Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Malomként őrli lelkemet a...

Malomként őrli lelkemet a magány, s közben elporladok. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Szeretnék új kapcsolatokat kialakítani. Én nem vágyom szerelemre, kéz a kézben andalgásra, összeköltözésre, még szexre sem. Etéren jól meg vagyok egyedül, élvezem az önzésből, gyermekkori elkényesztetettségből és másfél évtizednyi csalódássorozatból gondosan összegyúrt, ön-áltató szingliségemet.


Nem, a kérdésem baráti kapcsolatok kutatására irányul. Nincsen ugyanis a szűk családomon kívül senki az életemben. Senki. Nyilván ez az én hibám, ki másé lenne?! Nem vádaskodom, nem mutogatok ujjal a társadalomra, mert ők nem tehetnek arról, hogy amit keresek, arra nincs kollektív igény. Szeretnék egy barátot, aki hozzám hasonlóan egyedül van, ám lángol benne a tenniakarás és a szeretet, no meg lángol az üresség által kreált fájdalom. Engem nem érdekelnek a bulik, a csajozás, a sport-közvetítések, az ivászat. Foglalkoztat viszont a nagy világ s annak még nagyobb kérdései, az idegen nyelvek és kultúrák, a minőségi filmek és könyvek, a régmúlt és az eljövendő (e témakörökhöz konyítok is valamit). S bár a reál műveltésgterület képviselőiből mákszemnyi tudástárral rendelkezem, őszinte örömmel hallgatnám egy hozzáértő bemutatóit. Aztán ha esetleg összejön a közös érdeklődés a másik iránt, akkor elkezdhetnénk úgy tenni, mint a barátok – megbeszélni vakvágányon futó életünk valamennyi örömét és keservét. Lennénk tán majd egy nap egymásnak a Kis herceg és a Róka.


Tudom, elkéstem már ezzel. Egyrészt mivel az efféle kapcsolódások a XX. századdal elejével jobbára kihaltak, az embereknek nincs már szükségük bensőséges barátságokra. Másrészt, ha esetleg volna is valakinek hasonló személy az életében, akkor ők garantáltan már óvoda óta elválaszthatatlan, legjobb barátok. Én viszont nem tudok ilyen személyt felmutatni; konkrétan senkit sem tudok felmutatni. Hogy miért? Mert amire vágyom, nem találtam. Az átlagos (normális) embereknek ez túl sok, akinek pedig tetszene, az összekötné még szexualitással is – amihez nekem nem fűllik a fogam, főleg férfival nem. Így huppantam már számtalanszor két szék között a padlóra. Felszínes, semmitmondó ismeretségekkel rendelkezem, de nyilvánvalóan a számításaimat általuk nem találom meg, mert nem vezetnek sehová.


Felmerülhet a kérdés, kizáró ok lenne-e, ha az illetőnek éppenséggel van párkapcsolata, csak barátja nincs. A válaszom erre az, hogy engem egyáltalán nem zavarna, hiszen nem szerelmet/szexpartnert keresek, hanem barátot. Sajnos mára a két fogalom közötti mezsgye olyannyira elhalványult, hogy gyakorlatilag meg is szűnt. Ez okoz nekem fejtörést, szívtörést.


Örömmel vennék konstruktív jellegű véleményeket, akár privát üzenet formájában is.


31F, Bp.


