevésbé működik a közös munka, ha valamiért nem jöttök ki megfelelően. Ha úgy érzed, hogy egyik pszichológussal nem működik a munka, nem sikerül dolgoznotok, akkor keress helyette másikat!


Az önbizalomhiány és kishitűség a te gondolkodásodból fakadnak. Úgy alakultak ki, hogy az életed során téged ért hatásokra valamiért másmilyen válaszokat találtál, más megküzdési módszereket választottál és ezek alkalmazására szoktál rá. Ezeken a gondolkodási és viselkedési sémákon kell változtatni, hogy elmúljon a kishitűséged. Erre pszichológusoknak nagyon sok jó módszere van, amikkel segíteni tudnak.

Nem lehetetlen akár pszichológus nélkül is leküzdeni a problémákat, de nem biztos, hogy sikerülni fog, vagy hogy olyan eredményes leszel, mint szakember támogatásával.

2022. dec. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!