Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Erősen introventált vagyok és...

Krómgyűrű kérdése:

Erősen introventált vagyok és aszociális. De mégis magányosnak érzem magam? 23/F

Figyelt kérdés

Szóval kezdem úgy, hogy a négy fal között nőttem fel, 1-2 jó barátom volt, akikkel mára nem tartom a kapcsolatot.


Aztán jött a középiskola és iszonyatosan zárkózott voltam, de szerencsére ez az utolsó évre oldódott. De ekkor már éreztem, hogy nem kívánok emberek között lenni.


Most már 3 éve dolgozom Budapesten, hétvégén otthon vagyok szüleimnél. Érdekes, mert otthon nincsenek ilyen gondolataim, mint itt. Vélhetően azért, mert otthon ezeregy dolog van, ami le tud kötni.


Amióta felnőtt fejjel gondolkodom, elhatároztam, hogy nem szeretnék semmiféle tartós kapcsolatot kialakítani emberekkel, legyen az barátság vagy párkapcsolat. Jó nekem így egyedül. Igen, ez így ment évekig.


Azonban most, főleg a monoton hétköznapok végén érzek egy kis ürességet belül. Lehet, hogy magányos vagyok.

De akkor az a tény, hogy én egyedül akarok lenni, az csak egy ámítás saját magam részéről? Valami menekvés?

Mi az erősebb? Az akarat és valami felé elhatározottság vagy az érzelem?

Ha kapcsolatra gondolok, a hideg ráz, mert nekem az nagy lépcső lenne, lehetetlen lenne elkötelezni magam valakihez.


Olyan érzésem van, mintha nem érteném magam, nincs bennem önismeret és egy kóválygó lélek lennék.



2023. okt. 25. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Már a fél lábadat kissé megemelted azon a lépcsőn. Nem kell magadat kolostorba zárni. Nyiss. Azt akarod. És jól is teszed. Kezdj el emberes programokra járni (klub, túrakör, nyelviskola).
2023. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valahogy azt szeretném belül, de nem akarom. Nem akarok ismerkedni, nem akarok barátokat szerezni, mert azt mantrázom magamnak, hogy ez így jó. Jó nekem, mert így van szabadidőm, amit saját magamra tudok fordítani.
2023. okt. 26. 11:28
 3/9 anonim ***** válasza:
6%

Itt nincs is kérdés.

Elvagy magadban,akkor hagyd a többi embert,akinek viszont barátra lenne szüksége.

Még tíz év és rájössz,mit vesztegettél el az életedből.

2023. okt. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem nem akarsz, hanem félsz. Pedig nincs mitől. Semmi vesztenivalód. Sokkal jobban éreznéd magad, ha lenne kivel szóbaállnod. Akár csak néhány felületes mondatváltás erejéig is, aztán van, akivel mélyülhet.
2023. okt. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, könnyen lehet, hogy van aki megmaradna, de nekem a kezdet nehéz. Az hogy elkezdjek társalogni.

Egyszerűen nincs bennem ehhez szükséges motiváció és akarat.


Szerintetek szükséges lehet egy pszichológus felkeresése?

2023. okt. 28. 18:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Az emberek olyanok, amilyenek, alávaló, számító tetű a 99%, de nyiss feléjük.

Hátha találkozol az 1%-kal, de ha nem, akkor is kell egy csinos lány mindenfélére... :)

2023. okt. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bármihez jól jön egy pszichológus, amit meg akarsz változtatni, de nem tudsz.

Nem a motiváció és az akarat hiányzik, hanem az egészséges önértékelés.

2023. okt. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
nov. 12. 22:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyanezt erzem
márc. 16. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!