Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Érdemes elmenni gólyanapi...

Érdemes elmenni gólyanapi szemeszternyitó bulira?

Figyelt kérdés

Péntek este lenne 9-től egy ilyen rendezvény, főleg elsősöknek ajánlott.

A probléma az, hogy baromi introvertált vagyok, nagyon nem szeretek bulizni, viszont szeretnék is kitörni ebből a helyzetből. De egyszerűen félek tőle. Gólyatáborban sem voltam. Mit tegyek? Ti elmennétek a helyemben?



2023. szept. 6. 20:59
A kérdező szavazást indított:
Menjek el
Ne menjek el
35 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Menj el! Nagyon jó lesz. Örök élmény marad. Én sosem felejtem el. Ne maradj ki az életből
2023. szept. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Menj el, max előbb hazajössz ha nem jön be. Alkohol úgy is ad egy kis önbizalmat:)
2023. szept. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 hosszúhajú ***** válasza:
69%
egy este? nem kérdés! ez nem tábor, meg ott alvás, menj el, max ott hagyod. de ha el sem mész.... ha gólyatáborba se voltál és ide se, akkor még nehezebb lesz az év kezdete. ez az egyik. a másik az hogy szimpatikusabban kezelnek ha legalább egyiken ott vagy.
2023. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Introvertáltként írom, hogy menj el. Én soha nem voltam ilyenen, szakmaiba jártam, nem volt, de ha lett volna, akkor sem megyek el.


Sajnos, a szerencsén múlik, hogy nem p.csfejeket fogsz ki az elkövetkezendő évekre. Lehet találsz magadnak való társat, lehet nem, de látod a felhozatalt és nyitottabban láthatod, hogy milyenek. Ha rajtad kívül mindenki ismeri a másikat, aligha vesznek be bárhova, már megvannak a "klikkek", és ismeretlenül nehéz csatlakozni bármelyikhez, akkor is, ha egyébként illenél a társaságba.


Mi a legrosszabb, ami történhet? Ha nem tetszik, hazamész.

2023. szept. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
81%

Szia!

Nagyon introvertált vagyok, mindig is az voltam. Amikor elkezdtem gimibe járni a szüleim azt mondták muszáj mennem a gólyatáborba. Őszinte leszek, rengeteget sírtam és gyomorgörcsöm volt a gondolattól is, de megérte.

Nagyon sok mindenből nem jó ha kimaradsz az elején. Szerintem menj el, hátha jó lesz! Az első szintén gimis bulimon ugyanez volt, de végül szerencsére (és meglepő módon) jól éreztem magam.

Ha elmész, mindenképp írd meg milyen volt! Sok sikert és kitartást ⁠<3

2023. szept. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Most adtatok egy kis önbizalmat.
2023. szept. 6. 21:31
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem tetszik akkor max eljössz, de ha otthon maradsz akkor azon fogsz kattogni, hogy "mi lett volna ha"
2023. szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Itt a elhetőség rá, hogy kitörj belőle.
2023. szept. 7. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
88%

Tényleg nincs vesztenivalód! Akkor lépsz le, amikor akarsz.


Annyit azonban megjegyeznék, hogy azok az introvertáltak, akik “gyomorgörcs”, “félek” szavakkal jellemezték a szociális eseményeket, azért ott nem feltétlenül fognám az introverzióra ezeket a félelmeket. Ezt inkább a szociális intelligenciához kötném. Nem “normális”, hogy az ember szorongjon ilyenek miatt, lehet e tekintetben dolgozni magunkon.

Én is introvertált vagyok, és nem érzek semmilyen szorongást ilyen helyzetekben, egyszerűen csak nehéz kimozdulnom, mert tudom, hogy nem feltöltenek, hanem lehúznak energetikailag az ilyen események.

2023. szept. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem egy igazán introvertált ember nem tud élvezni egy ilyen eseményt. Én nem mennék, kidobott pénznek érezném, a zaj és a részeg emberek nem vonzanak. De sokan csak azt mondják magukra hogy introvertáltak, mert divatos azt mondani, csak éppen úgy viselkedni már nem. Ha te is csak úgy mondod hogy ilyen vagy, akkor menj el. Nem hinném, hogy életed legmeghatározóbb embereit itt fogod megismerni, de kezdetben lehet előnyös, hogy vannak ismerős arcok.
2023. szept. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!