Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Suliból eredő traumákkal mit...

Suliból eredő traumákkal mit lehet kezdeni 30 évesen? Ami PTSD tüneteket okoz?

Figyelt kérdés

Céltalanság, magány, baráttalanság, krónikus szingliség, szerethetetlenség érzése.. állandó önfejlesztési kényszer.. ja aludni sem tudok jól


Melóhelyen felmondtam, mert már nem bírtam, nem oda való voltam, senki nem gondolkodik úgy mint én


Már nyilván végigmentem párszor a tipikusan felkínált megoldásokon, de ha társaságba megyek állandóan megítélve érzem magam, sokat vagyok otthon szüleimnél ,3 éve visszaköltöztem, azelőtt 6 évig külföldön éltem, igazából ott erősödött fel bennem ez, azóta nem igazán tudom elengedni


Mindenki az életét szervezi, el van foglalva, nem érzem magam sehova se illőnek


Pszichológustól csak annyit kapok, hogy kipróbálhatnám a speed datinget, meg egyéb sportba kezdhetnék, hogy barátokat szerezzek


Hogyan tudnám ezt optimistábban látni? Vannak napok amikor csak rám zúdul, felébredek az éjszaka közepén, és ezen jár az agyam és ami a legrosszabb, hogy teljesen azonosulok azzal, hogy ez senkit nem érdekel, sosem érdekelt senkit, mivel sok embernek nagyobb problémái vannak. Ezért ez, hogy egy férfi magányos ez nagyon pitiáner egy probléma.


29F


2023. szept. 3. 03:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Szintén egy gyerekkori traumám tört fel bennem mondjuk úgy mostanában és hasonlóan megviselt, én mondjuk tudok dolgozni, meg úgy melóban ki is megy a fejemből, ami történt. Amint hazaértem rámtört a melankólia, és csak ezen járt a fejem. Pszichológus nem ért semmit sem, ugyanúgy társaságba irányított(rettenet introvert vagyok) meg hobbik, lépj túl rajta stb. Optimistább szerintem úgy lehetünk, hogy pozitívabban kezdjük el látni a világot, én pl. külföldre költöztem, azóta jobb a lelki, és anyagi helyzetem is, sokat számít, hogy megbecsülik a munkámat és emberként bánnak velem. Jobb a közérzetem és a traumáim ugyan felbukkannak, de már nem intenzívebben, hanem haloványan. Ugyanúgy introvert maradtam, mert nem igazán szerettem sose az embereket, de az életminőségemmel párhuzamosan javult a lelkiállapotom is. Nem tudom ez mennyire segít neked, de ilyen esetek is vannak, mint az enyém. Szóval én aszondom javíts valahogy az életminőségeden, menj el egy masszázsra, hétvégére wellneshotelbe, kényeztesd magad.
2023. szept. 3. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem minden éjjel a sulival van rémálmom, csak más settingben, egy-két ember más, néha a hely is. Hallottam olyat, hogy odakint szakemberek varázsgombával vezetnek vissza oda és úgy kezelik a problémát. Jó lenne, ha itt is legális lenne...
2023. szept. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

30felett miért nem tudjátok elengedni a dolgokat???

Nekem nettó szopás volt a gyerekkorom ( alkesz szülők,nevelőotthonok,gyökér nevelőszülők,ismét gyerekorhonok) de soha nem jutott eszembe a felnőttkori problémáim okát a szar gyerekkorban keresni. Pláne ahogy nézem téged félholtra sem vertek, csak nem szimpatizáltak veled

2023. szept. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1.

Köszi


Éltem már külföldön, jó volt sok pénz keresni, de a társaságba nem illeszkedtem, be. Valszeg csinálok egy második kört, mert itthon sem érzem jól magam, nem találok hasonló gondolkodású embereket, nyilván az sem segíte, ha úgy látom, mindenki csak felejteni akar, és be van ragadva a túlélés módba (kis túlzással, de sokan ebben vannak)


Jóléti országba költöztél, vagy valami melegebb éghajlatúra?


