Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mitől és mikor lehetek jobban?

Mitől és mikor lehetek jobban?

Figyelt kérdés
3 hete szakított velem a barátnőm, azóta egy katasztrofa vagyok. Azt mondta, hogy már nem szeret, nem voltam elég odaadó a kapcsolatban, nagyon különbözünk. Na ezeket elmondta a szemembe akkor. Tegnap amikor sokadjára rákérdeztem üzenetben, akkor elmondta, hogy volt 1-2 nap amikor többet érzett egy barátja iránt. Az iránt akivel allandoan beszelgetett messengeren, hiába fejeztem ki a nemtetszésem, bezzeg én minden lány ismerősömmel megszüntettem a kapcsolatot, hogy ne legyen féltékeny. Még az 50 éves kolléganőimre is féltékeny volt. Fizikai megcsalás nem történt, ezt legalábbis igyekszek elhinni neki... Na hát a vége az lett, hogy egyedül maradtam fél év összeköltözés után az albérletben, beszélgetni senkivel nem tudok, barátaim nincsenek a városban, család messze van. Azon a héten táppénzre vágtam magam, utána egy hetet átdolgoztam, most a héten szabadságon voltam, mert ez már nyár óta be volt tervezve. Enni nem nagyon tudok, úgy 8-9 kg fogyásnál járhatok, csak vedelni tudok, hogy legalább addig is egy picivel jobban érezzem magam. 26F - 22L. Az előző barátnőmet 3 éven át gyászoltam, bár nem is nagyon volt "akivel felejthettem volna". Feltételezem most sem vár rám kevesebb idő egyedül.
nov. 24. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd abba az ivást és a kapcsolatod gyászolását. Találd meg az örömet okozó tevékenységeidet és foglalkozz ezekkel, valamint magaddal. Egy-két hónapig rendben van szomorkodni, de az élet nem áll meg, és nem ragadhatsz le az elmúlt kapcsolatodnál. A lányt pedig tovább ne zaklasd, a történteken ne rágódj, a mi lett volna ha nem segít. Azzal törődj, ami előtted áll.
nov. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán ne beszélj vele, úgy nagyon nehéz lesz elfelejtened. Elhiszem, hogy még szereted, de próbálj ne foglalkozni vele. Tereld el a figyelmed sporttal, hobbival, valamivel, amiben lekötöd az agyad. Idővel jobb lesz.
nov. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem igazán érdekel semmi tevékenység. Konzol vásárlásán gondolkozok, de nem hinném, hogy lekötne, nem vagyok kocka típus. Az edzést 2 hét után úgyis megunom. Ő jelentett számomra minden tevékenységet, programot és kötelezettséget.
nov. 24. 13:28
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Látod, ez a baj. Próbáld magad kicsit megerőszakolni, hogy ha nem is akarod, akkor is elmenj edzeni, akkor is leülj kicsit játszani.


Pl. Nekem volt egy hasonló szakításom, az segített, hogy ha boltba kellett menni, nem csak elsétáltam az utca végére a Coopba, hanem mindig elmentem a város másik végébe busszal. Utáltam, de mégse otthon rohadtam a bánatommal.


Utána vettem egy tengerimalacot, az is nagyon lekötött, hogy vele foglalkozni kell, utána kellett járni a tartásának, stb.

nov. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Most kénytelen vagy rájönni, hogy egyedül is teljes értékű ember vagy, saját érdeklődéssel, saját kötelezettségekkel. Ne várd el és ne is akard, hogy valaki más jelentse neked az életet, tanulj meg boldogulni egyedül is, és párkapcsolatban is légy független.
nov. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Psycho ***** válasza:
0%

Először is hagyj egy kis időt magadnak. Nyilván elképesztően fontos volt számodra a barátnőd. Miért csodálkozol azon, hogy most hatalmukba kerítettek a rossz érzések? Hisz el kell gyászolni ezt a kapcsolatot, ami időbe telik - nem megy pár nap/hét alatt. Teljesen normális, ha magad alatt vagy. Ez csak azt bizonyítja, hogy ember vagy Te is!


A szabadságot nem javaslom. Nincs rosszabb annál, mint ilyenkor otthon ülni, és az önsajnálat, depresszív-negatív érzések közepette bámulni a falat és a problémákon rágódni újra, újra és újra.

Menj vissza dolgozni, az legalább struktúrálja az idődet, és elvonja a figyelmed.


Ha nem tudsz senkihez sem fordulni, érdemes lehet felkeresni pszichológust, és/vagy pszichiátert.


A megfelelő gyászmunka elvégzése után (ami azt jelenti, képessé válsz érzelmileg elengedni őt), fontos, hogy újra megtaláld önmagad. Ez mit jelent? Azt, hogy ismét legyenek céljaid, hobbijaid, társas kapcsolataid, összességében kikerülj abból a beszűkült állapotból, amiben vagy.

Persze minden bizonnyal most teljesen kilátástalannak és értelmetlennek tűnik minden, és azt mondod "könnyű azt mondani".


A legjobb az, ha van valaki, akinek ki tudod beszélni az érzéseidet, gondolataidat.


Ha nincs ilyen, akkor, bármilyen furcsa, de sokat segíthet, ha kiírod magadból. Ragadj tollat, papírt, és kezdj el írni bármit. Ami csak eszedbe jut. Írhatod csak úgy egyáltalán, de címezheted az exednek is (persze elküldeni nem kell). A lényeg, hogy vidd ki ez által a rendszerből a feszültséget. Írj érzésekről. Csak őszintén! Nem kell, hogy elolvassa senki más rajtad kívül.

Ha nem vagy egy nagy író, az is jó, ha rajzolsz. Megintcsak: BÁRMIT! Nem is kell feltétlenül konkrét alakoknak lenni (házikó, autó stb), hanem lehetnek mozdulatok, alakok, formák is - csak vidd bele az érzéseidet.


A lényeg, hogy ne fojtsd el őket. Ne küzdj ellenük, hisz ezek az érzések Te vagy. A részed. Természetes, átmeneti reakció egy ilyen helyzetre. Nem fog egyik napról a másikra javulni, de szép lassan igen.

nov. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én segíteni nem tudok, hasonló cipőben vagyok, ha akarsz írj 25f én is tönkre mentem
nov. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!