Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nincs életem 21 évesen.valakin...

Nincs életem 21 évesen.valakinek sikerült kijönni hasonló helyzetből?

Figyelt kérdés

21/F vagyok. 15 éves koromban a mentális egészségem elromlott,aminek hatására nem jártam be iskolába,és odáig jutott a dolog hogy kiiratkoztam. eltelt pár év.

18 évesen kaptam munkát,gyárban 3 műszakban. akkor sem volt jobb a helyzet,azt otthagytam. a helyzet az hogy nem a városban lakom és nehéz lenne 3 műszakolnom kevés fizetésért. az összes helyre ahova beküldöm a jelentkezésem vagy nem válaszolnak vagy elutasítanak. közben esti tagozatban csinálom az érettségit. egy átlagos napom úgy néz ki,felkelek,kávézok,számítógép benyom.és hajnali 4 ig fentvagyok játszani,vagy videókat nézni. de már azokat sem élvezem. olyan szintre jutottam hogy nagyon kevés dolog tud boldoggá tenni,és azok sem sok időre.

egyetlen dolog amit elértem tavaly,az az volt hogy meglett a jogsim,ami tényleg nagyon hasznos és örülök is neki. párkapcsolati témákról már ne is beszéljünk mert azok sosem alakultak jól.


szóval ennyit a siránkozásból,végülis csak a kérdésem az hogy voltatok e hasonló helyzetben,és mit tettetek?



2023. márc. 15. 19:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
62%
Azt hiszem az 1. OKJ ingyenes
2023. márc. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
87%
Nincs OKJ már legalább 3 éves bent ülős tankötelezettségg
2023. márc. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én hasonló élethelyzetben voltam hosszú hónapokig, mármint nem a sulis részt illetően, hanem mentálisan olyan szintre süllyedtem, ahonnan azt hittem nem lesz kiút…azonban azt mondtam, hogy ebből elég, nem volt fix munkám, vállalkozgattam, de a kovid miatt az is befuccsolt, semmi pénzem nem volt, utcára sem mentem kb. Szóval elhatároztam, hogy megpróbálok új életet kezdeni, és kijöttem 2 hónapja külföldre. Nagyon nagy lelki erő kellett hozzá, de sokkal jobbam vagyok. Kiléptem a komfortzónámból, megléptem, elintéztem olyan dolgokat, amiről azt hittem, sosem tudnám, és ez ad egy tartást. És bár most nem a szakmámban dolgozom (még), így is egyre jobban érzem magam, és büszke vagyok arra, hogy elindultam egy rögös, de jó úton. Jó a fizetésem, felül emelkedek a szorongásaimon, nem rohanhatok haza kb egyik napról a másikra, hogy elég, abbahagyom. Szóval én akár ezt is javasolnám, hogy ha végeztél a sulival, próbáld ki magad kicsit messzebb az otthontól, és küzd le a korlátaid. Persze szakember segítsége is mindenképp ajánlott. Én pl többek közt most arra is gyűjtök pénzt, hogy egy jó pszichiáterhez elmehessek. Hajrá, megtudod csinálni! :)
2023. márc. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszi szépen! egyébként ezen én is gondolkodtam, Hollandiára egy ideig. azóta mióta kiirtam kicsit lentebb nyugodtam, köszi a többieknek is hogy amúgy pozitív válaszokat írtatok!
2023. márc. 18. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!