Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nincs életem 21 évesen.valakin...

Nincs életem 21 évesen.valakinek sikerült kijönni hasonló helyzetből?

Figyelt kérdés

21/F vagyok. 15 éves koromban a mentális egészségem elromlott,aminek hatására nem jártam be iskolába,és odáig jutott a dolog hogy kiiratkoztam. eltelt pár év.

18 évesen kaptam munkát,gyárban 3 műszakban. akkor sem volt jobb a helyzet,azt otthagytam. a helyzet az hogy nem a városban lakom és nehéz lenne 3 műszakolnom kevés fizetésért. az összes helyre ahova beküldöm a jelentkezésem vagy nem válaszolnak vagy elutasítanak. közben esti tagozatban csinálom az érettségit. egy átlagos napom úgy néz ki,felkelek,kávézok,számítógép benyom.és hajnali 4 ig fentvagyok játszani,vagy videókat nézni. de már azokat sem élvezem. olyan szintre jutottam hogy nagyon kevés dolog tud boldoggá tenni,és azok sem sok időre.

egyetlen dolog amit elértem tavaly,az az volt hogy meglett a jogsim,ami tényleg nagyon hasznos és örülök is neki. párkapcsolati témákról már ne is beszéljünk mert azok sosem alakultak jól.


szóval ennyit a siránkozásból,végülis csak a kérdésem az hogy voltatok e hasonló helyzetben,és mit tettetek?



2023. márc. 15. 19:33
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Szia! Nagyon sajnálom ami történt veled, de nem késő! Én azt ajánlanám, hogy spórolj egy kis pénzt amennyit tudsz, és menj el pszichológushoz... nekem az vált be, hogy kikényszerítettem magam a levegőre, futottam meg erősítettem, kiléptem a komfortzónámból, és kényszerítettem magam... a zene is sokat tud segíteni, hallgass egy kicsit, élj egészségesen, próbálj sok kapcsolatot létrehozni, esetleg állatot.. egy kutya is jót tehet, mivel azt meg kell sétáltatni rendszeresen, játékos, és nem vár tőled sokat.. Viszont szólj le a játszásról, vagy azt is időkeretekben tedd... hajnali 4 pedig nagyon késő keress rá, hogyan lenne könnyebb elaludni
2023. márc. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi hogy válaszoltál! :)
2023. márc. 15. 19:46
 3/14 anonim válasza:
100%

Idővel minden jobb lesz, ez csak átmeneti dolog, próbáld meg lefoglalni magad , próbálj ki új dolgokat ,járd ki ezt az iskolát utánna iratkozz be egy szakmára esetleg ,aztán a többi jön magátol.

Vannak jobb idők és roszabbak is.

2023. márc. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Nem sértésből mondom, de a legfőbb lépés, hogy kilépsz ebből az egész napos semmittevés helyzetből. Ezerrel kellene állást keresned, ha van jogsid akkor azzal is lehet találni. Csoda, hogy még nem dobtak ki otthonról.


Ha van egy munkád amivel elvagy az már alapból rendbe tesz valamennyire. Aztán idővel gyűlik a pénz, lehet tervezgetni.


Engem szarul hangzik, de a munka hozott ki a semmittevésből. Alapból kötelezettség, ad egy napi ritmust, mert le kell feküdni, fel kell kelni. A szabadidejét is sokkal inkább beosztja az ember, amikor kevés van belőle.

2023. márc. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
mindenkit meghallgatok,nem sértődök meg meg ilyenek. persze tudom hogy ez így nagyon nincs jól,és ezért is érzem magam rosszul. próbálkozom,tényleg. de valamiért nagyon nehéz
2023. márc. 15. 19:57
 6/14 A kérdező kommentje:
16 éves korodig vagy tanköteles.
2023. márc. 15. 20:06
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Fiatal vagy, bármi lehet még belőled! Nem vicc, tényleg! A sport szerintem is segítene, meg hobbik és minden olyan dolog, ami örömet okoz.
2023. márc. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

6os 16 éves korig tanköteles az ember.

De ha mentálisan beteg?Az ugyanúgy betegség mintha mondjuk influenzás lennél csak nem úgy kell elképzelni.

Szóval te írod ki a hülye beszólásaidat.

Kérdező amit tudok ajánlani:

Munkakeresés,párkapcsolatok,barátságok.

Ezek teszik ki az ember életét :D

2023. márc. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

amúgy én is hasonló helyzetben vagyok (25/lány)

egyedül élek és 3 műszakban dolgozok (anyagi segítségem nincs, nem is fogadnám el mondjuk)

nekem sem sikerült úgy a suli ahogy szerettem volna

van egy két barátom, komoly párkapcsolatom még soha nem volt és lehet nem is lesz

kb ennyi

2023. márc. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%
Pfú de haragudtam a szüleimre, mikor hasonló mentális állapotban, kamaszként,küzdöttem velük, hogy hadd iratkozzak ki, ők meg azt mondták akkor vagy dolgozok, vagy fel is út, le is út 😂 Ha nem lettek volna ilyenek, áldja meg őket az ég, akkor én is ugyanitt tartanék. Na de vonatkoztassunk el a nosztalgiázásomtól. Szerintem mást nem tudsz csinálni, mint amit most is teszel: csinálod az érettségit, és beadod az önéletrajzod mindenhova is. Sok gyárnál van céges busz, pl Harman és Denso (ha a közlekedés tart vissza a műszakozástól). Lehet hogy kevés pénz, de a semminél több, és ahogy előttem is írták, napirendet és motivációt ad. Plusz ha idő közben kitalálod mivel akarsz foglalkozni, akkor már be tudod fizetni az OKJ-t, mire végzel az érettségivel.
2023. márc. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!