Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Megvan mindenem, mégis úgy...

Megvan mindenem, mégis úgy érzem hogy nincs semmim. Miért?

Figyelt kérdés
Van házam, autóm, munkám és egy párom aki jóban rosszban mellettem van már 5 éve. Mindezt sikerült elérnem 28 éves koromra. Talán hálátlannak tünhetek, amiért ezt merem érezni.. De az ember nem tudja befolyásolni a saját érzéseit. Gyerekkorom óta nagyon sok rossz dolog ért. A szüleim elvesztése után, soha nem volt saját családom. Az iskolát nem tudtam kijárni, mert dolgoznom kellett. A saját erőmből álltam fel, és küzdöttem meg az élettel majd a saját lelkemmel is. Éppen ezért őszintén halás vagyok mindenért, amit az élettöl kaptam. De ilyen elhagyatottan, talán soha nem éreztem magam. Folyamatosan a múltra gondolok, és az elvesztegetett lehetőségekre, amik soha nem térnek már vissza. Azokra az emberekre gondolok, akiktől megkellett válnom, mert nem a megfelelő döntéseket hoztam, és nem a megfelelő időben.. Arra gondolok hogy mi lett volna ha.. Végig gondoltam, és tudom hogy a múlt már elmúlt.. Mégis minden eggyes nap, egyre szomorúbbá tesznek ezek a gondolatok.. Megvan mindenem, mégis miért érzem úgy hogy nincs semmim..?

jan. 28. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió akkor is jelentkezhet, ha látszólag semmi nem indokolja. (Nem biztos, hogy depressziós vagy, nem akartalak diagnosztizálni, csak így eszembe jutott, hogy olvastam valahol, hogy a szorongás vagy a depresszió "magától" is jöhet)


De ez esetben, hogy ilyen sok rossz történt veled a múltban, pláne a szüleid elvesztése, szerintem a fel nem dolgozott traumák okozhatnak ilyet.

jan. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan van még olyan dolog az életedben amit még nem értél el, csak rá kell jönnöd mi az és hogyan tudod véghez vinni. Keress magadnak feladatot, olyan célt ami megvalósítható és leköti a feles energiáidat. Ne a múlton rágódj, azon már úgy sem tudsz változtatni.
jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Nem vagy szerelmes a párodba.
jan. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Van egy szint, ami után már nincs olyan tétel, ami után kellene küzdeni, így kvázi ez olyan megcsömörlött állapot lehet.
jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Én felkeresnék egy pszichológust, ő tud segíteni, hogy átértékeld a múltat, és hálás legyél azért , ami pozitív volt, el tudd engedni a rossz élményeket és lehet, hogy a hit is segítene, hogy van folytatása a földi életnek és fogsz még találkozni az elhunyt szeretteiddel a halálod után.

HA van / lesz gyereked, a gyereked mozdulataiban és más tulajdonságaiban is fel tudod majd fedezni szüleid mozdulatait, mert hát örökli a szüleid génjeit, nekem ez jelentette az előrelépést, de a pszichológus segített a múlt "átkeretezésében", lényegében mindenben a lehető legjobb a terápia, menj el, megéri.

ápr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!