Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A "kék bálna" játék igazi volt?

A "kék bálna" játék igazi volt?

Figyelt kérdés
Régen amikor mindenki erről beszélt elhittem de visszagondolva semmi bizonyitékot nem láttam.
nov. 24. 22:40
A kérdező szavazást indított:
kék bálna
bálna
9 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt igazi, de annyira felkapták, hogy a köztudatba kerülésével kezdték el egyesek csinálni. Inkább a hírérték kreálta az eseményt, mint az esemény a hírt. Ha volt is 1 elszigetelt eset amiről beszámoltak, az olyan tömeghisztériát váltott ki, ami miatt milliók ismerték meg és érdeklődtek a téma iránt.

Akkor már évek óta volt Vkontakte profilom, és emlékszem hogy a játék hírére rengeteg 12-15 év körüli gyerek regisztrált be és írta ki (magyarul, egy orosz platformon) hírfolyamba hogy ő is játszani akar. Nem egy embert név és profilkép alapján vissza lehetett keresni Facebookon, jó lecke lett volna a szülők profiljára ráírni, hogy nézd már mit csinál a gyereked.


Itt is többször említik meg, hogy nincs valóságalapja, és mennyire volt káros az álhírterjesztés:

[link]

nov. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Azért picit árnyaltabban fogalmaznék. Egyébként annakidején magyar hiradókban is mutogatták a letartóztatásokat ( Philipp Budeikin, Ilya Sidorov, Nikita Nearonov). Szerintem volt és van is. Bár valószínűleg másképp hivják. Egy időben elég mélyen beleástam magamat a témába. Lemon Demon Cult, Aidan army. Sőt rátaláltam egy ezekhez köthető discord csatornára is, ahová önbizalomhiányos, magányos kamasz lányokat várnak. Bátorítanak, mondd el mi bánt.

De mégha olyan szempontból gondolsz rá, milyen fontos kutatási terület is lehet ez egyúttal. Ne mondja nekem senki, hogy politikai, katonai szempontból nem jelentős egy ilyen "challenge".

Emiatt én nem bagatellizálnám el a kérdést. Valós veszély most is.

ápr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Érdekesnek tartom, hogy a magyar álláspont jelenleg az, h nem volt semmi ilyesmi. Végülis ... dugjuk a homokba a fejünket és akkor nem létezik a probléma. Angol Wikipédia picit mást mond, mint a magyar.


[link]

ápr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!