Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Akik nem terveznek párkapcsola...

Akik nem terveznek párkapcsolatot, nincs rokonuk és egyedül képzelik el az életüket, (nem feltétlenül saját döntés miatt), azok nem félnek, hogy öreg korukra nem lesz aki segít nekik ha szükség van rá?

Figyelt kérdés
2023. aug. 20. 16:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Albérlőm 80 éves volt mikor meghalt, 4 gyereke volt, mégis az önkormányzat temette el. Senki nem vett részt a temetésén.
2023. aug. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Dehogynem, még rokonnal is. (200 km)
2023. aug. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

AKiknek VAN kapcsolatuk meg rokonaik, azoknak sem igazán van, aki ápolja öket idös korukban, mert a gyerekeiknek rokonoknak is VAN saját élete, amit nem ad fel, nem is adhat fel, ha nem akar éhenhalni.

Egy 60-80 körüli ember gyereke 30-40-50 éves, annak még böven dolgoznia kell, hogy megéljen, illetve a saját családját fenn tudja tartani.

Ez abszolút hülye elképzelés, gyereket nem azért akar értelmes ember, hogy legyen idös korában ápolója.

2023. aug. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
2 Hát ezaz, rokonnal is félhetek hogy nem lesz senki aki mondjuk segít, ápol ha magatehetetlen leszek. Mondjuk nem is nagyon fogadnám el a segítséget , csak ha nagyon muszáj, és nem lennék terhükre. De a mai fiatalok jó része éli a saját életét, akár külföldön akár magyarországon belül, és sem idejük, és talán kedvük nem lenne, hogy gyakran látogassanak. Lehet csak arról értesülnének, hogy meghaltam. Egyedül élvén meg a ház ára meg a nyugdíj elég lenne egy otthonra, meg a temetésre.
2023. aug. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

Erre való a fizetett segítség


Az elég gáz, ha valaki a saját rokonaira apellálna öreg korában. A rokonoknak is van életük.

2023. aug. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Senior Séf ***** válasza:
80%
Két szülő képes eltartani akár 10 gyereket is, de 10 gyerek se képes eltartani két szülőt.
2023. aug. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%
Pontosan miben kéne segíteni?
2023. aug. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
41%

Jajj, hagyjuk már ezt, hogy nem azért szülünk gyereket, hogy legyen aki ránk nyissa a kaput.


Nem, lényegében tényleg nem ezért szültem 3 gyereket. De végsősoron jól fog esni, ha öregkoromban lesznek néha látogatóim és nem csak a kapu előtti kispadon ülhetek egész nap, a járókelőket nézegetve, meg a szomszédba hallgatózva.

Nem, nem fogom elvárni, hogy pelenkázzanak, de könnyebb méltósággal venni a megöregedést, ha van aki néha segítsen, akár néha fizikálisan, vagy pénzügyileg.

Nekem az is mindegy, ha idősotthonba kell mennem, csak legyen aki eltemet. Nyilván egy halottnak már nem számít, de éltemben még jól esik a gondolat, hogy nem egyedül tesznek a földbe, hanem a szeretteim körében.


És ez a vágy szerintem a legtöbb emberben benne van.

Lehet itt azzal jönni, mint az első, hogy xy-nak 4 gyereke volt és az önkormányzat temette el, de normális körülmények között ez nem játszik. Az én nagyanyám ritka xar ember volt, sokan nem is tartották vele a kapcsolatot, még egy némely gyereke sem, mégis mindenki elment a temetésére és szép búcsút szerveztek neki.


Itt persze nem azt mondom, hogy ez volt a helyes, de ahol van 2-4 gyerek és egyik sem tartja a szülővel a kapcsolatot, ott vagy a szülőben volt gigantikus hiba, vagy a gyerekei voltak szerencsétlenségére mind ostobák.


És de, én félnék ha se férjem, se gyerekeim nem lennének. Kihalnak egyszer a velünk egykorú barátaink is és nulla emberi kapcsolattal maradunk. Mint a szomszédom, aki azt is végig nézné, ha a kertben sz*rnánk, annyira ki van éhezve az emberi kapcsolatokra.

2023. aug. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Volt 40+ évem félrerakni idős koromra. A lakásomat eladom és abból a pénzből befizetek egy bentlakásos idősek otthonába, ahol teljes kiszolgálást kapot. Igaz, én nem akkor keresek ilyen segítséget mikor már baj van és azonnal kéne valami megoldás. Amilyen hosszú várólisták vannak (2-5 év) érdemesnek tartom 68-70 éves koromban elkezdeni a jeletntkezést.
2023. aug. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdeztem, hogy miben kéne segíteni, mert nem csak gyerekek voltak írva, hanem férj meg rokonok, akik velem egyidősek, tehát ha ölbe kell kapni, az nekik sem megy.
2023. aug. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!