Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek jó ötlet elmenni...

Szerintetek jó ötlet elmenni a teljes remete élet irányába már huszonévesen? Vagy később megbánnám?

Figyelt kérdés

Nagyon sok évig voltam pánikbeteg depresszióval, mióta 3 éve elkezdtem rá nyugtatót szedni, azóta nagyrészt elmult a pánik és maradt a depresszió, ami annyit tesz hogy nem érzek semmit, csak aludni és feküdni akarok egész nap

Mivel sosem voltak barátaim, kapcsolatom 29 éves koromig, így megszoktam hogy egyedül vagyok és zenét hallgatok, eszem, rajzolok, filmeket nézek, társaság helyett. Kb 12 éves korom óta csinálom ezt.

Az elmult 3 évben annyira tompa vagyok a nyugtatótól és annyira súlyos lett a depressziom, hogy a covid után nem vettek fel vissza dolgozni… illetve visszavettek, de azonnal elküldtek mert nem tudtam teljesíteni.

Az elmult 3 évben feleltem a pénzem nagyon alacsony színvonalon szülői segítséggel.


Úgy néz ki hogy talán a családnak összejön egy befektetés, amiből hirtelen lesz annyi pénzünk, amennyi eddig sosem volt. Ha ez így lesz, akkor nem kell többet dolgoznunk, nekem is lesz belőle annyim hogy a következő kb 10 évben csak kajára kelljen költenem és maradhassak itthon a szobámban mint az elmult 3 évben.

Persze ha nem akkor kb el kell mennem arufeltöltőnek, amit amúgy sem birnek egy hónapnál tovább. (Itt akár tanácsot is kérnék valamilyen végzettség nélküli női munkára)

Meg sosem voltam ennyire nyugodt mint most a nyigtatotol és meg sosem éreztem ilyet hogy nem érdekel semmi és egész nap rajzolhatok, netezhetek. Plusz így nem vagyok zaklatásnak kitéve, ha nem megyek sehova. (Régebben zaklattak sajnos…)

A családom legtöbb tagja szinten pszichés beteg, nagyon mérgezőek vagyunk egymásra nézve, nem szeretnek engem, ezért nem beszélünk itthon.


Nem önsajnáltatás, nem provokáció, minden igaz amit irtam, csak egyedül vagyok és most ez megfogalmazódott a fejemben és szeretnek tanácsot kérni külső szemlélőktől.


2023. jan. 3. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Valami light-os 4 órás állás lehet, nem ártana. Főleg nem is a pénz miatt, csak hogy legyen kontakt a külvilággal. Én is remeteként élek, de nekem muszáj lesz valahogy visszailleszkedni a társadalomba, csak halogatom. Nagyon nehéz.
2023. jan. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Így nem lehet leélni egy életet. Még fiatal vagy. Szedd össze magad, és kérj szaksegítséget. Persze ez fárasztóbb, mint a netezés meg a leszedált állapotban való rajzolgatás, de ez segít neked abban, hogy végre elkezdd élni az életed.

Keress fel szakorvost, őszintén beszélj a problémáidról neki, és hidd el, segíteni fog. Segít lejönni a gyógyszerről, és a problémáidra is talélni fog megoldást...de neked is akarnod kell!

Aztán, ha idővel rendbe jöttél, akkor tanulsz valami szakmát - úgy látom, ennek anyagi akadálya nincsen - és szépen el fogsz tudni majd költözni abból a toxik fészekből.

Változtass! Éld az életed, mert a végén nagyon meg fogod bánni, hogy elpazaroltad.

2023. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy jársz mint én, sikerült elérnem azt a szintet, hogy ha vendégek jönnek hozzánk akkor a szobámból sem megyek ki, enmhogy emberek közé menni, pont 29 vagyok én is, de egyszerűen eljutottam oda, hogy családon íkvül emberek közé menni is rémiszt.
2023. jan. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem kamu sztori. Ilyen embereknek nincs olyan befektetésük, hogy egy egész család számára biztosítsa onnantól a munkamentes életet (miközben amúgy árufeltöltőként dolgoznak) De mindegy. Nem bánnád meg a remete életet, de egyébként milyen más opció van? Most nem akarok bunkó lenni, de ilyen mentális állapotban amúgy is kinek kellenél, komolyabban? Egy gyereket se átkozz meg azzal, hogy te vagy a szülője. Nem tudom milyen befektetésetek van, de én azért nem bíznék 100% abban a toxikus családban. Mit nem bírsz az árufeltöltésben amúgy? Esetleg egy nyugis helyen eladónak, ha átmész?
2023. jan. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Ha te így jól éreznéd magad, élj így. Nem kell mindenkinek olyan életet élni, amit mások elképzelnek. Ártasz vele másoknak? Nem. Ártasz vele magadnak? Ha majd úgy érzed, hogy igen, akkor változtatsz.
2023. jan. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem kamu akkor komoly gondok vannak veled! Legalább vékony és vonzó vagy? Akkor találhatsz egy férfit aki kiszed a depiből és segít amíg találsz munkát!
2023. jan. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
Ezt látva inkább el kénne költözni otthonról, minthogy oda kötni magadat. Te valód be, hogy nem bírnak téged. Bakker sose bírtak téged, amikor megszületek. Még jó, hogy otthon netezzel és rajzolsz.
2023. máj. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a csalad van a kerdezore ilyen hatassal es a gyogyszerek. Pedig ki lehetne ebbol jonni.
2023. júl. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!