Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 30 évesen, válás után mennyire...

30 évesen, válás után mennyire van esélyem újrakezdeni az életet anyagi, magánéleti, családalapítási szempontból?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok. A feleségemmel 7 év házasság után elváltunk. Sajnos, mint utólag kiderült, nem illettünk össze, sokat veszekedtünk, elhidegültünk egymástól, elment mellettünk az élet. Ő közben összejött mással. A válásnál korrektek voltunk egymással, senki nem semmizte ki a másikat, békében váltunk meg egymástól.

Gyerekünk nincs, de ez a körülményekre való tekintettel szerencsés.

Két, stabil munkahelyem van. A főállásomban ha nem is kiemelkedő, de az átlagnál jelentősen jobb fizetést kapok. A másodállásomból is összejön havonta 150-200 ezer havonta. Mindkettő stabil, állami munkahely. Van egy alsó középkategóriás autóm, illetve valamivel több, mint 2 millió forint félretett pénzem. Főiskolára járok, levelező tagozaton, ha sikerül elvégeznem, akkor a fizetésem is sokkal jobb lesz. Majd ha lesz időm, elmegyek majd pénzügyi tanácsadóhoz tanácsot kérni.

A jövőben szeretném újraépíteni az életem, illetve találni magamnak egy társat, akivel szeretjük egymást, és akivel családot alapíthatok. Mindig is szerettem volna apa lenni, rokonaim, ismerőseim szerint jó apuka lennék.

A fenti feltételek mellett mennyi esélyem van, hogy a céljaimat elérjem,?



febr. 3. 14:56
1 2
 1/12 -Belthazor- ***** válasza:
100%

Teljesen jók az esélyeid szerintem! Értelmes normális ambiciózus embernek tűnsz az írásod alapján, nem hinném hogy gond lesz. Hajrá!

Fogsz ezen az oldalon biztos pár hülye választ kapni hogy milyen ”öreg” vagy, de azzal nem kell foglalkozni. Nálunk is rezeg a léc, lassan 30 leszek, és nem biztos hogy együtt öregszünk meg az asszonnyal, de nem félek ha újra kell kezdenem pár év múlva.

febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
30 éves férfiként és ilyen felfogással szerintem teljesen jó esélyeid vannak. Van, aki 30 évesen még sehol sem tart az életben és ugyanúgy nincs párja. Szóval szerintem ne aggódj. Van, aki meg 30 évesen gyerekkel kezd mindent előről pl.
febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem maradtál még le semmiről. Teljesen jók az esélyeid. Van aki még ilyenkor a szülői házat sem hagyta el és minimálbérből él. Hozzáteszem neki sem rosszak a kilátásai, csak egy kis önállóság és igyekezet kellene. Ehhez képest te kifejezetten jó helyzetben vagy.
febr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nincs semmi veszve természetesen.

Én most kezdem újra az életem egy egy éves gyerekkel, 26 évesen.

Tele vagyok tervekkel, elkezdem a jogsit, veszek majd egy kisebb autót. Gyed kiegészítésnek részmunkaidős munkát fogok vállalni, szerencsére van segítségem. 5 millió forint tartozásom van (ebből 2 millió még régebbről), úgyhogy gyűjtök ezerrel, de a megtakarításomhoz nem fogok nyúlni.


Jövőre megy a gyerek bölcsibe és keresek teljes munkaidős állást, ugyanis a mostani munkahelyemre nem fogok tudni bejárni, elmenne rá az egész napom.


Párkapcsolaton nagyon nem gondolkodom még, de majd idővel esetleg.

Fel a fejjel és tök jó, hogy ílyen pozitívan gondolkodsz.

febr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jók az esélyeid. Stabil egzisztenciával rendelkezel, tanulsz, továbbképzed magad. Hatalmas előny, hogy nincs gyereked. Harmincévesen, ezekkel a kondíciókkal jó eséllyel léphetsz tovább az életben.

N

febr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Még most kezdődik az élet.
febr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Jók az esélyeid.
febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Párkapcsolat és családalapítás szempontjából jól állsz, nagyon fiatal vagy még.

Anyagi szempontból meg nem értem, mit akarsz újrakezdeni, te magad irtad, hogy mennyi mindened van. Ez nem újrakezdésnek tűnik, simán folytatod.

febr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató válaszokat.

Jól esik látni a pozitív kommenteket, főleg így, hogy friss az élmény, és még magam alatt vagyok.

Azt elfelejtettem írni, hogy saját ingatlannal nem még nem rendelkezem. Ilyen árak mellett mondjuk egy ideig nem is fogok, emiatt kicsit aggódok.

febr. 3. 20:13
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó esélyeid vannak. 30 évesen egy férfi vonzó, van stabil egzisztenciád. Sok nő pont arra panaszkodik, hogy 30 felett elfogytak a facér, jó adottságú férfiak, szinte mindenki foglalt, aki nem alkoholista, tutyimutyi, stb. Alig fogod tudni levakarni őket magadról, az a gyanúm. A férfiak még 40-50 évesen is vonzók többnyire, ha nem válnak lepusztult alkoholistává, jobbak az esélyeik családalapításra is idősebb korban.
febr. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!