2023. okt. 27. 00:16
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
A szókincsed az ami megnyerő volt számomra, minden más levitt kb az életről veled kapcsolatosan. Elhiszem, hogy a magány pusztító de ha a valóságban is ennyire búval baszott negatív vagy azt mindenki megérzi és iszkol tőled. Értékelem a művész lelkű embereket, de gondolj bele, ha semmi általánosról nem tudsz beszélni, akkor mit tudsz adni egy barátságba az önpusztításon kívül? Azt állítod, hogy olyan barátot akarsz aki tenni akar. Te nem tenni akarsz, hanem stagnálni. Egy barátság nem arról, hogy elmélkedtek naphosszat és csak az általad felsorolt pontok léteznek. Te szimplán egy karót nyelt ember vagy aki ráakarja vetíteni más emberre a nyomorúságát. És bár pontosan megértem, hogy milyen érzés ez, de be kell látnod, hogy ez nem fenntartható, hanem káros. Nyitnod kéne a világ és az emberek felé. Csűrheted csavarhatod itt a szavakat, rittyenthetsz ide novellákat is, akkor is csak egy világtól elzárkózott férfi vagy aki eltávolodott a realitás talajától.
2023. okt. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%
Ahogy olvastam végig a volt kozepsulis társamra gondoltam. Vajon te vagy az?! 🤷🏻‍♀️
2023. okt. 27. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Teljesen egyetértek azzal, amit az egyes írt. Ráadásul én is ismerek egy olyan embert, mint amilyen te vagy. Mondhatnám, hogy összehoználak titeket, barátkozzatok, mert biztos jól megértenétek egymást. De nem tennétek jót egymásnak. Nagyon jól mondja az előző:

"Egy barátság nem arról szól, hogy elmélkedtek naphosszat...."

Menni kell élni az életét, tenni, lépni előre, változni, fejlődni, jót és rosszat megélni egyaránt.

Te elzárkózol minden elől, ami az életben a fejlődés lehetőségét hordozza.

Lépj ki a komfortzónádból, keress kapcsolatokat, felszíneset is meg mélyet is, éld át a fájdalmat, örömet, bánatot, nyissál a világra.

2023. okt. 27. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Az írásodból süt, hogy vagy szenvedélyesen írni akarsz, vagy próbáltál már, esetleg a mai napig űzöd. Olvasott vagy, művelt, de finomodj még.


A témára: szívesen lennék a barátod, de ne boldogtalanságpartnert keress, hanem valakit, akivel kölcsönösen építhetitek egymást, és is csak ezzel tudok szolgálni.

2023. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Ezzel a szókinccsel és szófordulat használattal regényt írhatnál, nem gondoltál még erre? Vagy a mostani modern világhoz adaptálódva Tik-Tok videókban megosztani gondolataidat, lennének követőid szerintem.

Ha jól értem, te olyan mély barátság kapcsolatot szeretnél kialakítani egy arra alkalmas személlyel, amely olyan bensőséges viszonyt hoz létre, hogy az már a mai világban a párkapcsolat határát súrolja. És ezt már páran félreértették. Hát megértelek. A mai világban nem nagyon van ilyen. Nekem gimis -fősulis koromban voltak ilyen barátságaim, azután ezek a felnőtt életben ledarálódtak, egy-kettő megmaradt távkapcsolatnak, de mivel már mindenki a saját életét éli mindez egy kicsit visszafogottabbá vált. Mert akkor tudsz valakivel ennyire azonosulni, ha közös a sorsotok, gondjaitok, életutatok és ez többnyire az ember párja.

Segíteni nem tudok neked, de kívánom, hogy találj neked való embereket, ne legyél magányos, még akár egy társ is rád találhat, akivel meg tudsz élni olyan bensőséges viszonyt, amely a testi intimitásra is kiterjedhet.

Mindenesetre szerintem neked alkotnod kell. Ezt te tudod, milyen tenni akarás vonz, de ne fojtsd el a kreatív energiáidat a magány fogságában hanem ebből inspirálódva alkoss!

Sok sikert kívánok neked minden téren!

2023. okt. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
Van Facebook-on introvertált ismerkedős csoport, egy próbát megér.
2023. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen azoknak, akik időt szántak a válaszadásra! Mielőtt egyenként reagálnék a hozzászólásokra, szeretnék egy többhelyütt megjelenő problémakört tisztázni. Vélhetően homályosan fogalmaztam az eredeti kérdésben, de az életem nem abból áll, hogy a szobám mélyén sajnálgatom magam! Dolgozom és tanulok is jelenleg, korábban pedig külföldön éltem, s a lehető legextrovertáltabb munkakörökben tevékenykedtem. Talán éppen azért keresek olyan hivatást, ahol sok ember vesz körül, mert az életemben nincsen senki (amint azt láttuk már fent).


