Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy tudnék a társadalomból...

Hogy tudnék a társadalomból kivonulni, a közösség javát szolgálni?

Figyelt kérdés

Sajnos nekem nem lehet olyan életem, mint egy átlagos embernek, mert nagyon buta, gyenge képességekkel megáldott, illetve nagyon csúnya is vagyok, kommunikálni sem tudok, dadogok, ezt az életet nem nekem találták ki.


Arra gondoltam, hogy a megfelelő hely számomra egy olyan intézmény lenne, ahol szállást és ételt kapok, de nem rendelkezek saját vagyonnal, csak a közösség javát szolgálom életem végéig, azaz dolgozom, és csak szállás és étel jár érte.


Hol van ilyen hely?


2023. ápr. 3. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Úgy tudom, délkelet-Magyarországon népszerű a csicskatartás, ott próbálkozz.
2023. ápr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerzetesi lét egy kolostorban?
2023. ápr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kèpessègeid vannak? Miben vagy jó? Ha ezt elsőre nem látod magadban akkor milyen dolgok èrdekelnek,vonzanak?

Az,hogy dadogsz,nem tudsz kommunikálni az abszolút nem a butaság jele.

Ha az èlet nèhány területén hiányosak a kèpessègeid másokon lehet kiemelkedő,átlagon felüli. Arra kène rájönni.

2023. ápr. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerzetesrend? Őze Áron színész is dadogott, aztán egész jó színész lett belőle. Iskolai végzettséged?
2023. ápr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jelentkezz egy gyárba operátori melóra, amihez jár munkásszálló is. Akkor tényleg nem kell másra pénzt költened, csak kajára. Nem is marad másra. Más opciód nem nagyon van, max a szerzetes rend amit a többiek is írtak.
2023. ápr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy csomó önkéntes program, ami akár több évre is szólhat és lényegében nem kapsz fizetést de dolgozol és van szállás, kaja. Ilyen irányba is érdemes keresgélni. Egy ismerősöm Franciaországban volt kint egy kolostorban önkénteskedni. Nagyon élvezte. Itt a link: [link]
2023. ápr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat

Ehhez a Franciaországban lévő önkéntes munkához szükséges -e angol tudás, illetve pontosan miket kell csinálni? Komolyan érdekelne, de például az angolom nem a legjobb, illetve sosem kertészkedtem, még ehhez is hülye vagyok úgy néz ki

2023. ápr. 3. 20:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, fontos az angol, de valószínűleg lesz még ott magyar rajtad kívűl ha sikerül kijutni. Plusz ott betanítanak, hogy mit kell dolgozni nem feltétel a munkatapasztalat.
2023. ápr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a magyart meg tudtad tanulni, akkor alapszinten az angol elsajátitasa sem lehet gond. Kint élek Angliában 18 éve, találkoztam jó néhány nem túl magasan kvalifikált emberrel, akik már felnőttként tanultak meg angolul. Nem túl magas szinten, de arra nem is volt szükségük. Alapszinten a kertészkedést is meg lehet tanulni viszonylag hamar.
2023. ápr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vallásos, de a krisnások mindig keresnek új tagokat, legalábbis évekkel ezelőtt még így volt, gondolom jelenleg is.


Mivel kertészkedni nem tudsz, nem a Krisna Völgyet javaslom, hanem esetleg próbálkozz Pesten, hátha megvan még a Krisna templom, ahol ha egy idő után látják elszántságodat, kapsz állandó szállást.


Hajnali négykor kelnek, vegi kajcsi van, változó, kinek mi a szolgálat, akinek nincs szakképesítése (mint szakács, kőműves,kertész stb), az többnyire igét hirdet utcán, télen is. Vannak kötelező manrázások, fejben több százszor el kell mondanod a harekrisnát.


Úgy rémlik, anno valami segély szintű fizut is adtak a baktáknak (szerzeteseiknek), a kaja és szállás mellé.


Kötelező lesz tanulnod a hindu vallási szent könyvek tartalmát, kiemelt tekintettel a Bhagavad Ghita-ra, persze magyarul.


Ha már a szerzetesi létre nyitott vagy. Nekem nem való egyébként egy ilyen életmód, de hátha neked igen.

2023. ápr. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!