Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi a véleményetek a netes...

Mi a véleményetek a netes barátságokról?

Figyelt kérdés
Szerintem csak a kapcsolat illúziója.

nov. 19. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Felejtsd el. Képmutatás, bizalmadba férkőzés, lehúzás, utána ghostingolás. Legfőképpen a nőkkel kell vigyázni, sajnos tapasztaltam párszor.
nov. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Nincs értelme, felejtős. Volt ilyen, egyszer megemlítettem neki egyik levélben, hogy felújítunk, utána nem tudott leszállni a témáról, hogy akkor milyen jól állhatunk mi anyagilag (amúgy nem). Innentől tiltottam, azóta nem barátkozok neten ily módon.
nov. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Ez is egy csatornája lehet hogy megismerj új embereket, már nem csak a faludból lehet barátkozni, mint régi időkben. Lehetséges hasonló érdeklődésűre találni, bár nem gyakori. Én találtam olyat akivel érdemes levelezni, van közös téma, érdeklődés, tudjuk segíteni a másikat. Kevésbé szoros ismeretséget is szereztem, szintén közös érdeklődési kör révén.
nov. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Én a legjobb haveromat interneten ismertem meg 2016 végén, azóta is haverok vagyunk. Ha interneten ismerkedsz és van videóhívás lehetőség akkor pár üzenetváltás után hívást kell kezdeményezni hogy meggyőződj arról ki van a profil mögött. Ha ez megvan és normális az illető utána jöhetnek már az offline (személyes) találkozók is. Én is ezt alkalmaztam annyi különbséggel hogy azzal váltottam üzenetet aki tényleg a profil mögött volt.
nov. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2 ilyenem van: az egyik működik, a másik halott, tehát 1:1. De összesítve inkább ez is a 2 személy egyéniségén múlik.
nov. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgetőpartnereket lehet találni, akikkel levelezni vagy chatelni lehet jókat, de nem úgy kell hozzáállni, hogy oké akkor ebből lesznek hatalmas barátságok, nyilván nincs kizárva ez se, csak nem ez a gyakoribb.
nov. 20. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
A barátom (társ) netes ismeretség 7 éve, a legjobb barátnőm 3,5 éve, meg akad néhány "beszélgetőpartner" is.
nov. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Nekem van 2 is, ami 5, a másik 6 éve tart.
nov. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondjuk 10 éve a legjobb barátom, szóval...
nov. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tizenéves fejjel máshogy válaszoltam volna a kérdésre, mint most, 23 évesen.

Akkoriban ugyanis rengeteg (közel 10) olyan netes barátom volt, akikkel annyira jóba lettem, hogy még Facebook-on is ismerősök lettünk, ami nálam nagy szó. Közös érdeklődésből indult ki az egész, aztán elég hamar komolyabb, személyesebb témák is rendre előkerültek, és lazán képesek voltunk naponta akár órákat is beszélgetni.


Többekkel 3-5 évig is (extrém sokat, vagy csak) beszéltünk, de azóta 2 kivétellel mindenki felszívódott, egy szó nélkül. Volt, aki meg sem nézte az utolsó üzenetem. És azért azok eléggé bántottak, mert bár ritkultak az üzenetek, semmi más erre utaló jelet nem adtak. De az is várható volt, mert egy végzős gimisnek közel sincs annyi ideje, mint egy 7. vagy 8. osztályba járónak.

Azóta meg nem is próbálkozom ilyesmi dologgal, mert a ghosting olyan gyakori lett, hogy úgyis csak csalódások érnének.

.

Szóval, úgy összességében, inkább azt mondanám, hogy beszélgetőpartnereket könnyű így szerezni, azonban azoknak nagyon töredéke érik meg annyira, hogy barátság is legyen belőle. Ahhoz meg (legalábbis én amondó vagyok, hogy) kellenek találkozások, közös programok, minőségi idő. Vannak szerencsések, akiknek sikerül remek barátokat szerezni így, azonban ez nem olyan gyakori.

dec. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!