Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magány miatt érdemes pszicholó...

Magány miatt érdemes pszichológushoz menni?

Figyelt kérdés
Nem érzem, hogy bármilyen mentális problémám lenne. Nem szorongok, nem stresszelek, elég erős lettem lelkileg. Ugyanakkor magányos vagyok, és jól esne, ha valaki személyesen kérdezne tőlem dolgokat, érdeklődne felőlem, esetleg beszélgethetnék valamiről, ami nem felszínes. Barátaim nincsenek.

2022. aug. 14. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Mehetsz bármi miatt, nincs megszabva. Fizetsz valamiért, elmondod mit akarsz, miért mész. Ő ezt megérti és így viszonyul hozzád.


De egyébként adott hogy merre lehetne ezt mélyíteni, például segítség barátok találásához, baráti kapcsolatok felépítéséhez.

2022. aug. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Az okot, hogy miért vagy magányos, magad is megfejtheted.

Mi az oka, hogy nem barátkozol? Mész közösségbe (rendezvény, buli, egyszerű séta)? Ha nem, miért nem? Mi motiválhatna, hogy szerezz magadnak barátokat? Vagy hogy elindulj, kimozdulj? Miért jó a jelenlegi helyzeted? Mi a célod, hogy barátokat szerezz magadnak? Hogyan akarod elérni ezt? Tegyük fel, hogy már holnap barátokra lelsz: miben-hogyan változna az életed ettől?

Egy life coach jobb lenne erre a feladatra.

2022. aug. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es, hasznosak voltak a kérdéseid, köszönöm. Igazából elsősorban egy működő párkapcsolatra lenne szükségem. Közösségben leblokkolok. Sokszor úgy érzem, hogy én csak négyszemközt tudom jól érezni magam és társalogni.
2022. aug. 14. 22:03
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

2# folytatom: Mi az akadálya, hogy párkapcsolatod legyen? Mi az, hogy "szükségem"? Miben változna meg ettől az életed? Miért külső tényezőtől várod a változást? Mi akadályoz, hogy közösségben leblokkolsz? (Nézz mindig egy biztos pontot, ami megnyugtat, amikor közösségben vagy).

Én is csak 4 szemközt érzem jól magamat:).

2022. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Túlságosan a virtuális térre koncentráltam a kapcsolatépítést. Nem várom, hogy magától oldódjon meg a probléma, eddig is tettem érte, csak rossz körökben, illetve nem volt szerencsém.


Köszi a kérdéseket, hasznosak voltak:)

2022. aug. 14. 22:31
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Egyszóval vannak problémáid, szociális problémáid, és ennek megvan az oka. És ez a kapcsolatodban is gátolni fog. Ha van lehetőséged rá, érdemes a pszichológus mindig.
2022. aug. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A második válaszoló nagyon jó kérdéseket tett fel. Tényleg érdemes coachal együttműködni. :)

Márciusig én is nagyon el voltam zárkózva, miután otthagytam a munkahelyem, igyekeztem változtatni ezen, bár még dolgozom rajta.

Aműgy nekem se volt egyszerű kilépni az online térből, de egyszer csak eljött az idő és kis segítséggel elkezdtem élő kapcsolatokat is kialakítani.

Én szívesen beszélgetek bárkivel, ha tudok és időm is engedi. Sokat tud nekem is jelenteni. :)

2022. aug. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Dumáljunk?
2022. aug. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged ez zavar, akkor igen.
2022. aug. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%
Én voltam, nem segített.
2022. aug. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!