Én az utóbbiban gondolkodom, de pénz meg kellene, bár remote melókat lehet találni, de nem egyszerű

2023. szept. 3. 10:29
 5/10 A kérdező kommentje:

2.

Képzeld én konkrétan rendeltem magamnak varázsgomba szettet Hollandiából, amikor még Dániában éltem, szerencsére átjött a határon. Érdekes tapasztalás, de az túlzás, hogy meggyógyított, kellene tényleg egy szakember, de itt illegális, nem vállal ilyet senki


Pszichológusnak meg felhozni ezt?! Hááát elég necces

2023. szept. 3. 10:30
 6/10 A kérdező kommentje:

3.

Tiszteletem, baromi kemény gyerekkorod lehetett, az enyém egyáltalán nem volt ilyen, hozzád képest tényleg nüansznyiak a problémáim


Azt megkérdezhetem, hogy hogy áll az életed, mennyire vagy elégedett, család, nők, hobbik, önmegvalósítás terén?

2023. szept. 3. 10:31
 7/10 anonim ***** válasza:

#7 igazából teljesen elégedett vagyok az életemmel. A csajozás soha nem okozott gondot, pedig nem vagyok egy BradPitt:D,épp a második házasságomra készülök ( 9 éve élünk együtt) , hobbim is akad bőven ( makettezés,főzés,sörkészítés, asztaloskodás)

Az önmegvalósítás alatt nem tudom mit értesz.

#3 voltam, 39F

2023. szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ezt nem olyan könnyű megvalósítani, mint ahogyan hangzik, de meg kell tanulnod egyedül is boldognak lenni. Egészen addig, amíg nem érzed a saját életedet kereknek, addig az emberek is másként fognak viszonyulni hozzád. Ha folyamatosan azon görcsölsz mit gondolnak mások, és közéjük való vagy-e, akkor egyre inkább el fogod veszteni a saját személyiséged. Ezt pedig hidd el mások is észreveszik, és kerülni fognak emiatt. Mert akármennyire is nehéz ezt kimondani, a legtöbb ember nem szívesen tölt időt olyasvalaki társaságában, aki mint egy komor, szürke felhő lebeg körülötte.
2023. szept. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8.

Elég jól hangzik, úgy néz ki a legjobbat kihoztad abból amit kaptál

Önmegvalósítás alatt, csak annyit, hogy, van e valami akármi amit le akarsz rakni az asztalra és ebben kiteljesedni és akár ezáltal mások is jobban elismernek, tudják, hogy ez a tied..én így értelmezem, ez kb a legmagasabb pontja a maslowi piramisnak.. ezt csak azok érik el, akiknál az alsó szintek teljesen szilárdak


9.

Ezt már végtelenszer hallottam, én ezt úgy tudom elképzelni, hogy társaságba járok, és nem feltétlen keresgélek semmi barátot, kapcsolatot, csak mint a társalkodás öröméért, jól érzem magam, és ez miatt nem leszek magányos. Így talán el lehet ezt érni


De, ez a nagyon spirituális, alfa szöveg ami megy, hogy fókuszálj önmagadra, meg a célodat találd meg és azon dolgozz 24/7-be szerintem nem reális


A megfelelési kényszeremen szerintem csak úgy lehet változtatni, ha maximalizálom a kinézetemet, a krónikus stresszelés okozta, nem alvás, és egyéb okok miatt kialakuló bőr problémáim eléggé megnehezítették ezt..ezen dolgozok már kb 5 éve

2023. szept. 3. 12:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Én most vagyok ötven, és most jutottam el egy EMDR terápiára. Nem döntés kérdése, hogy valaki el tud-e engedni valamit, vagy sem, mert nem a tudatos szintjén ragad be az agyába a dolog. Shapiro: Győzd le a múltad könyvét javaslom, hátha segít. Aki meg el tudja engedni a régi rossz dolgokat, az örüljön, mert szerencsés. Vagy épp azt hiszi, hogy elengedte, de belül rágja a lelkét...
2023. szept. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!