01: Miből gondolod, hogy nem akarok tenni? Miből gondolod, hogy a barátság "nem abból áll, hogy elmélkedünk naphosszat"? Véleményem szerint ha mindkét félnek ínyére való a fenti tevékenység, akkor semminemű kivetnivaló nincs abban, ha semmi mást nem csinálnak, csak a világról gondolkodnak. Ezzel senkinek nem ártanak, úgy gondolom. Az pedig, hogy mi tesz konstruktívvá egy kapcsolatot, kizárólag a két involvált személyen múlik. Amennyiben ismeretségük zátonyra fut, akkor valamit nem jól csináltak, s a hibákból lehet okulni. Ám én azt gondolom, hogy efféle általános igazságokkal balgaság megszórni egy barátságot, mely talán a legszubjektívabb az összes kapcsolat között. Hiszen nincsenek határok, nincsenek normák. Csak a két személy van, és ők összehoznak valamit. Valamit, ami vagy működik, vagy nem. -- Ettől függetlenül a gondolataid megosztását köszönöm.



02: Erre nem hiszem, hogy tudok bármit is mondani..



03: Az tény, hogy a komfortzónámból ki kell lépni; köszönöm a megerősítést. Azonban te is pont azt a mondatot emelted ki az 01. gondolataiból, amellyel a legkevésbé tudok azonosulni. És nem, nem azért, mert "fáj az igazság", hanem azért, mert nem érzem magamra vonatkoztathatónak azt, hogy minden elől elzárkóznék. Járok én rendszeresen moziba, kerékpározni, étterembe, sőt évente 1-2x még üdülni is - csak állandóan egyedül. A kontinens számtalan helyén megforultam, sokszor vakmerő helyzetekbe is keveredve, s visszatekintve nem bánok semmit, mert legalább akkor, arra a néhány percre Éltem. De velem akkor sem volt senki.



04: Szoktam írni, papírra és elektronikusan is, de már nem lelem benne akkora örömöm, mint korábban. Azt nem értem, mire gondolsz, mikor azt írod, finomodnom kéne. Ha lennél a barátom, az nagyszerűen hangzik, írj egy üzenetet! Boldogtalanságpartnert nem keresek, a boldogtalanságomat semmiképp nem aggatnám másra. Ha történetesen a másik személy is búvalbélelt, akkor pedig az lenne a kapcsolódás célja, hogy a közös nyomort megszüntessük.


05: Köszönöm a választ és a jókívánságokat! Írtam és fordítottam is már regényt, de csak úgy magamnak, ki nem adattam, vagy ilyesmi. Tiktokra nem vagyok regisztrálva és sanda gyanúm, hogy nem is leszek. Messze elkerülöm a szociális platformokat, csak facebookkal rendelkezem, de azt sem éppen rendeltetésszerűen használom. -- Egy ponton kijavítanám a kedves gondolataidat: testi intimitásra nem vágyom, maximum ölelésre, de nekem az nem feltétlenül azonos az intimitással. Persze, lehet, csak különbözőképpen értelmezzük ezt a kifejezést.



06: Már megfordultam néhányban, de ezek a csoportok többnyire teljesen halottak.

2023. okt. 29. 01:17
 8/10 anonim ***** válasza:
18%

Kerdezo, szerintem borzasztoan teatralis vagy. Sajnos te magad vagy felszínes, írod is hogy “Felszínes, semmitmondó ismeretségekkel rendelkezem“. Vajon miert? …

Szeretek gyakorin emberekre raírni, de neked semmikeppen nem írnek. A tobbi valaszolonak is eleg jol atjott szerintem, hogy a problema veled van.

Sok sikert

2023. nov. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Embernek egy igazi társ kell,aki egyben a barátja is.Mit érsz az igazi mély barátal ha nem tudod vele megélni a testiséget,(most nem szexre gondolok) hanem egyfajta,ölelésre,érintésre,olyan mély érzelemre.Mai világba ha 2 férfi közt ilyen történik egyből melegnek gondolják az illetőket..Egyébként sajnos a mai világba semmibe veszik az ilyen mély értékrendel biró személyeket mint te,sajnos.
dec. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Baratkozunk
márc. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!